ΗΠΑ Στάση στη Νέα Υόρκη

michalis87

Member
Μηνύματα
88
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γεια σας σε όλους!! Θα ήθελα και πάλι τη πολύτιμη βοήθεια σας. Θα πάω Λας Βέγκας τα Χριστούγεννα με ενδιάμεση στάση στη Νέα Υόρκη. Συγκεκριμένα 25 Δεκεμβρίου στις 18:00 θα βρίσκομαι νέα Υόρκη και ταξιδεύω για Βέγκας τις 26 στις 6 το πρωί. Τι προλαβαίνω να δω αυτές τις λίγες ώρες; Επίσης ξενοδοχείο να κλείσω κοντά στο αεροδρόμιο ή στο κέντρο της πόλης; Κάποια άλλη σημαντική πληροφορία που νομίζεται ότι πρέπει να γνωρίζω; Θα μου προτείνατε να επισκεφτώ και κάποιο άλλο προορισμό κοντά από το Λας Βέγκας; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:clap::clap:
 
Last edited by a moderator:

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν μας είπες σε ποιό αεροδρόμιο πετάς...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Εγώ στη θέση σου θα τσίμπαγα το JFK Airtrain και μετά το μετρό της πόλης (γραμμή Α), θα έκανα τη βόλτα μου στην πόλη και για κανένα λόγο δε θα έμενα Manhattan. Φεύγεις 06:00 το πρωί. Για να είσαι στις 04:00 στο JFK δε θα πρέπει να κοιμηθείς καθόλου (and this IS an option). Τώρα για το που ακριβώς πρέπει να κινηθείς, τι να σου πω, Χριστουγεννιάτικα. Μια Times, μια 5th και ένα στολισμένο Rockfeller.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Όπως τα είπε ο kalspiros.

Για την Καλιφόρνια αν δεν ξέρουμε πόσες μέρες θα μείνεις, δε νομίζω πως μπορούμε να προτείνουμε τι να δείς/που να πάς.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ στη θέση σου θα τσίμπαγα το JFK Airtrain και μετά το μετρό της πόλης (γραμμή Α), θα έκανα τη βόλτα μου στην πόλη και για κανένα λόγο δε θα έμενα Manhattan. Φεύγεις 06:00 το πρωί. Για να είσαι στις 04:00 στο JFK δε θα πρέπει να κοιμηθείς καθόλου (and this IS an option).
Μετά το jet lag, όχι, this is NOT an option. 18:00 το απόγευμα που φτάνεις θα είναι για το βιολογικό σου ρολόϊ 01:00πμ, και το 06:00 είναι για σένα 13:00 της επομένης.
Κάνε μια βόλτα 2-3 ώρες το πολύ στην πόλη, και γραμμή στο αεροδρόμιο σε ένα ξενοδοχείο εκεί για ύπνο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Εγώ στη θέση σου θα τσίμπαγα το JFK Airtrain και μετά το μετρό της πόλης (γραμμή Α), θα έκανα τη βόλτα μου στην πόλη και για κανένα λόγο δε θα έμενα Manhattan. Φεύγεις 06:00 το πρωί. Για να είσαι στις 04:00 στο JFK δε θα πρέπει να κοιμηθείς καθόλου (and this IS an option). Τώρα για το που ακριβώς πρέπει να κινηθείς, τι να σου πω, Χριστουγεννιάτικα. Μια Times, μια 5th και ένα στολισμένο Rockfeller.
Μετά το jet lag, όχι, this is NOT an option. 18:00 το απόγευμα που φτάνεις θα είναι για το βιολογικό σου ρολόϊ 01:00πμ, και το 06:00 είναι για σένα 13:00 της επομένης.
Κάνε μια βόλτα 2-3 ώρες το πολύ στην πόλη, και γραμμή στο αεροδρόμιο σε ένα ξενοδοχείο εκεί για ύπνο.
και συν τις άλλοις μπας και θες να περιγράψουμε λίγο την εμπειρία του Νοεμβρίου 2010; Jetlag; What's this;:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αναλογως τις αντοχές του ανθρώπου τότε.

Όταν πήγαμε ΝΥ, το πρώτο βράδυ οι μισοί κοιμήθηκαν, ενώ οι άλλοι μισοί όχι, για να συνέλθουν απο το jet lag (τελικά δε νομίζω ότι συνήλθε κανείς).
 

michalis87

Member
Μηνύματα
88
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ευχαριστώ πόλυ για τις συμβουλές σας. Μάλλον θα κλείσω ξενοδοχείο κοντα στο αεροδρόμιο. Κάποιο μαγαζι για λαπτομ στην νέα υόρκη ή στο βέγκας?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.401
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom