Σακιδιο πλατης

Jobous

Member
Μηνύματα
85
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Εγώ που έχω το Northface Big Shot , είναι 32 lt αλλά με διαστάσεις 55 cm X 35 cm X 26 cm. Αυτές πάνω κάτω είναι και οι μέγιστες διαστάσεις (τουλάχιστον στο ύψος) για χειραποσκευή (πχ Aegean >55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.). Υπάρχουν εταιρείες που βγάζουν μοντέλα με τέτοιες διαστάσεις και 40lt χωρητικότητα (πχ η northface βγάζει το Router). Υπάρχει και η κλασσική λύση που έχει αναφερθεί εδώ το cabinmax
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το cabin max αν δεν είναι παραγεμισμένο υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτό και στην easyjet ως χειραποσκευή?
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το cabin max αν δεν είναι παραγεμισμένο υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτό και στην easyjet ως χειραποσκευή?
Μα σαν χειραποσκευη θα το εχεις και σαν παραγεμισμενο.
Εννοούσα ότι ξεφεύγει κατά 5 εκατοστά από τις διαστάσεις που ορίζει η easyjet για χειραποσκευή (50*40*20) και ψάχνω κάποιον που να έχει δοκιμάσει αν χωράει στο κουτί της easyjet δεδομένου ότι δεν θα είναι παραγεμισμένο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
http://www.easyjet.com/el/exeilka/cabin-baggage

Σου επιτρεπει και με 56χ45χ25 απλα σου λεει οτι αν εχει κοσμο η πτηση μπορει να χρειαστει να την παραδωσεις, χωρις χρεωση ομως. Αυτο ομως δεν εχω δει ουτε εχω ακουσει να συμβει ποτε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Μη φοβασαι θα τους πεις οτι εισαι απο εμενα και θα την παρεις μαζι σου.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
http://www.easyjet.com/el/exeilka/cabin-baggage

Σου επιτρεπει και με 56χ45χ25 απλα σου λεει οτι αν εχει κοσμο η πτηση μπορει να χρειαστει να την παραδωσεις, χωρις χρεωση ομως. Αυτο ομως δεν εχω δει ουτε εχω ακουσει να συμβει ποτε.
Αυτό δεν το γνώριζα και σε ευχαριστώ πολύ που με πληροφόρησες. Την χρέωση θέλω να αποφύγω κυρίως, οπότε μάλλον θα το παραγγείλω.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μετά από πολύ έρευνα και σκέψη κρατώ επιτέλους τη τσαντούλα μου στα χέρια. Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις αλλά κατέληξα σε κάτι ντόπιο :p
Απολαύστε την, σύντομα θα περάσει και από test drive.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Με γεια! Μια χαρά μου φαίνεται, αν μπορέσεις να μας πεις και λίγα λόγια για το τι χώρεσες μέσα και πώς για να καταλάβουμε τι περίπου μπορούμε να πάρουμε (και να σηκώσουμε), θα ήταν τέλεια!
Καλοτάξιδη!
Ελληνικές είναι οι Polo;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ πολύ :) Ναι ελληνική εταιρία είναι. Η ποιότητα της φαίνεται πολύ καλή. Τη γέμισα πρόχειρα στο σπίτι με δυο αλλαξιές ρούχα (μπλουζες-παντελόνια) ένα ζευγάρι παπούτσια (μπότες) και κάμποσα ακόμη ρούχα που βρήκα μπροστά μου για να δω αν βάρυνε. Δεν γέμισε φουλ αλλά ήταν πολύ ελαφριά και μαλακή στην πλάτη μου. Σε λιγότερο από ένα μήνα θα την δοκιμάσω στην Αγγλία και θα την παραγεμίσω :p, οπότε θα σας ενημερώσω. Μου είπαν από το κατάστημα της Polo ότι με την απόδειξη έχω και εφ όρου ζωής εγγύηση :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.088
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom