Γερμανία Σχολική εκδρομή στην Γερμανία!

Hoffen

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Μοναχο
Γεια σε ολους :). Ειμαι καινουρια στο φορουμ/σαιτ και δεν ξερω αν δημιουργω το θεμα μου στην σωστη ενοτητα. Οπως και να εχει... Το σχολειο μου διοργανωνει μια 7ημερη εκδρομη στο πανεμορφο Μοναχο της λατρεμενης Γερμανιας. Εχει παει καποιος σχολικη εκδρομη εκει; τι προγραμμα ειχε; ( αν καποιος καθηγητης μπορει να με κατατοπισει ακομα καλυτερα). Αξιζει να παμε ως το schloss neuschwanstein;. Επισης μπορει καποιος να μου δωσει μια ιδεα για το προγραμμα που ειναι απαραιτητο για την εκδρομη; ( προγραμμα πχ παρουσιαση των αξιοθετων του Μοναχου). Τονιζω οτι δεν θελουμε αξιοθεατα γιατι ειναι πολυ συνηθησμενο.
Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Hoffen.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
...ιδεα για το προγραμμα που ειναι απαραιτητο για την εκδρομη; ( προγραμμα πχ παρουσιαση των αξιοθετων του Μοναχου). Τονιζω οτι δεν θελουμε αξιοθεατα γιατι ειναι πολυ συνηθησμενο.
Καλως ηρθες !
Λυσε μου,ομως μια απορια....τα αξιοθεατα τα θελεις σε προγραμμα και οχι να τα δειτε,γιατι ειναι πολυ συνηθισμενο...μηπως κατι δεν καταλαβαινω?
Τι θελετε να δειτε, τις μπυραριες?
 

Hoffen

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Μοναχο
Καλως σας βρηκα :).
Οχι οχι... Για να παμε στο Μοναχο πρεπει να γινει ενα προγραμμα που να σχετιζετε με την Γερμανια. Πολλα ( για να μη πω ολα) εκαναν προγραμμα που σχετιζοταν με τα αξιοθεατα...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επισης μπορει καποιος να μου δωσει μια ιδεα για το προγραμμα που ειναι απαραιτητο για την εκδρομη; ( προγραμμα πχ παρουσιαση των αξιοθετων του Μοναχου). Τονιζω οτι δεν θελουμε αξιοθεατα γιατι ειναι πολυ συνηθησμενο.
Αν δε θέλετε να δείτε αξιοθέατα τι ακριβώς θέλετε να κάνετε στο Μόναχο για 7 μέρες; Επίσης μου χτυπάει πολύ άσχημα που παρόλο εν μέσω οικονομικής κρίσης έχεις τη δυνατότητα ενός τέτοιου πολυήμερου ταξιδιού στο εξωτερικό (τη στιγμή που οι γονείς άλλων παιδιών είναι άνεργοι κτλ), δε σε ενδιαφέρει καν να δεις τ' αξιοθέατα της πόλης που θα επισκεφτείς...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αν καταλαβα...(μπορει και οχι)πρεπει,πριν πανε,να παρουσιασουν ενα προγραμμα που να μην εχει μονο αξιοθεατα...

Πολυ συχνα,νεοι ανθρωποι που γραφουν στο φορουμ,δεν μπορουν να εκφραστουν σωστα και πιστευω,οτι οφειλεται στο ποσο γρηγορα γραφουν στα κινητα κλπ.Και αυτο το κοριτσι ειδικα,εγραψε και ενα αλλο ποστ,οτι λατρευει την Γερμανια.
Αρα καλο θα ηταν να μην τους περνουμε απο τα "μουτρα"πριν με λιγες ερωτησουλες,καταλαβουμε και εμεις τι ακριβως θελουν να μαθουν.....
 
Last edited by a moderator:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Αν καταλαβα...(μπορει και οχι)πρεπει,πριν πανε,να παρουσιασουν ενα προγραμμα που να μην εχει μονο αξιοθεατα...
Ααααααααα, οκ..Και εγώ είχα απορία τι εννοούσε με τα αξιοθέατα στο πρώτο μήνυμα η κοπέλα!!Τώρα καταλαβαίνω..Μμμμμ, το πρόγραμμα θα μπορούσε να είναι κάτι σχετικό με τους λογοτέχνες ή τους ζωγράφους της περιοχής; Ή με την πολυπολιτισμικότητα του τόπου; Με τα προϊόντα που παράγει; (Κάτι τέτοιο θέλεις ή είμαι εκτός θέματος?)
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολυ συχνα,νεοι ανθρωποι που γραφουν στο φορουμ,δεν μπορουν να εκφραστουν σωστα και πιστευω,οτι οφειλεται στο ποσο γρηγορα γραφουν στα κινητα κλπ.
Όταν γράφεις από κινητό κάνεις λάθη σαν αυτά που κάνεις εσύ (απουσία τόνων, απουσία κενών κτλ) όχι λάθη λογικής.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ακομη και ετσι να ειναι,σε ενα κοριτσι 14 ετων,μπορεις να δικαιολογησεις την ελλειψη συνοχης στον γραπτο λογο.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Καλως σας βρηκα :).
Οχι οχι... Για να παμε στο Μοναχο πρεπει να γινει ενα προγραμμα που να σχετιζετε με την Γερμανια. Πολλα ( για να μη πω ολα) εκαναν προγραμμα που σχετιζοταν με τα αξιοθεατα...
Αν κατάλαβα καλά θα συμμετάσχετε σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα το οποίο χρηματοδοτείται. Και θέλεις ιδέες ώστε να έχει εκπαιδευτική διάσταση...Αν είναι κάτι τέτοιο, άσε τους καθηγητές σου να ρυθμίσουν το πρόγραμμα, αυτοί έχουν την ευθύνη.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Εγω καταλαβα οτι θελει να βγαλουν ενα προγραμμα αλλα να μην εχει μονο αξιοθεατα γιατι ειναι συνηθισμενο θεμα που τα βαζουν ολα τα αλλα σχολεια. Θελουν κατι διαφορετικα για να εντυπωσιασουν (για να τους διαλεξουν ισως.;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Τότε, ας πρωτοτυπήσουν: Ιστορία των Επιστημών- Το Μόναχο των μεγάλων Φυσικών (Ohm, Röntgen, Einstein, Heisenberg, Planck). Έχει πολύ ψωμί το θέμα!
 

nikiforos111

Member
Μηνύματα
54
Likes
13
Σχολικη στο Μοναχο???
Ρε παιδια η Γερμανια δεν ειναι για τουρισμο,ειναι για φαμπρικες και γκασταρμπαιτερ.
Δεν πηγαινετε Ολλανδια-Αυστρια καλυτερα?Ειδικα το Μοναχο δεν αξιζει ουτε για ημερισια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom