Συντριβάνια του κόσμου

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Και οι δυο φωτογραφίες είναι από την πλατεία Ιγκόρ Στραβίνσκι στο πλάι του μουσείου Πομπιντού
 

Attachments

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Και οι δυο φωτογραφίες είναι από την πλατεία Ιγκόρ Στραβίνσκι στο πλάι του μουσείου Πομπιντού
Έχεις δίκιο! Από τα πιο όμορφα συντριβάνια που έχω δει. Όταν είχα πάει για πρώτη φορά στο Παρίσι εκτός από αυτό μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το επίσης πολύ μοντέρνο Fontaine du Québec, Embâcle απέναντι από την εκκλησία τουSaint-Germain-des-Prés, που είναι σαν να πετάγονται οι πλάκες του πεζοδρομίου ή όπως ήθελε ο Καναδός καλλιτέχνης σαν πλάκες πάγου στην όχθη του μισοπαγωμένου ποταμού!!!
DK Travel : Paris : St-Germain, Latin and Luxembourg Quarters : L'Embacle
 

Attachments

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Έχεις δίκιο! Από τα πιο όμορφα συντριβάνια που έχω δει. Όταν είχα πάει για πρώτη φορά στο Παρίσι εκτός από αυτό μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το επίσης πολύ μοντέρνο Fontaine du Québec, Embâcle απέναντι από την εκκλησία τουSaint-Germain-des-Prés, που είναι σαν να πετάγονται οι πλάκες του πεζοδρομίου ή όπως ήθελε ο Καναδός καλλιτέχνης σαν πλάκες πάγου στην όχθη του μισοπαγωμένου ποταμού!!!
Αν και έχω πάει πολλές φορές στο Παρίσι το συγκεκριμένο συντριβάνι δεν το έχει πάρει το μάτι μου :xmas_rolleyes: Η τουλάχιστον δεν το θυμάμαι αν και έχω επισκεφθεί την εκκλησία του Saint-Germain-des-Prés. Οπότε το σημειώνω για την επόμενη φορά που θα πάω :xmas_lol:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Tokyo Dome City, στην Ιαπωνία...:xmas_cool:

 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Το συντριβάνι της Γενευης το οποίο τράβηξα χθες τέτοια ώρα.:xmas_wink:
 

Attachments

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom