ΤΑΞΙΔΙΑ και ΑΠΕΡΓΙΕΣ

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ευτυχως πεταω την Τεταρτη!
 

Akis_25

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μοντρεαλ
Ταξίδι-Όνειρο
Μοντρεαλ
Εμενα δεν με καλυπτει να πεταξω την επομενη μερα, μιας και για Μοντρεαλ πεταω την ιδια μερα που φτανω Αθηνα απο Θεσσαλονικη... Οποτε κλαφτα Χαραλαμπε.... :-S
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Και με τα λιμάνια και την απεργία τι γίνεται;Λέτε να υπάρχει πρόβλημα;;;Εγω ταξιδεύω την Πέμπτη μέρα της απεργίας απο Ηγουμενίτσα για Ανγκώνα Λετε να υπάρχει θέμα;;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ειναι ενα θεμα αυτο.Οταν λεμε απεργια ΑΔΕΔΥ και ΓΣΕΕ,εννοουμε τους παντες.
Τυχερος ειμαι που δε συμπιπτει η αναχωρηση μου με την απεργια...
Προβλεπω ταλαιπωρια...
Παντως δεν περιμενα να ξαναβαλουν τοσο νωρις και αλλη απεργια.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σ' ευχαριστω για την απαντση Ερση! Τωρα ειμαι σπιτι μου (στην Ισπανια) αλλα την Πεμπτη που θα πεταω απο Μιλανο για Αθηνα δε θα ειμαι σπιτι μου, οποτε φανταζομαι οτι αν ξεμεινω εκει κατι θα πρεπει να γινει..
Δε ξερω ποια ειναι η επισημη γραμμη της Aegean αλλα φανταζομαι θα με ενημερωσουν!
Κοιτα και την Latina δεν την αποζημιωσαν ετσι ευκολα: πληρωσε τα παντα μονη της, κρατησε τα παραστατικα και μετα κατεφυγε στην υπηρεσια πολιτικης αεροποριας και απ' οτι θυμαμαι μεσω της υπηρεσιας αυτης πηρε τα χρηματα που ξοδεψε. Οποτε ειναι πιθανον να χρειαστει να εχεις καποια παραπανω χρηματα μαζι σου στο Μιλανο προκειμενου να καλυψεις εσυ καταρχην τη διαμονη σου μεχρι να τα εισπραξεις απο την αεροπορικη. Η Latina ειχε το προβλημα γυρνωντας στην Ελλαδα απο Βερολινο με την Easy Jet.
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Σ΄ευχαριστω Ερση! :)
Κοιταξα στη σελιδα της πολιτικης αεροποριας αλλα δεν αναφερει τιποτα για απεργια, ειναι για περιπτωσεις που η εταιρεια φερνει την ευθυνη. Θα κοιταξω παλι και την ιστορια της latina. Αν και ακομα δεν εχει ανακοινωθει κατι για την Πεμπτη νομιζω οτι θα κανουν απεργια αφου εκεινη την μερα ψηφιζεται το νομοσχεδιο στην Βουλη.
(και παλι ευχαριστω)
 

Akis_25

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μοντρεαλ
Ταξίδι-Όνειρο
Μοντρεαλ
ΓΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ έχουν κηρύξει 24ωρη απεργία και προγραμματίζουν κοινή συγκέντρωση στην πλατεία Κλαυθμώνος στις 10 το πρωί, ενώ απεργία πραγματοποιεί και το ΠΑΜΕ, που διοργανώνει συγκέντρωση στην πλατεία Ομονοίας στις 11 το πρωί.

Στην 24ωρη πανελλαδική απεργία της Πέμπτης μετέχουν οι δημόσιοι υπάλληλοι, οι εφοριακοί, οι εργαζόμενοι στα ασφαλιστικά ταμεία, οι τελωνειακοί και οι υπάλληλοι στους δήμους και τις νομαρχίες, καθώς η ΠΟΕ-ΟΤΑ ανακοίνωσε σήμερα τη συμμετοχή της στην κινητοποίηση. Τα νοσοκομεία θα λειτουργήσουν με προσωπικό ασφαλείας, λόγω της συμμετοχής στην κινητοποίηση των γιατρών και των εργαζομένων σε αυτά.

Επιπλέον, απεργούν οι υπάλληλοι των ΔΕΚΟ, οι τραπεζικοί υπάλληλοι και οι εργαζόμενοι στον ιδιωτικό τομέα. Τα σωματεία εργαζομένων στα μέσα μαζικής μεταφοράς δεν έχουν ακόμη ανακοινώσει αν και με ποιον τρόπο θα συμμετάσχουν στην απεργία.

«Καθηλωμένα» στο έδαφος θα παραμείνουν για τέσσερις ώρες τα αεροπλάνα που εκτελούν πτήσεις εσωτερικού. Οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας αποφάσισαν να πραγματοποιήσουν τετράωρη στάση εργασίας, από τις10 το πρωί έως τις 2 μετά το μεσημέρι της Πέμπτης. Όπως ανακοινώθηκε, δεν θα πραγματοποιηθεί καμία πτήση από και προς όλα τα ελληνικά αεροδρόμια.

Την ίδια στιγμή, νέο «μπλόκο» μπαίνει στο λιμάνι του Πειραιά, λόγω της συμμετοχής της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας (ΠΝΟ) στην απεργία της Πέμπτης. «Δεμένα» θα μείνουν και τα εμπορικά πλοία, εξαιτίας της απεργίας που κήρυξε η Ομοσπονδία Υπαλλήλων Λιμανιών Ελλάδος.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Δηλαδή εγώ δεν κατάλαβα τώρα θα φύγω για Ιταλία ;;;ναι ή οχι ;έλιωσα τώρα εχω ήδη πληρώσει το ξενοδοχείο !!!Δεν το πιστεύω ...ενα ολόκληρο χρόνο σχεδιαζω αυτό το ταξίδι !!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.795
Likes
18.475
Δηλαδή εγώ δεν κατάλαβα τώρα θα φύγω για Ιταλία ;;;ναι ή οχι ;έλιωσα τώρα εχω ήδη πληρώσει το ξενοδοχείο !!!Δεν το πιστεύω ...ενα ολόκληρο χρόνο σχεδιαζω αυτό το ταξίδι !!
Μόνο η αεροπορική σου μπορεί το απαντήσει αυτό....
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Κατάλαβα...Η μητέρα μου πετάει από Μύκονο Πέμπτη βράδυ...Προβλέπω ταλαιπωρία φουλ....Για να πάρω ενα τηλ την αεροπορική..
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Τηλεφώνησα στην Astra Airlines και μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση οπότε θα πραγματοποιηθεί κανονικά η πτήση. Σε άλλη περίπτωση θα ειδοποιηθούν οι επιβάτες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.964
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom