Γαλλία Στρασβούργο

Sof Guru

Member
Μηνύματα
223
Likes
1.302
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα !
Χρειάζομαι φως γιατί έχω ψιλομπερδευτεί σχετικά με την EUROPASS 24H . Θα τη χρησιμοποιήσω πρώτη φορά για να πάω από Στρασβούργο σε συγγενείς μου στην Γερμανία κοντά στο Όφενμπουργκ.
Στην ιστοσελίδα γράφει:

EUROPASS 24H
Ticket valid for 24h from date and hour of purchase for unlimited rides on bus-tram lines an TER Trains within the greater Strasbourg area (Eurometropole of Strasbourg) and on the Ortenau (Germany) district buses.
Two options:
  • Option 1 : 1 adult and 2 children (age 4 to 11) ticket
    9,60 €
  • Option 2 : 2 adults and 2 children (age 4 to 11) family ticket
    14,50 €
Στο omio που κοιτάω τρένα έχει μόνο με DB τα SWEG . Για αυτά ισχύει αυτή η κάρτα ?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.108
Likes
1.968
Επειδη το Αθηνα-Στρασβουργο απευθειας ειναι ασυμφορο,ποιο αεροδρομιο αλλης χωρας/πολης βολευει να κοιταω?
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
151
Likes
116
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Επειδη το Αθηνα-Στρασβουργο απευθειας ειναι ασυμφορο,ποιο αεροδρομιο αλλης χωρας/πολης βολευει να κοιταω?

Καλησπέρα

Εγώ χρησιμοποιώ το Βασίλεια - Αθηνά με easyjet η aegenan.

Eπισεις απο το site της LUFTHANSA βάζετε Αθηνά - Στρασβούργο και σας δίνει το εισιτήριο ΑΘΗΝΑ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-Στρασβούργο με λεωφορείο απ ευθείας που θεωρείτε σαν πτήση, δηλαδή αν αργήσει η πτήση η το λεωφορειο σε αλλάζουν με δική τους ευθηνή.

Lufthansa έχει κάθε μέρα πολλά δρομολόγια, από βασίλεια πιο λίγα 2-3/βδομαδα.....



οτι χρειαστεις μην διστάσεις .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.108
Likes
1.968
Καλησπέρα

Εγώ χρησιμοποιώ το Βασίλεια - Αθηνά με easyjet η aegenan.

Eπισεις απο το site της LUFTHANSA βάζετε Αθηνά - Στρασβούργο και σας δίνει το εισιτήριο ΑΘΗΝΑ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ-Στρασβούργο με λεωφορείο απ ευθείας που θεωρείτε σαν πτήση, δηλαδή αν αργήσει η πτήση η το λεωφορειο σε αλλάζουν με δική τους ευθηνή.

Lufthansa έχει κάθε μέρα πολλά δρομολόγια, από βασίλεια πιο λίγα 2-3/βδομαδα.....



οτι χρειαστεις μην διστάσεις .
Η aegean το σταματαει το δρομολογιο προς Βασιλεια τον Οκτωβρη αν θυμαμαι καλα,εγω κοιταω για Νοεμβρη-Δεκεμβρη...μαλλον μας κοβω για lufthansa...μολις αποφασισουμε πως θα κινηθουμε θα σε ξαναρωτησω :D
Αν εισαι λιγο τολμηρη ακομη και του Λουξεμβουργου βολευει και μετα τρενο.
Με τις τιμες που βλεπω συνεχεια για του Λουξεμβουργου δε νομιζω να το τολμησω ποτε :haha:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Έψαξες το Στρασβούργο με volotea; Αν ενδιαφέρεσαι για ταξίδι το καλοκαίρι, έχει ακόμα ανεκτές τιμές.
Ουπς, γράφαμε μαζί.
 

Maryjoy

Member
Μηνύματα
22
Likes
73
Αν προκειται να νοικιασετε αυτοκινητο, βολευει επισης και απο Φρανκφουρτη (1.30-2 ωρες) και απο Ζυριχη (2.30 ωρες). Κατι πιο extreme ειναι απο Παρισι και μετα 2.5ωρες τρενο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom