Ταξίδια με Τρένα

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
και με 9 λενε αλλα δεν το εχω δει πουθενα .. εγω εκτος απο καποια μεμονωμενα ταξιδια με τρενο και 2-3 φορες αθηνα-θεσσαλονικη το πιο μεγαλο ταξιδι που εχω κανει ειναι Παρισι-Αθηνα με τρενο με interrail μεσα απο 9 χωρες .. τωρα ποσα χλμ συνολικα μου βγηκανε δεν εχω ιδεα ..
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πληροφοριακά σήμερα στις 10:30 στην ετ3 έχει το ντοκιμαντέρ ALL ABOARD (ταξίδι με το τρένο) που μας δείχνει την Αργεντινή!
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
το πρωι ήταν γι'αυτο έγραψα 10:30 και όχι 22:30!Ήταν εξαιρετικό,άλλη φορά θα κοιτάζω πιο συχνά το site της ΕΡΤ γιατι προβάλονται με μηδενική διαφήμιση ντοκιμαντέρ κα ταινίες ταξιδιάρικες,πραγματικοί θησαυροί!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κάποιο τιπ για κάπνισμα σε ιντερσιτι απο αθηνα-θεσ/κη? όποιος ξέρει ας πει γιατί με πρήξανε κι απο εμπειρια σε τρενα έχω ελάχιστη...;)
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κάποιο τιπ για κάπνισμα σε ιντερσιτι απο αθηνα-θεσ/κη? όποιος ξέρει ας πει γιατί με πρήξανε κι απο εμπειρια σε τρενα έχω ελάχιστη...;)
Πολύ δύσκολο έως απίθανο, κινδυνεύεις και με πρόστιμο. Στην τουαλέτα ίσως ...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κάποιο τιπ για κάπνισμα σε ιντερσιτι απο αθηνα-θεσ/κη? όποιος ξέρει ας πει γιατί με πρήξανε κι απο εμπειρια σε τρενα έχω ελάχιστη...;)
συνηθως τα τρενα σταματανε στη μεση της διαδρομης στο λιανοκλαδι(δομοκο τελικα οπως εγραψε η φενια) αν θυμαμαι καλα για 10 λεπτα για αλλαγη μηχανης. Ειναι μια καλη ευκαιρια για ενα τσιγαρακι, ολος ο κοσμος κατεβαινει τοτε. Αλλιως μονο τουαλετα το οποιο δεν ειναι και οτι πιο βολικο αν εχεις ξεφυγει απο την ηλικια σχολειου :D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.501
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κάποιο τιπ για κάπνισμα σε ιντερσιτι απο αθηνα-θεσ/κη? όποιος ξέρει ας πει γιατί με πρήξανε κι απο εμπειρια σε τρενα έχω ελάχιστη...;)
Μην ακούς το Σπύρο! Δεν υπάρχει πρόστιμο, οι ελεγτές κάνουν τα στραβά μάτια.
Νόμιμα μπορείς να καπνίσεις στα μισά της διαδρομής στο Δομοκό όπου σταματά το τρένο 10' για αλλαγή μηχανής. Παράνομα στην τουαλέτα με ανοιχτό παράθυρο. Τέλος, αν ταξιδεύεις με βραδυνή αμαξοστοιχία, οι ενώσεις των βαγονιών μετατρέπονται σε καπνιστήρια.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τελικά εκεί στις ενώσεις γίνονται όλα...:D ο μανιωδης καπνιστης θα την βρει τη λύση....
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τέλος, αν ταξιδεύεις με βραδυνή αμαξοστοιχία, οι ενώσεις των βαγονιών μετατρέπονται σε καπνιστήρια.
Δυστυχώς έτσι είναι και πολλές φορές η κατάσταση είναι τραγική μέσα στα βαγόνια που ντουμανιάζουν και δεν μπορείς να πάρεις ανάσα όλο το βράδυ:(
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πόσο δίκιο έχεις και πόσο στοίχημα πάμε ότι στην Ευρώπη δεν τολμάμε όχι να καπνίσουμε στις ενώσεις αλλά ούτε καν να βγάλουμε τσιγάρο απ' το πακέτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom