Σχετικα με ξενοδοχειο στη βουδαπεστη...

PETER

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
vaggelakos καλα εκανες! δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. πισω απο αυτο το site καθως και απο πολλα αλλα ειναι η εταιρια tourico holidays.Ακου τι γινεται με αυτους... οι εταιρια ειναι καθ'αλα νομιμη αλλα υπαρχει η φημη οτι δεν εξοφλει εγκαιρα τους ξενοδοχους και την εχουν (οι ξενοδοχοι) στην μπουκα. Αυτο δεν εχει να κανει με μας εχει να κανει με τις μεταξυ τους συμφωνιες.
Εγω λοιπον συγκρινω τιμες μεσα απο το site hotelscombined.com (το οποιο συγκρινει τιμες απο παρα πολλα site και ειναι απολυτα εμπιστο). Απο κει εμαθα και εγω για το easyclicktravel.
Οταν αρχισα να ψαχνω για ξενοδοχειο απο τα χριστουγεννα, ειχα βρει το marmara hotel στο easyclicktravel για 4 βραδια 168 ευρω το δικλινο. φοβερη τιμη αλλα επειδη ηταν πολυ νωρις και θελανε fullprepaid δεν το εκλεισα.
Οταν ποια πριν 2 βδομαδες αποφασισα να κλεισω η προσφορα ειχε κανει φτερα!
Αλλα ηθελα αποκλειστικα αυτο το ξενοδοχειο και η αμεσως καλυτερη τιμη ηταν απο το site yeego.com στα 240 ευρω. Το site αυτο συνεργαζεται με πολλα γραφεια και εχω κλεισει αρκετες φορες καθοτι εχει και αυτο πολυ καλες τιμες. Η πλακα ειναι οτι το κλεινω και οταν μου ερχετε το voucher βλεπω στη θεση Agent Details το ονομα tourico holidays! Χα,χα! Οπως καταλαβαινεις η διαφορα (240-168) =72 ευρω ειναι η προμηθεια του yeego!
Αυτα! Λοιπον δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα και μακαρι να εχει και διαθεσιμοτητα...
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
vaggelakos καλα εκανες! δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. πισω απο αυτο το site καθως και απο πολλα αλλα ειναι η εταιρια tourico holidays.Ακου τι γινεται με αυτους... οι εταιρια ειναι καθ'αλα νομιμη αλλα υπαρχει η φημη οτι δεν εξοφλει εγκαιρα τους ξενοδοχους και την εχουν (οι ξενοδοχοι) στην μπουκα. Αυτο δεν εχει να κανει με μας εχει να κανει με τις μεταξυ τους συμφωνιες.
Εγω λοιπον συγκρινω τιμες μεσα απο το site hotelscombined.com (το οποιο συγκρινει τιμες απο παρα πολλα site και ειναι απολυτα εμπιστο). Απο κει εμαθα και εγω για το easyclicktravel.
Οταν αρχισα να ψαχνω για ξενοδοχειο απο τα χριστουγεννα, ειχα βρει το marmara hotel στο easyclicktravel για 4 βραδια 168 ευρω το δικλινο. φοβερη τιμη αλλα επειδη ηταν πολυ νωρις και θελανε fullprepaid δεν το εκλεισα.
Οταν ποια πριν 2 βδομαδες αποφασισα να κλεισω η προσφορα ειχε κανει φτερα!
Αλλα ηθελα αποκλειστικα αυτο το ξενοδοχειο και η αμεσως καλυτερη τιμη ηταν απο το site yeego.com στα 240 ευρω. Το site αυτο συνεργαζεται με πολλα γραφεια και εχω κλεισει αρκετες φορες καθοτι εχει και αυτο πολυ καλες τιμες. Η πλακα ειναι οτι το κλεινω και οταν μου ερχετε το voucher βλεπω στη θεση Agent Details το ονομα tourico holidays! Χα,χα! Οπως καταλαβαινεις η διαφορα (240-168) =72 ευρω ειναι η προμηθεια του yeego!
Αυτα! Λοιπον δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα και μακαρι να εχει και διαθεσιμοτητα...
Και εγω ειχα δει για τις μερες που θελω μεσα απο το hotelscombined και εδινε το easyclicktravel πιο φτηνο και αμεσως επομενο το octapustravel το οποιο θεωρουσα πιο αξιοπιστο. Και τα 2 ηταν ομως non refunable και εγω δεν ηθελα να χρεωσω απο τοσο νωρις τη καρτα(κοντα 6 μηνες) μιας και ηθελα να ξοφλησω τα αεροπορικα πρωτα. Μετα το octapus ηταν σε request και οταν ειπα ας προσπαθησω μηπως και μου εστειλε προταση για καποιο αλλο.Το easyclick το ειχα δει αλλα δεν ειχα κανει κινηση για τους λογους που σου ειχα αναφερει. Χτες ομως το βραδυ με πριζωσες και το εκανα:lol:. Τωρα για τις λεπτομεριες που εμαθες και μου εμαθες και μενα δεν γνωριζα....παντως δεν μου εχουν απαντησει τωρα που σου γραφω.Ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες και θα σε ενημερωσω συντομα ελπιζω
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Πολύ ευχαριστημένοι μείναμε από το pest hotel. Πήγαμε τα Χριστούγεννα, σε περίοδο λοιπόν υψηλή και πληρώσαμε 80ευρώ/4κλινο και 70 ευρώ/3κλινο. Απίστευτα μεγάλα δωμάτια, ανακαινισμένο, πολύ ζεστό και ατμοσφαιρικό. Καταπληκτικοί άνθρωποι και πολύ εξυπηρετικοί. Πρωινό καλό, όχι σούπερ αλλά είχε ποικιλία και κυρίως ποιότητα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα για την....επόμενη μάλλον φορά!
Α, και είναι πολύ κεντρικό. Ανάμεσα σε Όπερα και ναό Αγ.Στεφάνου.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
vaggelakos καλα εκανες! δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. πισω απο αυτο το site καθως και απο πολλα αλλα ειναι η εταιρια tourico holidays.Ακου τι γινεται με αυτους... οι εταιρια ειναι καθ'αλα νομιμη αλλα υπαρχει η φημη οτι δεν εξοφλει εγκαιρα τους ξενοδοχους και την εχουν (οι ξενοδοχοι) στην μπουκα. Αυτο δεν εχει να κανει με μας εχει να κανει με τις μεταξυ τους συμφωνιες.
Εγω λοιπον συγκρινω τιμες μεσα απο το site hotelscombined.com (το οποιο συγκρινει τιμες απο παρα πολλα site και ειναι απολυτα εμπιστο). Απο κει εμαθα και εγω για το easyclicktravel.
Οταν αρχισα να ψαχνω για ξενοδοχειο απο τα χριστουγεννα, ειχα βρει το marmara hotel στο easyclicktravel για 4 βραδια 168 ευρω το δικλινο. φοβερη τιμη αλλα επειδη ηταν πολυ νωρις και θελανε fullprepaid δεν το εκλεισα.
Οταν ποια πριν 2 βδομαδες αποφασισα να κλεισω η προσφορα ειχε κανει φτερα!
Αλλα ηθελα αποκλειστικα αυτο το ξενοδοχειο και η αμεσως καλυτερη τιμη ηταν απο το site yeego.com στα 240 ευρω. Το site αυτο συνεργαζεται με πολλα γραφεια και εχω κλεισει αρκετες φορες καθοτι εχει και αυτο πολυ καλες τιμες. Η πλακα ειναι οτι το κλεινω και οταν μου ερχετε το voucher βλεπω στη θεση Agent Details το ονομα tourico holidays! Χα,χα! Οπως καταλαβαινεις η διαφορα (240-168) =72 ευρω ειναι η προμηθεια του yeego!
Αυτα! Λοιπον δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα και μακαρι να εχει και διαθεσιμοτητα...
τελικα φιλε μου my request is not available....,δεν τρεχει τιποτα,θα μεινω οπως εχω.Σε ευχαριστω παντως;)
 

PETER

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
οκ φιλε μου...τι ειχες τι εχασες!? ετσι και αλλιως το ξενοδοχειακι σου μια χαρα ειναι απο θεμα Standards. Τωρα κι αν δεν ειναι τοσο κεντρικο, δε θα αντιμετωπισεις προβλημα αφου εχει μετρο απ' εξω.
Για εναν υπνο θα γυρνατε ετσι κι αλλιως και αφου απ οτι καταλαβα παιζει οικογενειακη φαση με παιδια, λογικα θα γυρνατε πριν να κλεινει το μετρο!:haha: οποτε κανενα προβλημα...
Καλο ταξιδι και οταν γυρισετε, ρεπορτο παρακαλω γιατι μετα απο ενα μηνα θα ειναι το δικο μου! Βρες κανα καλο εστιατοριο με βιολια να μου προτεινεις να παω το γκομενακι μου...χαχα! ciao
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
οκ φιλε μου...τι ειχες τι εχασες!? ετσι και αλλιως το ξενοδοχειακι σου μια χαρα ειναι απο θεμαStandards. Τωρα κι αν δεν ειναι τοσο κεντρικο, δε θα αντιμετωπισεις προβλημα αφου εχει μετρο απ' εξω.
Για εναν υπνο θα γυρνατε ετσι κι αλλιως και αφου απ οτι καταλαβα παιζει οικογενειακη φαση με παιδια, λογικα θα γυρνατε πριν να κλεινει το μετρο!:haha: οποτε κανενα προβλημα...
Καλο ταξιδι και οταν γυρισετε, ρεπορτο παρακαλω γιατι μετα απο ενα μηνα θα ειναι το δικο μου! Βρες κανα καλο εστιατοριο με βιολια να μου προτεινεις να παω το γκομενακι μου...χαχα! ciao
φιλε μου οπως τα λες ειναι σεχτικα με την επιστροφη στο ξενοδοχειο. Με τα παιδια ....η περιηγηση μας θα τελειωνει ωρες μετρο,για επιστροφη στο ξενοδοχειο!Οσο για εστιατοριο αλλα οχι με βιολια αλλα για γκομενακι που λες (για χαβαλε)...δες αυτο Sir Lancelot Medieval Restaurant
Μου το εχουν προτεινει και θα παω.Δες και τα λεμε παλι
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Θεικό εστιατόριο... σαν τους τσολιάδες που χορεύανε παλιά στην Πλάκα και οι τουρίστες κάνανε χάζι... που διάολο τα βρίσκετε τα καλά ρε σεις κι εμείς όλο σε σαχλαμάρες πάμε?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εχω πάει και εγω σε αυτό το εστιατόριο....ο traveller εχει απόλυτο δίκιο...
αλλα εντάξει...για την συνθεση της οικογενειας του vaggelakos... γονείς,πεθερικά,παιδια... καλό ειναι...μην παρεξηγηθώ..... εννοώ οτι θα τους εντυπωσιασει σαν χώρος...θα χαζεψουν με τα διάφορα διασκεδαστικά που γίνονται....θα περασει πιο ευχαριστα η ώρα....μην ξεγελαστειται και παρετε πολλά...ειναι τεραστιες οι πιατελες κρεατικών...
 

PETER

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
φιλε μου οπως τα λες ειναι σεχτικα με την επιστροφη στο ξενοδοχειο. Με τα παιδια ....η περιηγηση μας θα τελειωνει ωρες μετρο,για επιστροφη στο ξενοδοχειο!Οσο για εστιατοριο αλλα οχι με βιολια αλλα για γκομενακι που λες (για χαβαλε)...δες αυτο Sir Lancelot Medieval Restaurant
Μου το εχουν προτεινει και θα παω.Δες και τα λεμε παλι

ωχ... οχι αλλο μεσαιωνικο! ειχα παει σε ενα στην πραγα τον φεβρουαριο νομιζω ''u pavouka'' λεγοταν.
Μου φανηκε πολυ κιτσ ρε φιλε μου (με φιδια, ζογκλερ και χιλια δυο...) και επιτιδευμενα τουριστικο. Το ψιλοπεριμενα οτι θα ταν καπως ετσι αλλα ηθελα να παω η αληθεια ειναι...
ενταξει δε λεω, καλα περασαμε, αλλα αισθανοσουν την ψευτια και οτι ηταν "tourist trap" που λενε... θα ηθελα ενα "αληθινο" μαγαζακι, οχι για τουριστες! βιολακι λοιπον και πολι βιολακι... αλλες προτασεις....?
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
εχω πάει και εγω σε αυτό το εστιατόριο....ο traveller εχει απόλυτο δίκιο...
αλλα εντάξει...για την συνθεση της οικογενειας του vaggelakos... γονείς,πεθερικά,παιδια... καλό ειναι...μην παρεξηγηθώ..... εννοώ οτι θα τους εντυπωσιασει σαν χώρος...θα χαζεψουν με τα διάφορα διασκεδαστικά που γίνονται....θα περασει πιο ευχαριστα η ώρα....μην ξεγελαστειται και παρετε πολλά...ειναι τεραστιες οι πιατελες κρεατικών...
Απο αυτη την αποψη που εγραψες το προτεινα και οχι απο αποψη γαστρονομιας....μην τρελλαθουμε κιολας.Δεν εχω φαει για να εχω αποψη...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.398
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom