Γενικά Σιφνο ή καπου αλλου????

Διακοπές για ζευγάρι

  • Σίφνος

    Votes: 11 68,8%
  • Σύρος

    Votes: 1 6,3%
  • Φολέγανδρος

    Votes: 1 6,3%
  • Κάπου αλλού

    Votes: 3 18,8%

  • Total voters
    16

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η αλήθεια είναι ότι το έχω σκεφτεί και αυτό αλλά αν μας καλύπτει στα υπόλοιπα νομίζω δεν θα είναι πρόβλημα οι παραλίες....για τα κήθυρα δεν ξέρω τίποτα αλλά θα το ψαξω....;)..επίσης το αγόρι μου για κάποιο λόγο μου πρότεινε Ελαφόνησο..που επίσης δεν ξέρω πολλά πράγματα και λίγο εδώ στο forum που κοίταξα δεν βρήκα κάτι..αν μπορεί καποιος να βοηθήσει θα ήταν πολύ χρήσιμο..:)
Για την Ελαφόνησο θα βρεις πληροφορίες εδώ:
Πελοπόννησος - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...6-%F0%DC%EC%E5-e%EB%E1%F6%FC%ED%E7%F3%EF.html


Για τα Κύθηρα εδώ:
Νησιά Ιονίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EF%F5-%EC%F0%E1%F1%EC%F0%E1%F1%FC%F3%E1.html
 
Μηνύματα
31
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ!!!θα το κοιτάξω και για τα δύο αυτά νησάκια αλλά νομίζω ότι η Σίφνος μοιάζει να πληροί πιο πολύ τις προυποθέσεις μας..(είναι και το νησι που μου εκανε πιο πολυ κλικ απο την αρχη....;))Όπως και να 'χει σας ευχαριστώ πολύ όλους!!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Η Σιφνος ειναι κουκλα, το δε Καστρο οντως πανεμορφο. Αλλα τα Κυθηρα θα ειναι παντα στην καρδια μου. Αυτο το νησι εχει μια ενεργεια (μαγνητικα πεδια ή θρυλος των κατοικων?) που σε επηρεαζει. Αν σας ενδιαφερει το camping δειτε το στο Καψαλι.
Καλο Καλοκαιρι!
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Από τις επιλογές που δίνεις νομίζω η Σίφνος είναι η καλύτερη. Μου άρεσε πολύ και η Φολέγανδρος αλλά έχω χρόνια να πάω και τα μηνύματα τελευταία δεν είναι και τα καλύτερα.
Δείτε και την Αμοργό!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
η ελαφονησος εχει 2 θεικες παραλιες αλλα μονο αυτο..μεχρι εκει
και μια μικρουλα Χωρα ..δεν ειναι για πολλες μερες ..εγω προσωπικα θα βαριομουνα ..απο την αλλη εχω και γνωστους που πανε εκει για 15 μερες ..τι να πω ..περι ορεξεως....
 
Μηνύματα
31
Likes
2
....ναι αυτό το κατάλαβα από αυτά που διάβασα στο forum...(για τις δύο παραλιες και την ψιλοερημιά που επικρατεί...)ναι μεν μας αρέσει η ησυχία αλλά ήμαστε 24..κάποια χρόνια μετά δηλαδή που θα πηγαίνουμε???Νομίζω ότι εκεί θα πήγαινα μόνο σε στυλ ημερήσιας αν τύχει και βρεθώ εκεί γύρω....οπότε όπως όλα δείχνουν φέτος η Σίφνος μας καλεί!!!! :D ;)
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα και εγω για σιφνο προσανατολιζομαι φετος! ζευγαρι! εχουμε παει μηλο ναξο και σεριφο που δεν μου αρεσε καθολου! αν κ η σιφνος ειναι σε ιδιες προδιαγραφες την αποκλειω αμεσως! τι λετε???
 

ioannaco

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
καλησπερα και εγω για σιφνο προσανατολιζομαι φετος! ζευγαρι! εχουμε παει μηλο ναξο και σεριφο που δεν μου αρεσε καθολου! αν κ η σιφνος ειναι σε ιδιες προδιαγραφες την αποκλειω αμεσως! τι λετε???
Καλησπέρα!Εμεις(ζευγαρι) πήγαμε πέρισυ στην Σιφνο και με λιγα λογια, θα ξαναπαμε φετος!σε συνδιασμο με Σεριφο για 3 μερες βεβαια οποτε ελπιζω να μην την μισησω οπως εσυ!Η Σιφνος για μας ειναι το καταλληλο νησι,εχει την περαντζαδα στη Χωρα μεχρι αργα, ωραιο φαγητο, πανεμορφο Καστρο και την καταπληκτικη παραλια στα Βρουλιδια!Εγω προσωπικα δεν την αλλάζω!Διαβασε αν θελεις και αυτο το αρθρο http://www.travelstyle.gr/portal/gr/destination_articles.php?dest_id=377&id=3351 το ειχα βρει περισυ και ηταν αρκετα κατατοπιστικο!Αν χρειαστειτε και αλλες πληροφορίες θα χαρω να βοηθήσω!
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Στην ηλικια των 24 χρονων με ελαχιστες υποχρεωσεις , χωρις παιδια, και με τεραστια αποθεματα σωματικης αντοχης θα διαλεγα οτι ποιο απομακρισμενο και δυσπροσιτο προορισμο υπαρχει.
Η προταση μου ειναι η Καρπαθος.
Εικοσιδυο ωρες πηγαινε εικοσιδυο ωρες ελα ομως αξιζει .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom