Σακίδιο για δίμηνο ταξίδι

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Είναι αλήθεια ότι όσο έχεις χώρο, τόσο περισσότερα πράγματα θα πάρεις. Βλακεία αλλά όλοι το κάνουμε. Στο τέλος έχεις ένα τεράστιο backpack με πράγματα που δεν θα χρησιμοποιήσεις καν. Επίσης όταν ένα backpack είναι μισοάδειο (ή μισογεμάτο ;)), τα πράγματα μετακινούνται, ανακατεύονται και τσαλακώνονται. Είναι προτιμότερο να είναι στριμωγμένα και σταθερά.

Ποτέ μην ξεχνάς πως το backpack το έχεις στην πλάτη και συχνά είσαι αναγκασμένος να κάνεις αποστάσεις με αυτό. Το να κουβαλάς 20 κιλά στην πλάτη σου δεν είναι ότι καλύτερο, ειδικά όταν είσαι κάπου στην Ταϊλάνδη και πηγαίνεις από την μια παραλία στην άλλη, στην άμμο με το ήλιο πάνω από το κεφάλι σου. Τότε εκείνο το έξτρα παντελόνι και τα μπλουζάκια που πήρες "μπας και.." δεν είναι πιο χρήσιμα από το να κουβαλούσες πέτρες!!!

Τελικά πήρα το 85αρί peak της terra.
Έχει ιμάντες έτσι ώστε να μπορείς να το μικρύνεις αν θές, φερμουάρ στο κέτρο για να έχεις ευκολότερη πρόσβαση στο εσωτερικό, αδιαβροχη θήκη προστασίας και η ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται αρκετά καλή (η χρήση θα το δείξει :p). Τιμή απο νετ με μεταφορικά 81 ευρώ + δώρο ένα trekking pole και ένα υπόστρωμα.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ωπ δεν το χα δει αυτό το μήνυμα. Βασικά το backpack το πήρα από ένα μαγαζί στo Amsterdam. Τώρα Ελλάδα δεν το χω δει κάπου :(. Σε πολυκαταστήματα στη Γερμανία το χω δει ότι παίζει πολύ. Μπορείς βέβαια να το παραγγείλεις και από το internet.
τελικα με τα εξοδακια για ινδια δε μειναν για σακιδιο...θα βολευτω με το 45αρι μου....ειμαι και 50 κιλα ανθρωπος ποσα να κουβαλησω....:D:D:D
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Τελικά πήρα το 85αρί peak της terra.
Έχει ιμάντες έτσι ώστε να μπορείς να το μικρύνεις αν θές, φερμουάρ στο κέτρο για να έχεις ευκολότερη πρόσβαση στο εσωτερικό, αδιαβροχη θήκη προστασίας και η ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται αρκετά καλή (η χρήση θα το δείξει :p). Τιμή απο νετ με μεταφορικά 81 ευρώ + δώρο ένα trekking pole και ένα υπόστρωμα.
Άντε, καλοτάξιδο να είναι. Ελπίζω να σου φέρει γούρι και να το χρησιμοποιείς συχνά!! :D Μια χαρά και η τιμή. Με γεια.

τελικα με τα εξοδακια για ινδια δε μειναν για σακιδιο...θα βολευτω με το 45αρι μου....ειμαι και 50 κιλα ανθρωπος ποσα να κουβαλησω....:D:D:D
Δεν πειράζει, να το βλέπεις σαν παλιό και πιστό ταξιδιωτικό σύντροφο! Μπροστά στην Ινδία τη σημασία έχει ο σάκος;!; ;)
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Τελικά πήρα το 85αρί peak της terra.
Έχει ιμάντες έτσι ώστε να μπορείς να το μικρύνεις αν θές, φερμουάρ στο κέτρο για να έχεις ευκολότερη πρόσβαση στο εσωτερικό, αδιαβροχη θήκη προστασίας και η ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται αρκετά καλή (η χρήση θα το δείξει :p). Τιμή απο νετ με μεταφορικά 81 ευρώ + δώρο ένα trekking pole και ένα υπόστρωμα.
Κι εγώ αυτό έχω σταμπάρει, με τη διαφορά ότι μάλλον θα προτειμίσω το 75αρι. Πως σου φάνηκε στη χρήση? Έχει αντοχές ή σ' άφησε στα μισά του ταξιδιού?
 

tsgiannis13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καθως θα παω καμπινκ... θελω να μαθω για το συγκεκριμενο σακιδιο αλλα και γενικα αυτου του τυπου κατα ποσο μπορεις να βολεψεις τα ρουχα σου και ασ πουμε για ενα 10μερο ενα 70αρι ειναι υπεραρκετο? (μαζι βεβαια και με τα αλλα τσιμπαγκαλα του καμπ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom