Στατιστικά συγγραφής Ταξιδιωτικών Ιστοριών

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.460
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον ένα στατιστικό με το ποιες ιστορίες έχουν τα περισσότερα συνολικά likes (όχι μόνο του πρώτου κεφαλαίου), και ποιες ιστορίες έχουν τις περισσότερες απαντήσεις (πλην του συγγραφέα).
Απαντήσεις και προβολές τα βλέπεις στην ενότητα των ιστοριών ανά ήπειρο (πατάς πάνω στο απαντήσεις και προβολές και τα προβάλει κατά φθίνουσα σειρά...'ή και αύξουσα)

Πχ Top 10 Ιστορίες για την Ευρώπη με βάση αριθμό απαντήσεων
Στιγμιότυπο 2017-11-19, 4.13.39 μμ.jpg


Top 10 αντίστοιχα για αριθμό προβολών (Ευρώπη)
Στιγμιότυπο 2017-11-19, 4.16.09 μμ.jpg
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα συνολικά like ανά ιστορία θα ήτανΚΓΤ στατιστικά πάντως, όπως και οι προβολές ανά άτομο (όχι δηλαδή να μπαίνω εγώ και να βλέπω 500 φορές την ιστορία μου, αλλά μοναδικοί χρήστες). Το πρώτο με λίγη προσπάθεια κι εθελοντική εργασία μπορούμε να το κάνουμε και μεταξύ μας.

Επίσης θα μου άρεσε να ξέρω τι ποσοστό των προβολών είναι από χρήστες και τι από "εξωτερικούς".

Πολύ καλή δουλειά για άλλη μια φορά Δεφ.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
@hydronetta μ'αρέσεις:p Ήσουν άμεσος και γρήγορος.
Το ήξερα απλά είχα ξεχάσει πως μπορούμε να τα βάλουμε κατά αύξουσα σειρά.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.243
Likes
26.324
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Να λοιπόν που η γνωστή ρήση: "Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια", δεν έχει καμία θέση στον δικό μας χώρο.

Χαίρομαι γιατί αν και με μικρή χρονικά παρουσία στο forum και μόλις 4 ιστορίες, είδα και το δικό μου όνομα να έχει μία θέση σε αυτή τη στατιστική.

Αυτό μου δίνει ώθηση και κίνητρο να συνεχίσω να συνεισφέρω με ταξιδιωτικές ιστορίες, γεγονός το οποίο, αν και είναι κοπιαστικό, μου δίνει ικανοποίηση, με κάνει να αναβιώνω και να αναπολώ το ταξίδι που έκανα και επιπλέον με κάνει να νιώθω δημιουργική.

@Defkalion ευχαριστούμε πολύ για αυτή την έρευνα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να πω εδώ ότι οι προβολές εξαρτώνται σε μεγάλο βαθμό από την παλαιότητα ενός θέματος, μιας και το 85% της επισκεψιμότητας του Travelstories έρχεται από τη google.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.541
Likes
7.950
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
μπραβο πολυ καλη δουλεια..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν ετοιμάζομαι να βγάλω ενημερωμένα στατιστικά για τις ταξιδιωτικές ιστορίες ενόψει γενεθλίων του σάιτ, οπότε όσοι δε θέλετε να είστε στην παραπάνω λίστα με τις μη ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες έχετε χρόνο μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη να τελειώσετε τις ιστορίες σας :haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λοιπόν ετοιμάζομαι να βγάλω ενημερωμένα στατιστικά για τις ταξιδιωτικές ιστορίες ενόψει γενεθλίων του σάιτ, οπότε όσοι δε θέλετε να είστε στην παραπάνω λίστα με τις μη ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες έχετε χρόνο μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη να τελειώσετε τις ιστορίες σας :haha:
20 Σεπτέμβρη 2019?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.779
Likes
15.485
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πώς περνάει ο χρόνος........ λες και ήταν χθες :):)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά κάνετε και με τσιγκλάτε γιατί αυτό το διάστημα ξεχνάω και το όνομά μου. Πάμε ανανεωμένα στατιστικά λοιπόν. Τα νούμερα παρακάτω είναι μέχρι 1 Φεβρουαρίου 2019.

Σύνολο έχουμε πάνω από 9,5 εκατομμύρια λέξεις γραμμένες στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες :shock::shock::shock::clap::clap::clap:

Δεδομένου ότι ένα τυπικό βιβλίο λογοτεχνίας έχει 60-80 χιλιάδες λέξεις, έχετε γράψει κάπου 140 βιβλία με Ιστορίες :eek: . Δηλαδή αν κάποιος ήθελε να διαβάσει όλες τις Ιστορίες στο φόρουμ θα έπρεπε να διαβάζει κάθε μέρα Δευτέρα - Παρασκευή ως full time απασχόληση (οχταώρου, χωρίς υπερωρίες και με μισάωρο διάλειμμα για φαγητό) επί σχεδόν 4 μήνες. :lol:

Τη μερίδα του λέοντος έχει η Ευρώπη, ενώ ακολουθεί η Ασία και τα Americas.


upload_2019-3-10_10-23-4.png


Πού όμως γράφονται οι μεγαλύτερες ιστορίες ρωτάτε; μην ανησυχείτε και έχω την απάντηση, ορίστε ο μέσος όρος λέξεων ανά ενότητα:


upload_2019-3-10_10-22-23.png



Και εδώ τα 50 μέλη με τις περισσότερες λέξεις συνολικά στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες - αλλαγή φρουράς με τον @giannismits να στρογγυλοκάθεται στην κορυφή :D


upload_2019-3-10_10-30-58.png



Εδώ έχουμε το μέσο όρο λέξεων ανά ιστορία, αλλά και το συνολικό αριθμό ιστοριών για κάθε ένα από αυτά τα μέλη:

upload_2019-3-10_10-33-8.png


Ενώ εδώ ο απόλυτος αριθμός Ιστοριών ανά μέλος - ο @dimosf είναι εκτός γραφήματος με 89 ιστορίες :bleh:


upload_2019-3-10_10-34-55.png



Εδώ οι μακροσκελέστερες Ταξιδιωτικές Ιστορίες:

upload_2019-3-10_10-36-7.png



Και εδώ οι μεγαλύτερες Ιστορίες που έχουν μείνει ημιτελείς :(


upload_2019-3-10_10-36-47.png



Σας ακούω :cool::D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Και εδώ τα 50 μέλη με τις περισσότερες λέξεις συνολικά στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες - αλλαγή φρουράς με τον @giannismits να στρογγυλοκάθεται στην κορυφή :D
Εγώ δεν έχω να πω κάτι. Απλά κάθομαι στον θρόνο μου :D Στο θρόνο της φλυαρίας σε ταξιδιωτικές ιστορίες.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να βγει στατιστικό με τον συνολικό αριθμό φωτογραφιών που βάζουμε μέσα στις ιστορίες. Λογικά κι εκεί θα είχα μια από τις θέσεις της κορυφής. Κι εκεί φλυαρία δηλαδή :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.090
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom