Γενικά Συνδυασμός νησιών

spyros91

Member
Μηνύματα
887
Likes
808
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Χωρις οχημα θα περασετε ασχημα. Το νησι δεν εχει υποδομη για μπατιροτουρισμο, στο λεω οπως το λενε οι ιδιοι, δεν ειναι δικα μου λογια. Ολοι ερχονται με το τζιπ τους, λενε κλπ.
Όταν λες μπατιροτουρισμο τι εννοείς?? Αν θεωρείς κάποιος που δεν οδηγάει από επιλογή του, μπατιρη, να το κοιτάξεις αυτό κάποιο πρόβλημα υπάρχει ..
 
Last edited:

taniakar

Member
Μηνύματα
259
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Που θα μπορούσα να δω ποια νησιά συνδυάζονται εύκολα μεταξύ τους , λόγω ύπαρξης ακτοπλοϊκών συνδέσεων?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.110
Likes
45.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Που θα μπορούσα να δω ποια νησιά συνδυάζονται εύκολα μεταξύ τους , λόγω ύπαρξης ακτοπλοϊκών συνδέσεων?
Σταμπάρεις το νησί που σ' ενδιαφέρει πιο πολύ και ψάχνεις μέσω του openseas.gr για συνδέσεις από και προς αυτό. Δεν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος, τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει κανεναν.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.110
Likes
45.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Έχει κάνει κανείς Σίκινο,Φολέγανδρο,Ίο μαζί;
Από τα πιο εύκολα, συμφωνώ, με αρκετά κοντινές αποστάσεις. Εχει καθημερινά διάφορες επιλογές πλοίων. Εγώ είχα ως αρχή και τέλος τη Σαντορίνη, προκειμένου να συνδυασω αεροπορικά.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.759
Likes
15.278
Έχει κάνει κανείς Σίκινο,Φολέγανδρο,Ίο μαζί;
Από τα πιο εύκολα, συμφωνώ, με αρκετά κοντινές αποστάσεις. Εχει καθημερινά διάφορες επιλογές πλοίων. Εγώ είχα ως αρχή και τέλος τη Σαντορίνη, προκειμένου να συνδυασω αεροπορικά.
Σκεφτόμαστε για Ιούλιο κ Σαντορίνη είναι πανάκριβη.Όχι πως Φολέγανδρος δεν είναι ακριβή η διαμονή αλλά λέμε...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.203
Likes
41.668
Όταν λες μπατιροτουρισμο τι εννοείς?? Αν θεωρείς κάποιος που δεν οδηγάει από επιλογή του, μπατιρη, να το κοιτάξεις αυτό κάποιο πρόβλημα υπάρχει ..
Κι εγω δεν οδηγω απο επιλογη. Οπως ειπα, το γραφω οπως το λενε οι ιδιοι. Και καποιο προβλημα εχουν, ειναι σνομπ.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
262
Likes
115
Κι εγω δεν οδηγω απο επιλογη. Οπως ειπα, το γραφω οπως το λενε οι ιδιοι. Και καποιο προβλημα εχουν, ειναι σνομπ.
Πραγματικά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση οι τόσο πολλές αντικρουόμενες απόψεις που "ακούω" για το νησί. Διαβάζω στο παρόν φόρουμ αλλά και αλλού για σνομπ συμπεριφορές και από την άλλη μου λένε κάποιοι γνωστοί που πήγαν διακοπές (και μία φίλη που δουλεύει για τρίτη χρονιά σεζόν) ότι όλα είναι φυσιολογικά
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.110
Likes
45.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πραγματικά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση οι τόσο πολλές αντικρουόμενες απόψεις που "ακούω" για το νησί. Διαβάζω στο παρόν φόρουμ αλλά και αλλού για σνομπ συμπεριφορές και από την άλλη μου λένε κάποιοι γνωστοί που πήγαν διακοπές (και μία φίλη που δουλεύει για τρίτη χρονιά σεζόν) ότι όλα είναι φυσιολογικά
Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό, δεν έχω συναντήσει πουθενά τέτοια σνομπ και πονηρή συμπεριφορά (στις περισσότερες των περιπτώσεων) όσο στην Άνδρο. Έχω να το λέω πόσο κακή εντύπωση μου έκανε, δε το περίμενα, και δε θυμάμαι να το χω συναντήσει αλλού. Εντάξει, εκτος απ τη Χαλκιδική αλλά αυτή είναι μια κατηγορία μόνη της..
Κρίμα για το υπέροχο κατά τα άλλα νησί.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
262
Likes
115
Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό, δεν έχω συναντήσει πουθενά τέτοια σνομπ και πονηρή συμπεριφορά (στις περισσότερες των περιπτώσεων) όσο στην Άνδρο. Έχω να το λέω πόσο κακή εντύπωση μου έκανε, δε το περίμενα, και δε θυμάμαι να το χω συναντήσει αλλού. Εντάξει, εκτος απ τη Χαλκιδική αλλά αυτή είναι μια κατηγορία μόνη της..
Κρίμα για το υπέροχο κατά τα άλλα νησί.
Ένας από τους λόγους που το σχολίασα ήταν και αυτό που διάβασα στην ιστορία σου περί "λάθους" στο λογαριασμό σε ένα μπαράκι που πήγατε και που ξανασυνέβη όταν ξαναπήγατε (δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πέρασαν και μήνες που το διάβασα).
Διάβασα που γράφεις και για τη Χαλκιδική και γυρνώντας εχτές από Άφυτο δε μου άφησαν οι επαγγελματίες του χωριού και τις καλύτερες των εντυπώσεων, όχι ότι υπήρξε κάποια διένεξη, αλλά το στυλ και το υφάκι που είχαν και φυσικά τις τιμές δεν τις λες και προσιτές.

Πάντως άσχετα με την Άνδρο, μιας και βρίσκομαι στον συνδυασμό νησιών και σε ένα μήνα και κάτι μέρες σκεφτόμαστε να πάμε σε συνδυασμό νησιών, επίκειται (όταν βρω το χρόνο και κατασταλάξουν οι σκέψεις μέσα μου) σχόλιο με ερωτήσεις, προβληματισμούς και εν τέλει σε ποια νησιά να κινηθούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.252
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom