Σχετικά με τη γρίπη των χοίρων (Όλες οι πληροφορίες εδώ)

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Ρωτήστε στα ΚΤΕΛ να δείτε τι θα κάνετε... μπορεί να έχουν αναβληθεί τα δρομολόγια λόγω γρίπης...

Από όλους περίμενα να ακούσω τέτοιες μαλ...ς αλλά όχι και από σένα...

Υ.Γ. ο σύνδεσμός μου στο Buenos την Παρασκευή που μιλήσαμε δεν μου είπε τίποτε... αν από την Παρασκευή και μετά γίνετε πανικός να πάρετε cd να ακούσετε το υπερτραγούδι " πυρκαγιά πανικός ο δικός μας δεσμός" και δεν θα κολλήσετε τίποτε...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα παρακαλέσω για τελευταία φορά, να μην ανοίγουμε νέα θέματα για τη ρημάδα τη γρίπη, έχουμε το παρόν για να συζητάτε ότι θέλετε...
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Επισης χρησιμο για απολυμανση ειναι το οινοπνευμα σε τζελ που εχει και η hansaplast και αλλες μαρκες. Ετσι δεν χρειαζεται να ψαχνεις συνεχεια νερο και σαπουνι.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Άστα, αυτή η ρημάδα η γρίππη είναι πλέον παντού..............Μόλις πριν από λίγο μολύνθηκε και η Κίνα...

 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ακυρώστε τα πάντα και τρέξτε στη Σαλαμίνα που δεν έχει αναφερθεί ούτε ένα θύμα!!!!

Discolata καλό ταξίδι!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Άστα, αυτή η ρημάδα η γρίππη είναι πλέον παντού..............Μόλις πριν από λίγο μολύνθηκε και η Κίνα...

Αυτο ειναι κατι αλλο: προκειται για τη "panda pneumonia" η οποια δυστυχως κραταει για παντα... :D
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ΟΚ εμένα δε με άγχωσε πάντως.
Να είμαστε on alert ισχύει πάντα. Αλλά όχι και να πανικοβληθούμε χωρίς λόγο.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
δεν ακουω τιποτα, δεν με νοιαζει τιποτα!! αδιαφορω!
μας εχει ζαλισει αυτη η υποθεση εδω και κατι μηνες, αμαν πια!!:mad::mad:
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Αχ οποιος εχει πληροφοριες για Αργεντινη ας μου πει κατι γρηγορα!!!!!

Ταξιδευω αυριο και φευγω το πρωι για Αθηνα τα εχω ολα ετοιμα και πληρωμενα και μου εστειλε εμεηλ μια φιλη μου γιατρος που μενει Μπουενος Αιρες και μου ειπε οτι χθες κηρυξαν εκτακτη αναγκη στην πολη κλεισαν σχολεια, δημοσιες υπηρεσιες, καποια μαγαζια και κυκλοφορουν με μασκα οσοι κυκλοφορουν. Η ανακοινωση λεει να μην βγαινουν απο τα σπιτια.
Πηρα στο αεροδρομιο δεν ξερουν τιποτα, η πρεσβεια της Αργεντινης δεν απανταει, πηρα και στο κινητο που δινουν για εκτακτη αναγκη δεν απαντουν ουτε σε αυτο και αφησα μηνυμα στον τηλεφωνητη. Δεν προκειται να παρουν μεχρι αυριο και εγω φευγω 09.00.
Τα γραφεια στην αλιταλια στο αεροδρομιο δεν απαντουν ουτε και αυτα

Τι να κανω ξερει κανεις κατι? Πως να τα ακυρωσω ολα αλλα και παλι σκεφτομαι να παω εκει και να τα βρω ολα κλειστα τι θα κανω ενα μηνα μονη μου?

Οποιος ξερει κατι ας μου πει οσο πιο συντομα γινεται

Δεν θελω να φοβισω κανεναν αλλα εγω επειγομαι μιας και η πτηση μου ειναι αυριο και η ανακοινωση απο τον δημαρχο του Μπουενος Αιρες εγινε χθες μου ειπανε οποτε τα μετρα που παιρνουν αυτοι ειναι στο ζενιθ τωρα

Ευχαριστω
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Λοιπον παρολο που το μηχανακι μετραει αντιστροφα εγω σταματησα να μετραω για Μπουενος Αιρες...

Τα ακυρωσα ολα (θα τα πληρωσω φυσικα χωρις να παω) και θα σας πω οτι εμαθα χωρις να θελω να φοβισω κανεναν. Ο καθενας να ρωτησει καλυτερα για την περιπτωση του.

Μου εστειλε email μια φιλη μου γιατρος που μενει Μπουενος Αιρες και μου ειπε οτι καλυτερα θα ηταν να μην παω γιατι εχουν κλεισει τα σχολεια για ενα μηνα και ολοι οι δημοσιοι χωροι κλεινουν συνεχεια.

Πηρα τηλεφωνο στην πρεσβεια της Αργεντινης στην Αθηνα αλλα δεν απαντουσαν οποτε τηλεφωνησα στην πρεσβεια της Ελλαδας στην Αργεντινη επειδη ξερω τον Ελληνα που εχουμε εκει ο οποιος ελειπε διακοπες (την τυχη μου) μιλησα ομως με την κοπελα στη γραμματεια και μου ειπε το ιδιο για τα σχολεια και οτι τις επομενες μερες περιμενουν και αλλους δημοσιους χωρους να κλεισουν και γενικα οτι τα πραγματα χειροτερευουν και οτι δεν ξερουν τι θα γινει γιατι δεν υπαρχει αλλη ανακοινωση και με συμβουλευσε αν μπορω καλυτερα να μην ταξιδεψω

Τελος μιλησα εγω η ιδια με μια επαρχια της Αργεντινης που λεγεται Ροζαριο με εναν γνωστο μου και επειδη εγω θα πηγαινα λογω τανγκο μου ειπε οτι αρχιζουν και κλεινουν τους χωρους που γινονται οι μιλονγκες και τις σχολες χορου.

Λογω ολων αυτων τα ακυρωσα ολα λοιπον παει η Αργεντινη για μενα.
Οποιος ειναι για Αργεντινη ας ρωτησει και μονος του εγω ειμαι πολυ εκνευρισμενη τωρα και μπορει να φαινονται υπερβολικος ο τροπος που τα λεω αλλα αυριο θα εφευγα. Τελευταια στιγμη δεν καταπινεται ευκολα ολο αυτο

Καλο ταξιδι σε ολους και να φατε χοιρινο καλα ψημενο απο μενα :cry::cry::cry:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.605
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom