Γερμανία Ταξίδι με τρένο στην Ευρώπη-ΕΠΕΙΓΟΝ!

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
"Πουλάκι μου" ??? :shock:
Υπάρχει κάποιος λόγος για την αγένεια ή εγώ κατάλαβα λάθος? Η πρώτη απάντηση είναι μιας κοπέλας που το ταξίδι-όνειρό της είναι η Βενετία. Και είπα να την ενημερώσω για τις συνθήκες μιας κι έχω πάει και μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ στο οποίο ο καθένας συμβάλλει με τις εμπειρίες του...Γι'αυτό το είπα...Μπορεί να μη συμμερίζεσαι τη γνώμη μου, απόλυτα σεβαστό και θεμιτό, αλλά το ότι θυμάσαι χαίρεσαι ηχεί λίγο...κάπως. Συγχώρεσέ με αν κατάλαβα λάθος...Καλή συνέχεια!:)
Nαι υπάρχει λόγος και δεν είναι αγένεια...
Το φόρουμ όπως σωστά είπες είναι για να ανταλλάσουμε απόψεις κι όχι για να γράφει ο καθένας ότι θέλει και όπου θέλει...
Τώρα πιστεύω να κατάλαβες...
 

kappa9gamma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Ηνωμένες Πολιτείες
Nαι υπάρχει λόγος και δεν είναι αγένεια...
Το φόρουμ όπως σωστά είπες είναι για να ανταλλάσουμε απόψεις κι όχι για να γράφει ο καθένας ότι θέλει και όπου θέλει...
Τώρα πιστεύω να κατάλαβες...
Ακόμα δεν πιστεύω ότι ήταν τελείως άσχετο αλλά αφού το πιστεύουν οι περισσότεροι, πάω πάσο. Πολιτισμένος άνθρωπος είμαι, ξέρω πότε έχω άδικο. Αλλά η αγένεια δε χωράει πουθενά, σε κάνενα φόρουμ και σε καμία συζήτηση. Τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να γίνεται ανεκτή από ανθρώπους ενός συγκεκριμένου επιπέδου και μιας συγκεκριμένης αξιοπρέπειας. Αν εσύ έτσι έχεις μάθει να συμπεριφέρεσαι αυτό φυσικά δεν είναι πρόβλημά μου και ξέρεις κάτι; Δεν πειράζει που δεν είναι ούτε δικό σου. Ετσι ξεχωρίζουν πολλά πράγματα. Παρόλα αυτά, εγώ για άλλη μια φορά θα ζητήσω συγγνώμη αν έγινα αγενής, αλλά πραγματικά, ορισμένα πράγματα δεν τα δέχομαι ανεξαρτήτως ηλικίας, θέσης και εμπειρίας. Θα σου έστελνα προσωπικό μήνυμα αλλά πρέπει να κάνω τουλάχιστον 10 δημοσιεύσεις. Θεωρώ λήξαν το ζήτημα. Όντως το κουράσαμε...Καλό βράδυ και καλά να περάσεις στο επόμενο ταξίδι σου. :):cool:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ένα σχόλιο μόνο...

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις ένα θέμα στο οποίο έχεις 100% άδικο...
Καταλαβαίνω ότι ήμουν καυστικός με το σχόλιο μου αλλά επί της ουσίας είχα δίκιο.
Το "ότι θυμάσαι χαίρεσαι" πρώτον δεν είναι βρισιά και δεύτερον αντιπροσωπεύει απόλυτα αυτό που έκανες, πόσταρες κάτι εντελώς άσχετο σε ένα συγκεκριμένο τόπικ.Με άλλα λόγια έγραψες στα παλαιότερα των υποδημάτων σου τους κανόνες του φόρουμ και έγραψες ότι ήθελες και όπου ήθελες. Σαν πολιτισμένος άνθρωπος λοιπόν που λες πως είσαι, οφείλεις να διαβάζεις τους κανόνες του φόρουμ και να τους σέβεσαι γιατί αυτό σε φιλοξενεί. Αν θεωρείς αγένεια, την έστω καυστική υπενθύμιση των υποχρεώσεων σου, πρώτον απεργεί το χιούμορ σου και δεύτερον μάλλον έχεις μπερδέψει τον σκοπό ύπαρξης του συγκεκριμένου φόρουμ...
 

nektaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Συρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ρε παιδιά μπορώ να σας κάνω μια ερωτήσει?
Γιατί τρωγόσαστε σαν 12 άχρονα? Άντε για σταματήστε λοιπόν δεν κερδίζετε τίποτα … το μονό που κερδίζετε είναι να γελάνε οι άλλοι μαζί σας για ένα τίποτα… …
Έλεος δηλαδή..
Κατά την δική μου γνώμη μιας 28 άχρονης και οι δυο έχετε δίκαιο αλλά δεν το παραδεχόσαστε …για ωριμάστε και να μην κάνετε σαν μικρά παιδιά…
 

nektaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Συρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
ΑΑΑ....
Ξέχασα να σας πω μια γλυκιά καλημέρα από την γλυκιά μας Κρήτη...
 
Last edited by a moderator:

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Ένα σχόλιο επειδή συμμετείχα. kappa9gamma χρησιμοποίησες και στο "ΝΕΑ ΜΕΛΗ" και στο "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ" μεγάλα και έντονα γράμματα στο κείμενό σου, έγραψες την φράση "θα το εκτιμούσα πάααααααρα πολύ" και συμπλήρωσες ΕΠΕΙΓΟΝ !! .. Μόνον το τελευταίο έφτανε. Τα υπόλοιπα εμπεριέχουν κάποια εγωιστική διάθεση (Σαν να λές : σταματήστε ότι κάνετε και ασχοληθείτε με εμένα). Μετά αφού έχεις κάνει την ερώτησή σου και υποτίθεται περιμένεις με ενδιαφέρον την απάντηση εσύ ανοίγεις ψιλή κουβέντα σε άλλο θέμα. Δεν είναι ενοχλητικό αυτό για αυτούς που ρωτάς ; Τέλος πάντων εγώ το βρήκα απλό πταίσμα άλλοι ενοχλήθηκαν περισσότερο εσύ όμως έδωσες δικαίωμα. Αυτά με διάθεση φιλικής επίλυσης της παρεξήγησης.
 

kappa9gamma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Ηνωμένες Πολιτείες
Ένα σχόλιο επειδή συμμετείχα. kappa9gamma χρησιμοποίησες και στο "ΝΕΑ ΜΕΛΗ" και στο "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ" μεγάλα και έντονα γράμματα στο κείμενό σου, έγραψες την φράση "θα το εκτιμούσα πάααααααρα πολύ" και συμπλήρωσες ΕΠΕΙΓΟΝ !! .. Μόνον το τελευταίο έφτανε. Τα υπόλοιπα εμπεριέχουν κάποια εγωιστική διάθεση (Σαν να λές : σταματήστε ότι κάνετε και ασχοληθείτε με εμένα). Μετά αφού έχεις κάνει την ερώτησή σου και υποτίθεται περιμένεις με ενδιαφέρον την απάντηση εσύ ανοίγεις ψιλή κουβέντα σε άλλο θέμα. Δεν είναι ενοχλητικό αυτό για αυτούς που ρωτάς ; Τέλος πάντων εγώ το βρήκα απλό πταίσμα άλλοι ενοχλήθηκαν περισσότερο εσύ όμως έδωσες δικαίωμα. Αυτά με διάθεση φιλικής επίλυσης της παρεξήγησης.
Traveller δήλωσα ότι δεν έχω να πω κάτι άλλο, γιατί το συνεχίζεις? Εγώ είμαι 20 αλλά εσύ συμπεριφέρεσαι σαν έφηβος. Από εμένα είπαμε λήξαν. Μην επαναλαμβανόμαστε, δε λέει. Εχει δίκιο η Νεκταρία (μην ξεχάσεις να της κάνεις παρατήρηση που μας είπε καλημέρα σε λάθος topic...sic!)
ΜcElk, το επείγον ήταν γιατί πιέζομαι πολύ χρονικά, άρα λάθος κατάλαβες δεν είχα καμία τέτοια διάθεση, γιατί όλοι το εκλάβατε έτσι και κάνετε ομαδική μετωπική δεν το καταλαβαίνω...Ειλικρινά. Και κάτι άσχετο (τώρα περιμένω συνειδητά παρατήρηση...) πραγματικά αναγνώρισα τη βλακεία μου, εσείς οι υπόλοιποι γιατί ανέχεστε την αγένεια? (Δεν είμαι η μοναδική περίπτωση...και ο νοών νοείτω!)
Λύθηκε το θέμα ή θα έχει συνέχεια? Γιατί άρχισα να βαριέμαι λίγο...
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
K9Γ, εισαι νεος εδω και δεν εχεις γνωρισει ακομα το υφος του καθενος...:roll:
Δεν θελω να κρινω καποιον απο ολους σας, απλα μερικοι εδω δεν θελουμε να ερχομαστε σε αντιπαραθεσεις μιας και η διαθεση μας ειναι χαλαρα "καλοκαιρινη" και η διαχειριστικη ομαδα μαλλον απουσιαζει για να "επιβαλλει" την ταξη... βεβαια δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης γιατι απαντησες σε λαθος τοπικ, σαν νεος. Ολοι καναμε λαθη... δεν εγινε και τιποτα....
απλα χαλαρωστε και οποιος μπορει να βοηθησει τον φιλο μας οκ.... αλλιως... καλο Σ/Κ να εχουμε.... ;)
 

kappa9gamma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Ηνωμένες Πολιτείες
K9Γ, εισαι νεος εδω και δεν εχεις γνωρισει ακομα το υφος του καθενος...:roll:
Δεν θελω να κρινω καποιον απο ολους σας, απλα μερικοι εδω δεν θελουμε να ερχομαστε σε αντιπαραθεσεις μιας και η διαθεση μας ειναι χαλαρα "καλοκαιρινη" και η διαχειριστικη ομαδα μαλλον απουσιαζει για να "επιβαλλει" την ταξη... βεβαια δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης γιατι απαντησες σε λαθος τοπικ, σαν νεος. Ολοι καναμε λαθη... δεν εγινε και τιποτα....
απλα χαλαρωστε και οποιος μπορει να βοηθησει τον φιλο μας οκ.... αλλιως... καλο Σ/Κ να εχουμε.... ;)

Eχεις απόλυτο δίκιο και είναι πολύ πιθανό αν κάτσω εδώ αρκετό καιρό να δω ότι απλά χάσαμε χρόνο σε ανούσιες διενέξεις και να βρω κοινά με αρκετούς ακόμα και με τον Traveller με τον οποίο υποτίθεται ότι έχουμε το "θέμα" (το όχι και τόσο σημαντικό από την πλευρά μου)...Αλλά ακριβώς επειδή είμαι καινούργια περίμενα πιο μαλακή εισαγωγή στα...ενδότερα. Για να δούμε τί θα πουν και οι άλλοι...Συμμερίζονται τις απόψεις ή όχι?:roll::)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ συμμερίζομαι όσες απόψεις έχουν ταξιδιωτικό περιεχόμενο. Οι υπόλοιπες δεν έχουν θέση στο φόρουμ. Ελπίζω να είναι σαφές και κατανοητό. :)

Επίσης, το ότι δε μπορούμε να στέλνουμε προσωπικά μηνύματα μέχρι να φτάσουμε τα 10 ποστ, δε σημαίνει ότι απαντάμε δημόσια στο φόρουμ σε ζητήματα που δεν απασχολούν κανένα μέλος ή επισκέπτη του σάιτ παρά μόνον δύο ανθρώπους που έχουν έναν διάλογο. Αυτό απευθύνεται και στους δυο σας, σας παρακαλώ θερμά να συνεχιστεί η συζήτηση μόνο εντός θέματος.

Τα εκτός θέματος μηνύματα θα διαγραφούν μετά από λίγο. :)
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
οκ, ευχαριστώ πολύ!:) Αααα, η Βενετία δεν λέει και πολλά...Ναι μεν ρομαντική πόλη αλλά όταν σου έρχεται η...ευωδιά, που επιτείνεται από την υγρασία, σου φεύγει ο ρομαντισμός, σου φεύγουν όλα. Αλλά κανένα ταξίδι δεν είναι άχρηστο. Αξίζει τρελά το Μουράνο, το νησάκι. Μπες να δεις πώς φτιάχνουν τα μουράνο...τέχνη! Και πάλι ευχαριστώ. :D
Τί λες ρε φιλαράκι, μην τα ισοπεδώνουμε όλα…
Ήμουν Βενετία τον Οκτώβρη 2007 και πέρασα τέλεια!!! Ούτε μυρωδιές, και πολύ, μα πολύ ρομαντικά...
Για μένα είναι τι καλύτερο μέρος για ζευγάρι.... Και το Μουράνο είναι οκ αντάξει αλλα όποιος δεν γυρίσει ΟΛΗ την Βενετία με τα πόδια έχει χάσει πολλά... :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.830
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom