Καμπότζη Λάος Μαλαισία Στο Λάος χάθηκαν νεφρά και στην Καμπότζη τα μυαλά

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αντί να τα γράφεις δεν μας μαζεύεις να κάνεις μια παραστατικότατη παρουσίαση με το Γκιούλιβερ αντάμα, να βλέπουμε να ζωγραφίζονται όλα τα συναισθήματα στο πρόσωπό του.
Άντε βρε... εμείς θα φέρουμε τις Buckler :shock::D:haha::haha::haha:
ΥΓ. Επειδή θα είναι άγνωστη μάρκα για σένα, είναι αυτές οι συμπαθητικές μπυρίτσες... άνευ... αλκοόλ....
 
Last edited by a moderator:

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καταρχήν, κε Γιώργο, δεν καταλαβαίνω τον γέλωτα. Εσύ δεν είσαι που λες ότι το Λαος είναι μυοχαλαρωτικό? Αρα μια χαρά του έπεσαν οι ξεκούραστες διακοπές του Γκιούλιβερ. Εσύ το λες. Οχι εγώ. Εσύ έφτασες να το προτείνεις ως γαμήλιο ταξίδι...... και εγώ πολύ απλά ακολούθησα την συμβουλή σου. 'μολόγα λοιπόν. Γιατί μειδίασες?
Dva Srca μην περιμένεις τέτοιες πολυτέλειες απο χαμηλού κόστους εταιρείες, αλλά οι μεγάλες είναι υποχρεωμένες αν ανήκουν στην Star Alliance πχ και όχι μόνο. H αναμονή συνήθως΄πρέπει να είναι πάνω απο 6 ώρες.
Και ερχόμαστε σε σένα κε Hydronetta μας.΄Τα μόνα συναισθήματα που θα δεις να καθρεφτίζονται στο πρόσωπο του Γκιούλιβερ, είναι χαρά, ευχάριστη έκπληξη (ειδικά όταν αντίκρυσε το 2ο λεωφορείο, τότε που φώναξε Θεέ μου!), αδημονία (να κατέβει να βοηθήσει και αυτός άοκνα για να φτιαχτεί η βλάβη), και γενικά όλες οι εκφάνσεις και οι εκφράσεις χαράς , που μπορεί να σου προσφέρουν τέτοια ταξίδια γαλήνης και ξεκούρασης που συνηθίζω να οργανώνω. Οσο για τις μπύρες....... δεν πιστεύω να περιμένεις απάντηση
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.539
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
'μολόγα λοιπόν. Γιατί μειδίασες?

Ε, για την αφέλεια του καημένου του Γκιούλιβερ. Βρε αφήνουμε γυναίκες εν λευκώ να οργανώσουν οτιδήποτε;

Αντί να τα γράφεις δεν μας μαζεύεις να κάνεις μια παραστατικότατη παρουσίαση με το Γκιούλιβερ αντάμα, να βλέπουμε να ζωγραφίζονται όλα τα συναισθήματα στο πρόσωπό του.

+1 !!! Όλα τα λεφτά ο Γκιούλιβερ!!! Αν έχεις και βιντεάκι, καλύτερα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν και με το σχόλιό σου περί γυναικών , θα γίνεις στόχος γιαουρτώματος των φεμινιστικών οργανώσεων, σε συγχωρώ, γιατί εμείς οι γυναίκες έχουμε ΚΑΙ μεγάλη καρδιά (συν οργανωτικές ικανότητες).
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Η μάζωξη στα μέρη σου σε παρακαλώ...:clap: Όχι ξανά στην Αθήνα, χωρίς το απαραίτητο αξεσσουάρ...:bleh::haha:
Δώσε σήμα, να ειδοποιήσουμε τα κοντέινερ να ξεκινήσουν...θα έχουν αλκοόλ οι μπύρες...:clap:
Ο λαός ξανα-απαιτεί Γκιούλιβερ...:haha:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Παιδιά, νισάφι πια που υποστηρίζετε τον Γκιούλιβερ! Ο άνθρωπος εμπιστεύεται τυφλά την DimKyr, πράγμα που σημαίνει:
α) μετά από τόσα ταξίδια ακόμα ΔΕΝ έχει μάθει ή
β) έχει μάθει αλλά βαριέται τόσο την οργάνωση ώστε τα αφήνει όλα στην Dim ή
γ) έχει μάθει αλλά του αρέσει η περιπέτεια, έτσι τα αφήνει όλα στην Dim ή
δ) όλα τα παραπάνω.

Όπως και να'χει, Dim κορίτσι μου, εγώ ψηφίζω εσένα δαγκωτό. Συνέχισε τα ταξίδια και τις ιστορίες σου κι άσε μας εμάς να χωριστούμε σε dimkyrόφιλους και γκιουλιβερόφιλους.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ξεχασες την εξης εκδοχη: Εξαιτιας προηγουμενων ταξιδιων τα οποια οργανωσε η dim kyr, ο Γκιουλι επαθε σοβαρη βλαβη η οποια αφορα τοσο τις πνευματικες του δυναμεις οσο και τα ψυχικα του αποθεματα: καθε φορα που αναφερεται η λεξη "ταξιδι" απο την dim kyr, ο ανθρωπος πεφτει σε σοβαρη κατατονια με συνεπεια να αδυνατει να αντιδρασει και να αρνηθει, να πατησει ποδι, να βαλει μια φωνη, να ζητησει διαζυγιο, να παρει των ομματιων του και να παει εργατης σε ορυχειο στην Χιλη, οπου θα ειναι και πιο ανετα βρε παιδι μου...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ξεχασες την εξης εκδοχη: Εξαιτιας προηγουμενων ταξιδιων τα οποια οργανωσε η dim kyr, ο Γκιουλι επαθε σοβαρη βλαβη η οποια αφορα τοσο τις πνευματικες του δυναμεις οσο και τα ψυχικα του αποθεματα: καθε φορα που αναφερεται η λεξη "ταξιδι" απο την dim kyr, ο ανθρωπος πεφτει σε σοβαρη κατατονια με συνεπεια να αδυνατει να αντιδρασει και να αρνηθει, να πατησει ποδι, να βαλει μια φωνη, να ζητησει διαζυγιο, να παρει των ομματιων του και να παει εργατης σε ορυχειο στην Χιλη, οπου θα ειναι και πιο ανετα βρε παιδι μου...
:haha::haha::haha::haha:
Μάλλον έχεις δίκιο!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λοιπόν ως αρχάριος ακόμα σε θέματα αεροπορικών εταιριών, μου προκάλεσε εντύπωση το γεγονός ότι οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να σου προσφέρουν κάποιες υπηρεσίες σε μεγάλα stop overs. Για πόσες ώρες μιλάμε; Το κάνουν όλες οι εταιρίες αυτό;
H Emirates για stop-over μεγαλύτερο των 4 ωρών, με επίδειξη των boarding cards σου παρέχει δωρεάν μπουφέ (φαγητό, αναψυκτικά, καφέ, τσάι, κλπ.) στο terminal 2 του αεροδρομίου του Dubai (πάνω ακριβώς απ' το Burger King). Και, ακριβώς απέναντι, στο Gallery, με ελάχιστη κατανάλωση 8 ευρώ (= μπύρα ή καφές και μπουκάλι νερό), μπορείς να καθίσεις όσο θες και να καπνίσεις.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Από το πρωί που είδα την ιστορία σου το όνειρο μου ήταν να γυρίσω σπίτι, να ανοίξω μια μπύρα, και να αρχίσω το διάβασμα. Η μπύρα πήγε χαμένη, πνιγόμουν συνεχώς από τα γέλια. Μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις, μου αρέσει όπως αντιμετωπίζεις τα ταξίδια σου, μου αρέσουν τα μηνύματα των αναγνωστών σου και πάνω από όλα μου αρέσει που ο Γκιούλιβερ παραμένει αμετανόητος συνταξιδιώτης σου. Επίσης τώρα κατάλαβα γιατί διάβαζα για νέους εορτασμούς σε Ταϋλάνδη και Βιρμανία. Χαίρονται που γλύτωσαν την καταστροφή. Το Λάος υπάρχει ακόμα στον χάρτη;

Μετά έχει ραντεβού με έναν χειροπρακτικό και τέλος (για σήμερα), με ένα μασέρ (αφού η Ιωάννα δεν καταδέχεται) μπας και ισιώσει λίγο........
:mad:Λίγο να γυρίσεις την πλάτη σου εδώ μέσα και αμέσως αρχίσουν να σε κακολογούν.
 
Last edited by a moderator:

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μεχεις κανει να ζηλεψω!!
Τετοια ξεκουραση και λεοφωρεια θελω κι εγω!!!:clap::clap::clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αποδέχομαι με τρέλα πρόταση hydronetta. Pandora είσαι επι της οργάνωσης. Κανόνισέ το.
Νέρα καλά τα έλεγες στην αρχή, αλλά μετά σε παρέσυρε η Ερση. Και εσύ βρε Ερση τι φαντασία ειναι αυτή? Τι κοινωνικοψυχολογική ανάλυση? Τι ψυχογράφημα? Μένω άφωνη. Ιωάννα, τα τελευταία νέα που έχω για το Λάος είναι ότι ξέσπασε δάγγειος πυρετός και οι ιατροί μετρούν ήδη 12.000 μολυσμένα άτομα (αλήθεια). Η Ταυλάνδη καλά θα κάνει να μην εορτάζει και πολύ.... έχω ράμματα για την γούνα της......
Μέλι στο επόμενο μαζί μου.......
Και τώρα ας συγκεντρωθώ να ρίξω την συνέχεια της ιστορίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom