Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Ελεγα να δωσουμε μεχρι 450..Ξερω δεν ειναι πολλα για Σαντορινη..Αλλα τοσα μπορουμε και ολα τα ξενοδοχεια μεχρι τοσα εινα άσχημα ρε παιδια..Βρηκαμε αυτο εδω

http://www.booking.com/hotel/gr/galini-oia.el.html?label=gen173nr-15CAsoXEIHbmVmZWxlc0gIYgVub3JlZmhciAEBmAEIuAEEyAEE2AED6AEB-AEC;sid=9cdc481bc5d0e73bc63fd991a04a685c;dcid=4;checkin=2016-08-16;checkout=2016-08-21;dist=0;group_adults=2;room1=A,A;sb_price_type=total;srfid=21ccd7e3bac3f421bf13072bbc165a2fea1fed25X80;type=total;ucfs=1&

Στα 450 με ακύρωση...

Όταν λέει θέα φαντάζομαι πως σε αυτή την τιμή εννοεί θέα στο πίσω μέρος του νησιού, πρέπει να διευκρινιστεί ακριβώς τι βλέπει.. δες κ αυτά που έχω γράψει εδώ (για διαμονή σε Φηροστεφάνι ή Ημεροβίγλι): http://www.travelstories.gr/community/threads/Σαντορινη.19102/

Επίσης, μια άλλη εναλλακτική που δεν πρέπει να σνομπάρεις τελείως σε αυτό το μπάτζετ είναι η εξής: βρίσκεις 1 ξενοδοχείο σε Φηρά/Φηροστεφάνι/Ημεροβίγλι κ μένεις 1-2 νύχτες με θέα Καλντέρας (π.χ. βάλε στα 100 Ευρώ το βράδυ, άντε 120). Μετά δεν σε απασχολεί, κ μένεις όσο πιο φθηνά μπορείς είτε στα Φηρά είτε σε κάποια παραλία (αφου θα έχεις κ μηχανάκι να γυρνάς).
 
Last edited by a moderator:

evalou

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Γεια σας παιδες! Σκεφτομουν να κανω εκπληξη στο αμορε και να κανονισω ενα 3ημερο Σαντορινη τελη Απριλιου (αρχες Μεγαλης εβδομαδας περιπου), αλλα εχω προβληματιστει πολυ με το μερος διαμονης. Η καλντερα νομιζω οτι ειναι μονοδρομος, αλλα που; Μαξ 100ευρω ανα βραδυ θα μπορουμε να διαθεσουμε... Το προβλημα μου ειναι οτι μπορει να νοικιασουμε αμαξι, μπορει και οχι αναλογως τα οικονομικα μας. Αν εχουμε τελικα αμαξι, που προτεινετε; (με θεα καλντερα παντα).. Εχω κλεισει προς το παρον αυτο https://www.booking.com/hotel/gr/sm...E;sid=9e292212651dda0956814cfad75480dd;dcid=2 , πως σας φαινεται; Συγνωμη αν κουρασα!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα ξανα σε ολους σας..Τελικά κλεισαμε σε ενα δωματιο μεσα στην Οια με μπαλκονι με θεα σε Καλντερα και Ηφαίστειο..Πραγματικα ειναι τελειο..Η θεα απο το δωματιο που ειδαμε που θα εχουμε βλεπει αυτο ..




Σκεφτήκαμε το εξης..Εφοσον κλεισαμε μεσα στην Οια θα μας χρειαστει το μεταφορικο?Επισης για να νοικιάσουμε γουρουνα τι διπλωμα θελουμε?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τελικά κλεισαμε σε ενα δωματιο μεσα στην Οια με μπαλκονι με θεα σε Καλντερα και Ηφαίστειο..
Μια χαρά φαίνεται. Καλά να περάσετε. Ποια είναι τα στοιχεία του δωματίου;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μια χαρά φαίνεται. Καλά να περάσετε. Ποια είναι τα στοιχεία του δωματίου;
Εχει σοφιτα..Στον κατω οροφο ειναι κουζινα,μπανιο αρκετα μεγαλος χωρος και ανεβαινεις μια ξυλινη σκαλιτσα και φτανεις στην σοφιτα που εχει ενα κρεβατι και ενα παραθυρακι (αυτο ειναι το 3ο παραθυρο αν δεν κανω λαθος) και βλεπεις ΚΑΙ απο εκει Καλντερα..Γενικα πιστευω σταθηκαμε πολυ τυχεροι...Μια απαντηση αν μπορεις στην τελευταια μου ερωτηση ?

Σε ευχαριστουμε πολυ.

Αλλη μια φωτο εδω..

 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εχει σοφιτα..Στον κατω οροφο ειναι κουζινα,μπανιο αρκετα μεγαλος χωρος και ανεβαινεις μια ξυλινη σκαλιτσα και φτανεις στην σοφιτα που εχει ενα κρεβατι και ενα παραθυρακι (αυτο ειναι το 3ο παραθυρο αν δεν κανω λαθος) και βλεπεις ΚΑΙ απο εκει Καλντερα..Γενικα πιστευω σταθηκαμε πολυ τυχεροι...Μια απαντηση αν μπορεις στην τελευταια μου ερωτηση ?

Σε ευχαριστουμε πολυ.
Γουρούνες με δίπλωμα αυτοκινήτου. Το όνομα του ξενοδοχείου ή το λινκ που το έκλεισες μπορείς να το βάλεις;(φαντάζομαι αυτό θα εννοούσε η @katkats )
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Γουρούνες με δίπλωμα αυτοκινήτου. Το όνομα του ξενοδοχείου ή το λινκ που το έκλεισες μπορείς να το βάλεις;(φαντάζομαι αυτό θα εννοούσε η @katkats )
Πηρα εναν τηλεφωνο και μου ειπε οτι θελει διπλωμα για μηχανάκι..Οτι να ναι..Γενικα στο μερος που μενουμε αξιζει να νοικιασουμε?

Βαλε στο booking Stelios Rooms Oia..Δεν ειναι καμια βιλα...Ουτε καν..Ειναι ομως πιστευω οτι πρεπει για μεσα στην Οια.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πηρα εναν τηλεφωνο και μου ειπε οτι θελει διπλωμα για μηχανάκι..Οτι να ναι..Γενικα στο μερος που μενουμε αξιζει να νοικιασουμε?

Βαλε στο booking Stelios Rooms Oia..Δεν ειναι καμια βιλα...Ουτε καν..Ειναι ομως πιστευω οτι πρεπει για μεσα στην Οια.
Ε δεν θα πάτε βόλτες στο νησί; Οπότε αξίζει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το νησί έχει καλή συγκοινωνία. Όμως τον 15Αύγουστο που το νησί θα βουλιάζει από τον κόσμο, τα λεωφορεία θα είναι ασφυκτικά γεμάτα. Γι' αυτό θα ήταν καλό να έχετε δικό σας μεταφορικό, για κάποιες μέρες. Και προσοχή στους δρόμους και στους άλλους οδηγούς.
Ευχαριστώ για το ξενοδοχείο.
 

nkarag

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γειά σε όλους!λέω και εγώ να πάω Σαντορίνη μέσα Ιουλίου με την κοπέλα μου!δεν μπορώ όμως να αποφασίσω που να μείνω..μου έχουν προτείνει και περισσα λόγω του ότι έχει beach bar και είναι λίγο πιο οικονομικά.επίσης σκέφτομαι και ακρωτήρι.γνωρίζει κάνεις αν αξίζουν καθόλου αυτά τα μέρη η να προτιμήσω αυστηρά προς φηρα μεριά?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γειά σε όλους!λέω και εγώ να πάω Σαντορίνη μέσα Ιουλίου με την κοπέλα μου!δεν μπορώ όμως να αποφασίσω που να μείνω..μου έχουν προτείνει και περισσα λόγω του ότι έχει beach bar και είναι λίγο πιο οικονομικά.επίσης σκέφτομαι και ακρωτήρι.γνωρίζει κάνεις αν αξίζουν καθόλου αυτά τα μέρη η να προτιμήσω αυστηρά προς φηρα μεριά?
Καλώς ήρθες.
Τα δύο αυτά μέρη που προτείνεις είναι αρκετά μακριά απο το σημείο ενδιαφέροντος.
Θα σου έλεγα να προτιμήσεις τα Φηρά (αν το πορτοφόλι σου το επιτρέπει), αλλιώς τις ασφαλείς επιλογές περιμετρικά των Φηρών (Καρτεράδο & Φηροστεφάνι), για να είσαι κοντά κεντρικα.
 

gordito

Member
Μηνύματα
26
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Bελιγραδι
Γεια σας παιδια.

Θα παω τον Οκτωβρη 2 μερες Σαντορινη με το ετερον ημισι.

Θελω να κλεισω κατι καλο που να αξιζει, και καλο το δωματιο αλλα να εχει και θέα. Σκεφτομαι οτι αφου θα παω 2 μερουλες, αξιζει να δωσω κατι παραπανω απο το σύνηθες φτηνοτερο που ψαχνω.

Τι εχουμε να προτεινουμε με ~100€ τη βραδια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom