Τανζανία Τανζανία - Πώς μπλέξαμε έτσι ρε φίλε...

Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Μα η Γιουλη πως βρεθηκε να μιλαει μαζι του στο κινητο του;;
Εκείνη μας είχε κλείσει το ταξί μέσω του φίλου της, και ο ταξιτζής την κάλεσε για να μας κάνει τον μεταφραστή, αλλά η άλλη φρίκαρε που δεν ήταν ο ταξιτζής που μας είχε κανονίσει! :)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Οταν λεω εγω οτι τα ΚΤΕΛ είναι η απόλυτη εμπειρία, με λέτε τρελή!
Τι εχετε να πείτε τωρα όμως που η γράφουσα μέσω της ιστορίας της, επιβεβαιωνει την μόνιμη μου επωδό ότι αν θελετε πολυτελεια, ασφαλεια, ψευδαισθηση μπουρζουαζίας , μια είναι η λυση? (ΚΤΕΛ) εε? Βουλώνουμε στόματα με την Travelstoryteller!

Πάντως κάνε ενα κόπο και διορθωσε το όνομα: Είναι νομίζω ΡΟΚΥ (Μπαλμπόα) και όχι Ρίκι που απο εκ παραδρομής γραφεις.
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Οταν λεω εγω οτι τα ΚΤΕΛ είναι η απόλυτη εμπειρία, με λέτε τρελή!
Τι εχετε να πείτε τωρα όμως που η γράφουσα μέσω της ιστορίας της, επιβεβαιωνει την μόνιμη μου επωδό ότι αν θελετε πολυτελεια, ασφαλεια, ψευδαισθηση μπουρζουαζίας , μια είναι η λυση? (ΚΤΕΛ) εε? Βουλώνουμε στόματα με την Travelstoryteller!

Πάντως κάνε ενα κόπο και διορθωσε το όνομα: Είναι νομίζω ΡΟΚΥ (Μπαλμπόα) και όχι Ρίκι που απο εκ παραδρομής γραφεις.
Έτσι Dim μου, πέστα! ΚΤΕΛ 4εβερ! Αν και θα ταίριαζε στον Ρίκι το eye of the tiger σαν σούντρακ εκεί που καταφθάνει, με το που τον αντίκρισα σαν να άκουσα το γνωστό θρησκευτικό άσμα: ΑΑΑΑ-ληλούια, ΑΑΑΑ-ληλούια! Δεν φαντάζεσαι πόσο του έφερνε του Τζίζους Κραϊστ (στην ταινία τα Πάθη συγκεκριμένα). Τα λευκά ιμάτια και η γκλίτσα του βοσκού του λείπανε!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Έτσι Dim μου, πέστα! ΚΤΕΛ 4εβερ! Αν και θα ταίριαζε στον Ρίκι το eye of the tiger σαν σούντρακ εκεί που καταφθάνει, με το που τον αντίκρισα σαν να άκουσα το γνωστό θρησκευτικό άσμα: ΑΑΑΑ-ληλούια, ΑΑΑΑ-ληλούια! Δεν φαντάζεσαι πόσο του έφερνε του Τζίζους Κραϊστ (στην ταινία τα Πάθη συγκεκριμένα). Τα λευκά ιμάτια και η γκλίτσα του βοσκού του λείπανε!
Ελα βρε , δεν μιλάμε τότε για τον Ρόκυ, αλλά για το πρότυπό του:

 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Στο λόμπι ενός ... πεντάστερου ξενοδοχείου!!!
Βγήκαμε σε έναν τεράστιο διάδρομο με υπέροχους πίνακες, λουλούδια, καναπεδάρες, bistro, μάρμαρα και δεν συμμαζεύεται. Το μέρος έσφυζε από πολυτέλεια, ντιζάιν και υψηλή αισθητική.
Άσχετα με την ιστορία να πω πως -σε αντίθεση με τα τσαντίρια που βολεύει τον άντρα της η Ντιμ- εγώ το έτερον ήμισυ το πηγαίνω πάντα σε τέτοια μέρη.
Βρεθήκαμε -δις- στο παραπάνω (2 stopover) πριν καν το επίσημο opening και φάγαμε ένα umm ali που έστειλε το jet lag μου στον αγύριστο...
Ακόμα γλύφομαι.
Το εστιατόριο Mezzeh το είχαν ανοίξει όταν πήγες ;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν σε ξεπερνά η φαντασία μου, σκέψου τι θα πάθεις με την φαντασια του υπεθυνου ενδημασίας της ντισκομπαλ... εεε... του Φλωρινιωτη.
Για στρωσου τωρα να γραφεις για να μάθουμε για το επερχόμενο διαζυγιο
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Άσχετα με την ιστορία να πω πως -σε αντίθεση με τα τσαντίρια που βολεύει τον άντρα της η Ντιμ- εγώ το έτερον ήμισυ το πηγαίνω πάντα σε τέτοια μέρη.
Βρεθήκαμε -δις- στο παραπάνω (2 stopover) πριν καν το επίσημο opening και φάγαμε ένα umm ali που έστειλε το jet lag μου στον αγύριστο...
Ακόμα γλύφομαι.
Το εστιατόριο Mezzeh το είχαν ανοίξει όταν πήγες ;
Καλωσόρισες jousis! Κοίτα επειδή είχε πολλά εστιατόρια δεν είμαι σίγουρη, το όνομα κάτι μου λέει αλλά ο φορτωμένος μπουφές της ημιδιατροφής μου μπλοκάρει την μνήμη! Ελπίζω και τις 2 φορές να είχες μεριμνήσει να εχεις μαγιώ μαζί σου! Ακόμα την ονειρεύομαι την πισίνα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.543
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom