Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
276
Βαυαρία από 9 Νοεμβρίου:
-Facilities, events, etc., which were previously accessible according to 3G rules, will then only be accessible according to 2G, i.e. only for vaccinated and recovered persons, not for tested persons.
- Excluded here will be gastronomy, accommodation businesses and body-related services. Here it remains with 3G plus.
Corona in Munich: Current rules and restrictions
Corona in Munich: Current rules and restrictions
Ευχαριστώ πολύ❤❤
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ διάβασα το πρωΐ σε άρθρο της καθημερινής για την Βαυαρία γενικότερα. Απο που παίρνεις πληροφορίες? Με ενδιαφέρει κι εμένα!
Εγώ για τον προορισμό που με ενδιαφέρει, η Νυρεμβέργη δηλαδή παίρνω από εδώ τις πληροφορίες.

Corona

Τα λέει απλά και κατανοητά χωρίς πολλά πολλά. Το κάθε κρατίδιο της Βαυαρίας έχει άλλη πολιτική. 😀
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.451
Εγώ για τον προορισμό που με ενδιαφέρει, η Νυρεμβέργη δηλαδή παίρνω από εδώ τις πληροφορίες.

Corona

Τα λέει απλά και κατανοητά χωρίς πολλά πολλά. Το κάθε κρατίδιο της Βαυαρίας έχει άλλη πολιτική. 😀
Η πολιτική είναι ουσιαστικά ίδια με του Μονάχου (το κρατίδιο είναι η Βαυαρία, Νυρεμβέργη και Μόναχο ανήκουν σε αυτήν).
Εστίαση-διαμονή 3G+, θέατρα-σινεμά-μουσεία-νυχτερινά μαγαζιά 2G
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Η πολιτική είναι ουσιαστικά ίδια με του Μονάχου (το κρατίδιο είναι η Βαυαρία, Νυρεμβέργη και Μόναχο ανήκουν σε αυτήν).
Εστίαση-διαμονή 3G+, θέατρα-σινεμά-μουσεία-νυχτερινά μαγαζιά 2G
Δεν είπα τίποτα διαφορετικό από τι εσύ. Εξαρχής μίλησα για 3G+.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
299
Likes
954
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα σας,
Φίλος (εμβολιασμένος) που είναι αυτή τη στιγμη βερολίνο μου αναφέρει πως τα πραγμτα από αποψη ελέγχων είναι πολύ χαλαρά. Μάσκες μόνον σε κλειστούς χώρους (μουσεία, ΜΜΜεταφοράς κλπ).Σε δημόσιους χώρους χωρίς μάσκα.
Τι μέλει γενέσθαι είναι αγνωστο...Σκέφτομαι να πάω Δεκέμβριο αλλα ανησυχώ μήπως δώσω λεφτα σε αεροπορικά τζάμπα τελικα. έχει κανονίσει κάποιος άλλος για Βερολίνο εκείνη την περίοδο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.201
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom