Ζιμπάμπουε Μποτσουάνα Ναμίμπια Στις Ερήμους και στις Σαβάνες της Αφρικής

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.765
Likes
14.581
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ευχαριστώ όλους εσάς που διαβάσατε την ιστορία μου στη δυτική Αφρική. Λίγο πιο πολύ εκείνους που έγραψαν έστω και λίγα λόγια για να υπάρξει μια επικοινωνία. Χωρίς αυτά θα ένιωθα σαν τον τραγουδιστή που τραγουδά σε άδειο μαγαζί.
Όμως έχουν μείνει και μερικά βίντεο του ταξιδιού. Τώρα που τέλειωσα σας τα παραδίδω. Είναι τα παρακάτω.
Δεν τα έχω καταχωρήσει με χρονολογική σειρά και από τον τίτλο θα καταλαβαίνετε τι περιέχει καθένα.







 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.782
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Μπραβο για τα βιντεο... ποση υπομονη και σταθεροτητα γιατι αν δεις τα δικα μου σε πιανει ναυτια απο το κουνημα τοσο που εγκατελειψα το αθλημα βιντεοσκοπισης.....
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.765
Likes
14.581
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Μπραβο για τα βιντεο... ποση υπομονη και σταθεροτητα γιατι αν δεις τα δικα μου σε πιανει ναυτια απο το κουνημα τοσο που εγκατελειψα το αθλημα βιντεοσκοπισης.....
Αυτή η σταθεροποίηση σε αυτό το ταξίδι μου κόστισε πολύ χρόνο. Την έκτη μέρα του ταξιδιού μας χάλασε η βιντεοκάμερα και έκτοτε τραβούσαμε μόνο με τα κινητά. Η βιντεοκάμερά μας είναι αρκετά καλή και συνήθως δεν κάνω καμιά επί πλέον σταθεροποίηση. Όμως για τα πλάνα με τα κινητά αφού έκανα το βίντεο το έβαλα σε ένα πρόγραμμα σταθεροποίησης, οπότε είχαμε ένα σχετικά καλό αποτέλεσμα. Όμως για να γίνει το edit στα κλιπάκια που τραβάμε φυσικά έχω κάποιο πρόγραμμα. Αν θέλεις λεπτομέρειες μπορώ να τις γράψω. Και να ξέρεις ότι είμαι τελείως ερασιτέχνης σε όλα αυτά. Θέλει αρκετή δουλειά αλλά λόγω σύνταξης πλέον χρόνος υπάρχει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ολοκληρώνοντας την ανάγνωση της ιστορίας σου @travelbreak μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα περισσότερο με την αρχή και το τέλος του ταξιδιού σας, δηλαδή με το Sossusvlei και τα γύρω του και με τους καταρράχτες της Βικτώριας. Νομίζω ότι αν ποτέ πήγαινα σ'αυτές τις χώρες τα σαφάρια θα τα περιόριζα σε μια βόλτα και μια βαρκάδα. Και πολλές οι μέρες με το γκρουπ, απαπα. Κι εγώ δεν θα είχα υπομονή.
Νομίζω το έχω γράψει ξανά μου αρέσει που γράφεις ρεαλιστικά, χωρίς ωραιοποιήσεις (μόνο και μόνο επειδή πήγες και έσκασες ένα σωρό λεφτά, να λες ότι ήταν και τέλεια). Με βοηθάει να διαμορφώσω άποψη. Ευχαριστώ για την ιστορία :) .
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.765
Likes
14.581
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ολοκληρώνοντας την ανάγνωση της ιστορίας σου @travelbreak μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα περισσότερο με την αρχή και το τέλος του ταξιδιού σας, δηλαδή με το Sossusvlei και τα γύρω του και με τους καταρράχτες της Βικτώριας. Νομίζω ότι αν ποτέ πήγαινα σ'αυτές τις χώρες τα σαφάρια θα τα περιόριζα σε μια βόλτα και μια βαρκάδα. Και πολλές οι μέρες με το γκρουπ, απαπα. Κι εγώ δεν θα είχα υπομονή.
Νομίζω το έχω γράψει ξανά μου αρέσει που γράφεις ρεαλιστικά, χωρίς ωραιοποιήσεις (μόνο και μόνο επειδή πήγες και έσκασες ένα σωρό λεφτά, να λες ότι ήταν και τέλεια). Με βοηθάει να διαμορφώσω άποψη. Ευχαριστώ για την ιστορία :) .
Αρχικά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Τα σχόλιά σου είναι πολυ εύστοχα. Το sossusvlei ήταν φανταστικό αλλά ίσως ήθελε περισσότερο χρόνο. Τα σαφάρι που κάναμε καλά αλλά έχουμε κάνει και καλύτερα. Όμως είναι σαν τα μπάνια στη θάλασσα: κάνεις κάθε χρόνο κι ας μοιάζουν.
Νομίζω το έχω γράψει ξανά μου αρέσει που γράφεις ρεαλιστικά, χωρίς ωραιοποιήσεις (μόνο και μόνο επειδή πήγες και έσκασες ένα σωρό λεφτά, να λες ότι ήταν και τέλεια). Με βοηθάει να διαμορφώσω άποψη.
Είναι αλήθεια πως μου είναι δύσκολο να δω το φόρουμ σαν λογοτεχνική σελίδα. Πάντα έχω στο νου μου γράφοντας να δώσω αληθινές και χρήσιμες πληροφορίες.
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε όλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.984
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom