Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Δεν πληρώθηκε ο Παπαδόπουλος για τη διαφήμιση, το έχει δηλώσει. https://www.lifo.gr/now/media/27604...-sta-sxolia-peri-amoivis-gia-to-menoyme-spiti
Και ο Τσοχατζοπουλος ειχε δηλωσει οτι δεν πηρε μιζες. Τον πιστευεις;
Δεν ξερω τι κανει ο Παπαδοπουλος αλλα δεν πιστευω οτι δηλωνει ο καθενας.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και ο Τσοχατζοπουλος ειχε δηλωσει οτι δεν πηρε μιζες. Τον πιστευεις;
Δεν ξερω τι κανει ο Παπαδοπουλος αλλα δεν πιστευω οτι δηλωνει ο καθενας.
Αυτό που με ενόχλησε είναι ότι παρουσιάστηκε ως γεγονός κάτι που αποτελεί απλά προσωπική γνώμη κάποιου. Και τη σύγκριση με Τσοχατζόπουλο δεν τη σχολιάζω καν. Τεσπα, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.090
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η φωτο που έχω ποστάρει αποτυπώνει το 1/8 της ουράς σε μεγάλα Σκλαβενίτη. Επίσης μέσα σε ορισμένους διαδρόμους και στην μανάβικο γίνεται χαμός. ΟΙ περισσότεροι όπως βλέπετε ούτε μάσκα φορουν ούτε γάντια. Απέναντι ακριβώς στον δρόμο ξέχασα να σας πω ότι υπήρχαν 2 αστυνομικοί που απλά παρακολουθούσαν απαθείς.Αντιθετως προβάλλονται βίντεο με συλλήψεις πίστης στη Χίο που ήταν μονη της στο προαύλιο της εκκλησίας. Καλή Ανάσταση!!!
 
Last edited:

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Πάντως στο δικό μου Σκλαβενίτη δεν έχει σχεδόν ποτέ ουρά για να μπεις μέσα, μία φορά μόνο είχε 5-6 άτομα, που τηρούσαν τις αποστάσεις "ασφαλείας". Δύο φορές μάλιστα έχω μπει μέσα χωρίς καν να μου δώσουν την κάρτα με τον αριθμό. Πηγαίνω πρωί γύρω στις 11.00, μία φορά μόνο πήγα στις 15.00 κι ήταν η φορά με την "ουρά" των 5-6 ατόμων. Μιλάω για τεράστιο Σκλαβενίτη βέβαια, με 2 ορόφους, τεράστιους. Κάποιοι σαφώς συνωστίζονται σε κάποιους διαδρόμους, ειδικά σε αλεύρια και μακαρόνια. Αλλά γενικά χαλαρά τα βλέπω στο συγκεκριμένο μάρκετ τα πράγματα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
πηγα στο τοπικο my market σημερα μετα απο δυο μηνες.5 _6 ατομα απ εξω με απαστασεις,υπαλληλος στην πορτα δινει καρτες με αρθμους.Μεσα το ελα να δεις..15 ατομα αγκαλιτσα στα τυρια,αλλα τοσα στα κρεατα.Κολλητιλικια στους θεοστενους διαδρομους,καποιοι μασκοφοροι οι περισσοτεροι οχι και οι υπαλληλοι αποκαμωμενοι και χωρις προφυλαξη..Μετα τσαααακ φτανεις στα ταμεια αφου εχεις γλωσσοφιλησει το μισο μαγαζι και ωωω του πασχαλινου θαυματος...ζωγραφιες στο πατωμα και αυστηρη τηρηση αποστασεων...Η απολυτη παρανοια.Ποτε δεν ενοιωσα πιο μαλακας στη ζωη μου..
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.897
Likes
27.020
Πάντως Πάσχα να ψωνίσω τόσο εύκολα ειλικρινά 1η φορά..
Σήμερα έχει τη λιγότερη κίνηση που έχω δει σε όλες τις μέρες απαγόρευσης
Αυτό σημαίνει ότι τα λεφτά τελειώνουν.Και έρχονται ακόμα πιο δύσκολες ημέρες.

Δεν πληρώθηκε ο Παπαδόπουλος για τη διαφήμιση,
Αυτό που με ενόχλησε είναι ότι παρουσιάστηκε ως γεγονός
Εντάξει δεν πληρώθηκε ο Παπαδόπουλος κατά δήλωση του,αλλά τα κανάλια τα παίρνουν.
Ή κάνουν φιλανθρωπία;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Εν τω μεταξύ στον πανάγιο τάφο έγινε κανονικά η παραλαβή του αγίου φωτός σε απευθείας σύνδεση με τον Ύψιστο, αλλά με ΜΑΣΚΑ. Επιλεκτικός ο Κύριος.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Στον μεγαλο Σκλαβενιτη στην Καλλιθεα (ιζολα) πηγα σημερα στις 7 το απογευμα, πιο πολυ να κινηθει το αυτοκινητο γιατι θα πεθανει εντελως η μπαταρια του, και ηταν σχεδον αδειο.
Πιο χαλια πασχα δεν εχω κανει ξανα στην ζωη μου.
Κανονικοτητα που ζουμε.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Στον μεγαλο Σκλαβενιτη στην Καλλιθεα (ιζολα) πηγα σημερα στις 7 το απογευμα, πιο πολυ να κινηθει το αυτοκινητο γιατι θα πεθανει εντελως η μπαταρια του, και ηταν σχεδον αδειο.
Πιο χαλια πασχα δεν εχω κανει ξανα στην ζωη μου.
Κανονικοτητα που ζουμε.
Παρηγορήσου ότι θα ήταν ακόμη χειρότερα αν είχαμε 2-3000 νεκρούς
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συλλαμβάνουν μεμονωμένους πιστούς και παπάδες, απειλούν ανθρώπους να μην πάνε να φάνε με τα παιδιά τους, απαγορεύουν σε πολίτες να πάνε σε νεκροταφεία, ψάχνουν σε παραλίες για ψαροντουφεκάδες αλλά δεν τολμάνε να πάνε να κόψουν πρόστιμα σε συναθροίσεις δεκάδων πολιτών ευπαθούς ομάδας κατά τα λεγόμενα του γιατρού-ψάλτη που γλεντάνε εν μέσω ιού. Μια κυβέρνηση παρωδία και ένα επιτελείο διαχείρισης κρίσης που θα έπρεπε ήδη να έχει παραιτηθεί.

https://www.protothema.gr/greece/article/997489/arravonas-roma-me-200-atoma-sto-zefuri/
 
  • Like
Reactions: Ntt

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Το οτι παμε καλα το χρεωνω αποκλειστικα και μονο στους εργαζομενους στο ΕΣΥ, τους γιατρους, τους νοσηλευτες, τους τραυματιοφορεις, αυτους που με λιγα μεσα κανουν το καλυτερο που μπορουν. Και μπορουν σιγουρα.
Αυτο με παρηγορει, οντως.
Αυτους που διαφορα παπαγαλακια λεγαν τα χειροτερα γενικοτερα για τον κλαδο τους, που ηθελαν να τους απολυσουν να τους μειωσουν μισθους και να κλεισουν νοσοκομεια.

Καλο πασχα σε ολους και Σκοιλ Ελικικου Λοιμωχθηκαν
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.169
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom