Ταξίδι με μωρό εντος ΕΕ -- Χρειάζεται Διαβατήριο ?

kat fragk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Τελικα κανεις δεν ξερει?..τι γίνετε με ryanair?...
μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι γινεται με ryanair? τι εγγραφα χρειαζεται ενα μωρκαι για πτησεις εσωτερικου ? τωρα το συνειδητοποιησα και πεταω την αλλη εβδομαδα.!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι γινεται με ryanair? τι εγγραφα χρειαζεται ενα μωρκαι για πτησεις εσωτερικου ? τωρα το συνειδητοποιησα και πεταω την αλλη εβδομαδα.!!
Καταρχήν μην στέλνεις το ίδιο μήνυμα σε πολλά θέματα: δημιουργείται σύγχυση και σε αυτούς που θέλουν να σου απαντήσουν. Δεύτερον, διάβασε εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτήσεις-για-ryanair-v-2.49380/page-7#post-541948
και τρίτον για να είσαι σίγουρη πάρε και ένα τηλέφωνο την εταιρία.
 

kat fragk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καταρχήν μην στέλνεις το ίδιο μήνυμα σε πολλά θέματα: δημιουργείται σύγχυση και σε αυτούς που θέλουν να σου απαντήσουν. Δεύτερον, διάβασε εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτήσεις-για-ryanair-v-2.49380/page-7#post-541948
και τρίτον για να είσαι σίγουρη πάρε και ένα τηλέφωνο την εταιρία.
σε ευχαριστω για την παρατηρηση, εχεις δικιο δεν το σκεφτηκα. ..
ειχα διαβασει ολα τα faq αλλα δεν υπαρχει η περιπτωση να ταξιδευειες με μωρο που δεν εχει ταυτοτητα ( για πτησεις εσωτερικου ειναι το προβλημα) τελικα θα ταξιδεψω με βιβλιαριο υγειας οπως και στις αλλες εταιριες .
το τηλεφωνο η ryan εχει μεγαλη αναμονη, αλλα λειτουργει ακλυτερα το chat τους, μονο που ουτε εκει μπορεσαν να βρουν λυση για την ελλαδα παρολοπου ειδα προσπαθησαν..
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ελπίζω να μην είχες πρόβλημα στην πτήση σου! Ναι, η ryan θέλει διαβατήριο για μωρό σε πτήσεις εσωτερικού. Ταξίδεψα αρχές Ιουνίου.
 

kat fragk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ελπίζω να μην είχες πρόβλημα στην πτήση σου! Ναι, η ryan θέλει διαβατήριο για μωρό σε πτήσεις εσωτερικού. Ταξίδεψα αρχές Ιουνίου.
Εμας τελικα, για ενα μωρακι 7 μηνων η Ryan χρειαστηκε απλα το βιβλιαριο υγειας. Δεν ειχε πανω φωτογραφια οποτε αυτο που μου ζητησαν πριν την επιβιβαση ηταν να συμπληρωσω απλα μια ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ οτι "ταξιδευει με βιβλιαριο υγειας το οποιο δεν εχει φωτογραφια" . Ηταν απλα τελικα. καλα ταξιδια σε ολους!
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
παιδια βοηθεια! Τα Χριστουγεννα προκειται να ταξιδεψουμε με την 8 μηνων κορη μας με ryanair! τι γινεται με το διαβατηριο? αυριο θα παω να το βγαλω, οκ..Στα στοιχεια κρατησης μου ζηταει ημερομηνια γεννησης βρεφους, ονομα και επιθετο. Αν και αβαπτιστη ακομα η μικρη, ξερουμε τι ονομα θα εχει! αν δεν γραψω ομως το ονομα τελικα, τι μπορω να γραψω στην θεση του ονοματος και επιθετου????
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Το λογικό είναι να γράψεις ό,τι θα γράφει το διαβατήριο.
αρα πρεπει πρωτα να περασω απο την αστυνομια για το διαβατηριο και μετα να κοψω τα εισητηρια.....
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
πριν 2 ημέρες παραλάβαμε διαβατήριο για 18 μηνών κοριτσάκι.
Απαιτείται να συμπληρωθεί μια αίτηση από τον έναν γονέα στο τμήμα διαβατηρίων. Αυτοί αυτεπάγγελτα παίρνουν τα στοιχεία του παιδιού από την δημοτική ενότητα που έχει δηλωθεί το παιδί.
Εμείς αντιμετωπίσαμε θέμα γιατί η μικρή μας ενώ ήταν βαπτισμένη και στην αίτηση δηλώναμε το όνομα της, από το ληξιαρχείο απαντούσαν πως είναι αβάπτιστη και ακύρωναν την αίτηση.
Θα συνιστούσα λοιπόν να απευθυνθείς στο τμήμα διαβατηρίων της περιοχής σου το συντομότερο για να μην έχεις θέμα τελευταία θέμα με κάποιο απρόοπτο.
 

neapoliwths

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πραγματικά η Ryanair δεν παίζεται! Τους ρώτησα αν χρειάζεται κάποιο έγγραφο για το μωρό διότι δεν γνώριζα και θεωρούσα είναι ότι είναι οι αρμόδιοι να μου πουν. Στην πρώτη συνομιλία μου απάντησαν όχι, αλλά επειδή με έτρωγε ξανά ρώτησα σε δεύτερη επικοινωνία και απάντησαν ναι.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Πραγματικά η Ryanair δεν παίζεται! Τους ρώτησα αν χρειάζεται κάποιο έγγραφο για το μωρό διότι δεν γνώριζα και θεωρούσα είναι ότι είναι οι αρμόδιοι να μου πουν. Στην πρώτη συνομιλία μου απάντησαν όχι, αλλά επειδή με έτρωγε ξανά ρώτησα σε δεύτερη επικοινωνία και απάντησαν ναι.
Χρειαζεται σιγουρα διαβατηριο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom