Ιταλία ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΙ

kritsman

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
γεια σας παιδια..σκοπευουμε να κανουμε ενα ταξιδι με τη καλη μου αρχες νοεμβρη που παιρνουμε και οι δυο αδεια..
σκεφτομασταν για ΙΤΑΛΙΑ συγκεκριμενα...το θεμα μας ειναι οτι δεν εχουμε ξαναταξιδεψει και δεν ξερουμε απο που να αρχισουμε να ψαχνουμε για πληροφοριες..
σιγουρα σκεφτομαστε για κατι οργανομενο..φοβαμαι οτι θα δυσκολευτουμε λιγο διοτι απο μια γρηγορη ματια που εριξα εκεινη η περιοδος ειναι λιγο νεκρα απο εκδρομες και προσφορες..

για αυτο λοιπον απευθυνομαι σε εσας για να μου δωσετε τα φωτα σας..ευχαριστω πολυ!!;)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Α πολύ ωραία! Θα περάσετε φανταστικά αν είναι το πρώτο σας ταξίδι έξω (και μαζί). Τι ηλικία έχετε αν επιτρέπετε;
Αν βάλεις στην αναζήτηση πάνω δεξία τη λέξη Ιταλία (και αναζήτηση στο φόρουμ) θα σου βγάλει πάρα πολλές σχετικές συζητήσεις. Υπάρχουν και πολλοί μανιακοί με Ιταλία στο φόρουμ οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!
Έχεις κάποια πρώτη ιδέα για το ποια πόλη (ή πόλεις) θα ήθελες να δεις;
 

jpsih

Member
Μηνύματα
246
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
???
καλη αρχη.. ξανασκεψου το για οργανωμενο παρολο που ισως εχεις τις «φοβιες» και την ανασφαλεια του 1ου ταξιδιου στο εξωτερικο..

εδω μπορεις ενδεικτικα να δεις τιμες ξενοδοχειων Booking.com: 161218 hotels worldwide. Book your hotel now!
και αξιολογησεις και αλλα χρησιμα στοιχεια Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

για αεροπορικα τα πιο γνωστα ψαχτηρια ειναι τα gr.skyscanner.comhttp://www.gr.skyscanner.com και KAYAK - Cheap Flights, Hotels, Airline Tickets, Cheap Tickets, Cheap Travel Deals - Compare Hundreds of Travel Sites At Once
 

kritsman

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
λοιπον η ηλικια μας ειναι 23 και 25....και τελικα αποφασισαμε οτι δεν ειμαστε καρφωμενοι στο να παμε Ιταλια...ειμαστε ανοιχτοι υποθετω σε οποιαδηποτε προσφορα συμφερει τη τσεπη μας..και επισης μαλλον καταληγουμε μονο σε κατι οργανωμενο σαν πρωτη φορα για να παρουμε μια ιδεα με ασφαλης τροπο..επιμενω να λεω οτι μια ματια που ριχνω ομως σε περιοδο "αρχες Νοεμβρη" δεν υπαρχουν γενικα πολλες προσφορες..

επισης εχω μια απορια..θα αλλαξει κατι αν κλεισω κατι απο τωρα η τη τελευταια στιγμη?δεδομενο οτι μιλαμε παντα για κατι οργανωμενο..
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
327
Likes
877
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Αρχικά καλησπέρα!!!Ένα βασικό στοιχείο που χρειαζόμαστε για να σε βοηθήσουμε είναι να μας πεις το μπατσετ που διαθέτετε.Ενδιαφέρεστε μόνο για Ευρώπη?Τί τύποι είστε???Σας αρέσει η περιπέτεια ή είστε πιο κουλ στις διακοπές?Δεν μπορώ να σου απαντήσω για το αν αλλάζει κάτι αν κλείσεις τώρα ή τελευταία στιγμή γιατί δεν έχω πάει πουθενά οργανωμένα...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
αφου δεν εισαστε κολλημενοι με Ιταλία και θέλετε κατι οργανωμενο κοιτα σε καποιο πρακτορειο τι εχει αυτη την εποχη, ειναι λιγο εκτος σεζον πραγματι αλλα ολο και κατι θα εχει.Η Ιταλια επειδη ειναι κοντα εχει ζητηση, δες επισης για Ανατολική Ευρωπη , Πραγα, Βουδαπέστη που ειναι και συτοι δημοφιλης προορισμοι πρακτορειων. για google it !!
εγω παντως θα σου έλεγα να το ψαξετε μονοι σας, δεν ειναι τιποτα φοβερο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mάλλον δε θα βρεις εύκολα γκρουπ και ποικιλία εκδρομών εκείνη την περίοδο... προσωπικά θα πήγαινα Γερμανία αρχές Νοέμβρη κλείνοντας εισιτήρια και ξενοδοχεία μόνος μου... τα εισιτήρια για τότε είναι αρκετά οικονομικά (100-150e το άτομο) ενώ και τα ξενοδοχεία κυμαίνονται σε λογικά πλαίσια.

Μπορείς να πετάξεις πχ για Μόναχο και να φύγεις από Βερολίνο οργανώνοντας ενδιάμεσα ένα τουρ των πόλεων ή αξιοθέατων που θες να επισκεφτείς.
 

kritsman

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
γυρω στα 1000 ο καθενας μας..υπολογιζω τα παντα μεσα...και πιστεψτε με θα πιεστουμε αρκετα..οσον αφορα το οργανωμενο νιωθω αρκετα ανασφαλης να παω σε ενα ξενο τοπο για πρωτη φορα μονος μου.σε μια ακραια στιγμη τι θα κανω?οπως να αρρωστησουμε η να μας ληστεψουν η δεν ξερω και εγω τι αλλο..λιγο ακραια ολα αυτα αλλα τουλαχιστον ενα γραφειο σου παρεχει ασφαλεια για ολα αυτα..αναγκαστικα και μη δεν σε αφηνουν στο ελεος σου..
συν της αλλης αν αποφασισουμε να παμε ολομοναχοι πρεπει να προετοιμαστουμε παρα πολυ καλα για πρωτη φορα και να το ψαξουμε αρκετα καλα..αρα το βλεπω αρκετα δυσκολο χωρις να εμπειριες!!
δεν ξερω για ποιο λογο αλλα σαν πρωτη φορα δεν με ενθουσιαζει και τοσο η ιδεα της Γερμανιας..
επισης να αναφερω οτι δεν ειμαστε ανθρωποι των μουσειων τοσο πολυ οσο το να ξεφυγουμε απο τη καθημερινοτητα και τη ρουτινα της δουλειας μας..
να γυρισουμε πισω με γεματες παταριες γεματοι εμπειριες και πανω απο ολα ευχαριστημενοι..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
γυρω στα 1000 ο καθενας μας..υπολογιζω τα παντα μεσα...και πιστεψτε με θα πιεστουμε αρκετα..οσον αφορα το οργανωμενο νιωθω αρκετα ανασφαλης να παω σε ενα ξενο τοπο για πρωτη φορα μονος μου.σε μια ακραια στιγμη τι θα κανω?οπως να αρρωστησουμε η να μας ληστεψουν η δεν ξερω και εγω τι αλλο..λιγο ακραια ολα αυτα αλλα τουλαχιστον ενα γραφειο σου παρεχει ασφαλεια για ολα αυτα..αναγκαστικα και μη δεν σε αφηνουν στο ελεος σου..
συν της αλλης αν αποφασισουμε να παμε ολομοναχοι πρεπει να προετοιμαστουμε παρα πολυ καλα για πρωτη φορα και να το ψαξουμε αρκετα καλα..αρα το βλεπω αρκετα δυσκολο χωρις να εμπειριες!!
δεν ξερω για ποιο λογο αλλα σαν πρωτη φορα δεν με ενθουσιαζει και τοσο η ιδεα της Γερμανιας..
επισης να αναφερω οτι δεν ειμαστε ανθρωποι των μουσειων τοσο πολυ οσο το να ξεφυγουμε απο τη καθημερινοτητα και τη ρουτινα της δουλειας μας..
να γυρισουμε πισω με γεματες παταριες γεματοι εμπειριες και πανω απο ολα ευχαριστημενοι..
Με χίλια ευρώ στη τσέπη ο καθένας και στην ηλικία σας και θέλετε να πάτε με πρακτορείο? αυτό ειναι ένα σημαντικό σημαδι ότι φτάνει το τέλος του κόσμου.
Μόλις μπεις με τις μπαμπόγριες και τους μπαμπόγερους στο πούλμαν (που πιθανότατα να είναι στη δική μου ηλικια) θα καταλάβεις ότι κάτι κάνεις στη ζωή σου λάθος...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.714
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με χίλια ευρώ στη τσέπη ο καθένας και στην ηλικία σας και θέλετε να πάτε με πρακτορείο? αυτό ειναι ένα σημαντικό σημαδι ότι φτάνει το τέλος του κόσμου.
Μόλις μπεις με τις μπαμπόγριες και τους μπαμπόγερους στο πούλμαν (που πιθανότατα να είναι στη δική μου ηλικια) θα καταλάβεις ότι κάτι κάνεις στη ζωή σου λάθος...
Αντε σύνελθε βρε :bleh:
 

kritsman

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
πατε να με πεισετε αλλα ολοι σιγα σιγα αλλα επαναλαμβανω οτι προεχει η ασφαλεια μας ...σωστα?θα μπορουσατε καποιοι να μου περιγραψετε συνοπτικα το πρωτο σας ταξιδι δινωντας μου ιδεες και λογους για να το κανω και εγω ισως με τη καλη μου!!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
327
Likes
877
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Με 1000ευρώ φίλε μου ο καθένας και με πρακτορείο πάτε άνετα κάπου εξωτικά(Ταυλάνδη,Μπαλί).Και από τη στιγμή που θέλετε απλά να ξεσκάσετε και να φουλάρετε μπαταρίες !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom