Τέλος το τραίνο για Πόλη

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ρε Μπουτάρη, Ψωμιάδη,,,
ζητήστε καμιά συνάντηση με κανέναν αρμόδιο από easyjet και ryanair, συζητείστε και βρείτε να να ταξιδεύουμε με τιμές των 10 και 20Ε στην Πόλη,
τώρα που ο ΟΣΕ μας λέει Κωνσταντινούπολη γιοκ :xmas_cheesygrin:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Προς Babaduma:
Μπα... παραμενω στραβωμενη στην Νυμφη του Θερμαικου.... Αλλιως θα ειχα κατεβει στη μανουλα μου χρονια πριν....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τώρα που ο ΟΣΕ μας λέει Κωνσταντινούπολη γιοκ :xmas_cheesygrin:
Δε νομίζω ότι ο ΟΣΕ παίρνει τις αποφάσεις από μόνος του (όπως όλες οι αποφάσεις το τελευταίο διάστημα). Και πιστεύω ότι όλοι υποψιαζόμαστε (για να μην πω ότι είμαστε βέβαιοι) ποιός είναι ο πραγματικός λόγος γι αυτές τις αποφάσεις...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
το ΔΝΤ?
πες το ξεκάθαρα βρε μπαμπαντούμα...

άδικο έχει το ΔΝΤ;
με τέτοια και τόσα χρέη ο ΟΣΕ και τόσο απαξιωμένο σαν επιχείρηση μεταφορών από τα δικά μας τα σαίνια δεκαετίες τώρα, δεν εκπλήσσομαι...

και πως εξηγείται το φαινόμενο τα τουριστικά λεωφορεία προς την Πολη να είναι φίσκα τα τελευταία χρόνια, ενώ ο ΟΣΕ να κινείται με 22 επιβάτες?

μεγάλη αυτη η συζήτηση για τον ΟΣΕ και ατέρμονη!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ε καλα! Αμα θελει 12 ωρες με το τρενο και για να φτασει κανεις στη Κωνσταντινουπολη και με το αυτοκινητο το κανεις βια βια επτα (με την καθυστερηση των συνορων, duty free κλπ) θελει ρωτημα; Αντε και με το πουλμαν το κανεις επτα ωρες γιατι να παει καποιος με το βρωμικο αυτο τρενο; Ποσο μαζοχισμος πια;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ΕΡΣΗ για φαντάσου όμως μαζί και παράλληλα με την Εγνατία οδό σε συνεργασία ίσως και με μεμέτια να κατασκεύαζαν και μια συγχρονη σιδηροδρομική γραμμή που να εξυπηρετεί InterCity συρμούς...
και να συνέδεε την άλλωτε Βασιλεύουσα με την νυν συμπρωτεύουσα...:xmas_rolleyes:

Εδώ είναι ομως Βαλκάνια!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οπότε; Το ευτελίζουμε και το απαξιώνουμε εντελώς και μετά το χαρίζουμε σε κάποιον Γαλλο-Γερμανο-Ισπανό για να το φέρει στα ίσα του και να το κάνει κερδοφόρο με 200 ευρώ το εισιτήριο Θεσ/νίκη-Κων/πολη. Με πόσους επιβάτες θα ταξιδεύει τότε; Αλλά και πόσο θα πληρώνεις το Θεσ/νίκη-Αθήνα ή Αθήνα-Πάτρα;

Συγγνώμη, γράφαμε ταυτόχρονα. Προσθέστε και τα μεμέτια στους παραπάνω...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
ρε Μπουτάρη, Ψωμιάδη,,,
ζητήστε καμιά συνάντηση με κανέναν αρμόδιο από easyjet και ryanair, συζητείστε και βρείτε να να ταξιδεύουμε με τιμές των 10 και 20Ε στην Πόλη,
τώρα που ο ΟΣΕ μας λέει Κωνσταντινούπολη γιοκ :xmas_cheesygrin:
Μπουτάρη με ψωμιάδη μαζί! μήπως θες και τον Άνθιμο? νομίζω ότι ο πέτρος από τη Ρόδο θα έκανε καλύτερα κονέ!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι καλα... ουτε τα εγγονια μας...
Ο Borealis μπηκε αναμεσα μας αγαπητε Θανο! Η απαντηση μου πηγαινε στο προηγουμενο ποστ σου.
 
Last edited by a moderator:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θα έκανα εγώ τέτοιο πράμα εξεπιτούτου! κακός συγχρονισμός!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα φυσικα! Ολοι μας εχουμε σε αυτο το θεμα εναν εντελως περιεργο συντονισμο!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οπότε; Το ευτελίζουμε και το απαξιώνουμε εντελώς και μετά το χαρίζουμε σε κάποιον Γαλλο-Γερμανο-Ισπανό για να το φέρει στα ίσα του και να το κάνει κερδοφόρο με 200 ευρώ το εισιτήριο Θεσ/νίκη-Κων/πολη. Με πόσους επιβάτες θα ταξιδεύει τότε; Αλλά και πόσο θα πληρώνεις το Θεσ/νίκη-Αθήνα ή Αθήνα-Πάτρα;

Συγγνώμη, γράφαμε ταυτόχρονα. Προσθέστε και τα μεμέτια στους παραπάνω...
Πράγματι, είναι χάρισμα να πάρει κάποιος μια επιχείρηση που χάνει 1 δις ευρώ το χρόνο. Μόνο που δεν ξέρω ποιος χαρίζει σε ποιόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.155
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom