Ιταλία Σιδηροδρομικώς από Αγκώνα για Ρώμη

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Το προηγούμενο Άυγουστο πήγα διακοπές στην Βενετία,σας είχα ρωτήσει μερικά πράγματα και με βοηθήσατε σημαντικά.

Για Χριστούγεννα έχω επιλέξει να πάω στην Ρωμή,θα πάω με πλοίο στην Αγκώνα και θα συνεχίσω με τρένο,οι απορίες μου είναι πόσο θα στοιχήσει το εισητήριο του τρένου,αν υπάρχουν στο λιμάνι της Αγκώνα πορτοφολάδες η αν παίζει να μου κρύψουν τίποτα ναρκωτικά στην τσάντα(υπάρχουν τέτοιες φήμες για τα λιμάνια της Ιταλίας)φθηνά ξενοδοχεία στην Ρώμη(κοντά στο κολοσσαίο)γευστικές πιτσαρίες,επίσκεψη στο Βατικανό και ότι μπορεί να προτείνει κανείς καλοδεχούμενο θα είναι.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Για το τρένο..Μπαίνεις εδώ και βλέπεις τι ώρες έχει και πόσο κοστίζει. Trenitalia - HomePage
Από Ancona προς Rome.Αν δεν σου βγάλει τιμές είναι γιατί στα regional τραίνα οι τιμές είναι ορατές μέχρι 1 εβδομάδα από τη μέρα που τα βλέπεις.Π.χ. βάλε μια ημέρα μέσα στην επόμενη εβδομάδα και θα στο βγάλει.Ωράριο όμως μπορείς να το δεις.Για Ρώμη θα σου πούνε άλλοι.Αυτό πάντως με το να σου βάλουν ναρκωτικά μου φαίνεται λίγο αστείο.

Υ.Γ: Καλά θα πάς τα Χριστούγεννα και ακόμα δεν έχεις κλείσει ξενοδοχείο;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.023
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom