Ταξίδια-Ευρώπη-Επικινδυνότητα

MariaTravelayer

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα συνταξιδιώτες!
Ετοιμάζω με την παρέα μου ταξίδι για τις μέρες των Χριστουγέννων στο Άμστερνταμ. Λέτε να ειναι επικίνδυνος προορισμός για μέρες χριστιανικής γιορτής; Τόσα ακούγονται...θέλω πολυ να πάω αλλά εχω αρκετές ανησυχίες και θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη απο πιο έμπειρα άτομα. Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.326
Δηλαδή οι "Αμστερνταμιώτες" τι να κάνουν, που μένουν εκεί έτσι κι αλλιώς;; :shock: Η ζωή είναι μικρή και ωραία, πιο πολύ κινδυνεύω οδηγώντας 10 χλμ για τη δουλειά καθημερινά, παρά αν ταξιδεύω παντού όλο το χρόνο..μάντεψε τι με κάνει πιο ευτυχισμένο :cool:
Συμβουλή δική μου: Πήγαινε όπου τραβάει η όρεξή σου ;)
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.200
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Οι υπεραπλουστευσεις,αλλα και οι αφορισμοι ειναι ευκολο να εκφερονται,αλλα δεν βοηθουν ποτε.
Η εκτιμηση και η αποφαση ειναι δικη σου και μην ζητας υποκειμενικες αποψεις,γιατι δεν προκειται να σε βοηθησουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Είτε σε δημόσιο φόρουμ απευθύνεται είτε στον κοινωνικό η επαγγελματικό η οικογενειακό κύκλο της,υποκειμενικές απόψεις θα ακούσει.Συμβουλευτικά θα τις πάρει υπ' όψη της.Η εκτίμηση και τελική απόφαση δική της είναι.
 

athinoulinio

Member
Μηνύματα
31
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Αυστραλία
α μπα μη σκας.. όποια ακριβώς πιθανότητα έχεις να πάθεις κάτι σε οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, την ίδια πιθανότητα έχεις να πάθεις κάτι κακό πηγαίνοντας Άμστερνταμ, ή αλλιώς και εκεί που κάθεσαι ακριβώς τώρα στις 8:02..
*μην σκέφτεσαι τέτοια πριν τα ταξίδια σου, feel free και καλά να περάσετε..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.217
Το τι μπορεί να γίνει κανείς μας δεν το ξέρει ούτε μπορεί να το εγγυηθεί...Προσωπικά πάντως παρά τα όσα γίνονται και παρά το ότι θεωρώ πως τα ταξίδια είναι λιγότερο ασφαλή από όσο πριν λίγα χρόνια, ευκολότερα θα πήγαινα στο Άμστερνταμ, παρά π.χ. στην Κωνσταντινούπολη ή σε οποιοδήποτε άλλο μέρος της Τουρκίας αυτή την περίοδο....

Ωστόσο συμφωνώ με τον @chrgkoutz πως η τελική απόφαση πρέπει να είναι κυρίως δική σου, ότι και να σου πούμε εμείς...Με όσα γίνονται ποτέ δεν θα έπαιρνα ευθύνη να πω σε κάποιον: "To τάδε μέρος είναι απολύτως ασφαλές και δεν υπάρχει περίπτωση να σου συμβεί τίποτα"...αυτό ποτέ δεν το ξέρει κανείς και η ευθύνη είναι του καθενός μας, με όλα τα ρίσκα που συνεπάγεται...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά στις γερμανικές ειδήσεις έλεγε ένας που ασχολείται με θέματα τρομοκρατίας ότι στην Ευρώπη οι πιθανότητες να πέσεις σε τρομοκρατική επίθεση είναι (προς το παρόν) μικρότερες από ότι να πέσεις σε τροχαίο...
δεν ξέρω αν βοηθάει...πάντως τις ιδιες ανησυχιες εχω κ εγω...κυριως για αεροπορικα ταξιδια. Σίγουρα να μπει κάποιος με όπλο σε αεροπλάνο δεν είνια κ οτι πιο εύκολο αλλα μια περίπτωση αλλά Βρυξέλλες με τρομάζει...αλλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.466
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom