Ταξίδι μόνος ή μόνη??

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
καλησπέρα σας...εφόσον υπάρχει ήδη ανοιχτό αυτό το θέμα,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση...θέλω να ταξιδέψω προς Γεωργία, Αρμενία με λεωφορείο...αλλά θα είμαι μόνη (είμαι 21)...Δεν είμαι ακόμη σίγουρη για το αν θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι καθώς η πιθανότητα να χρησιμοποιήσω τώρα ότι χρήματα έχω στην άκρη για μια ανάγκη με κομπλάρει...Επίσης να σας πω την αλήθεια ψιλοφοβάμαι βρε παιδιά...2,5 μέρες σε ένα λεωφορείο ...δεν ξέρω...Εδώ να σημειώσω οτι όπως καταλάβατε το πρόβλημα μου είναι η μεταφορά...Αφού φτάσω εκεί θα τη βρω την άκρη.Το ταξίδι αυτό συμπίπτει με μια κοινωνική υποχρέωση(από τις χαρούμενες) και θα σκάσω αν δε πάω...Έτσι λοιπόν θα ήθελα να μου δώσετε μερικές συμβουλές και να μου πείτε -εσείς οι μοναχικοί ταξιδιώτες-ποια είναι τα συναισθήματα στην αρχή ενός ταξιδιού σας...ευχαριστώ προκαταβολικά
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Επειδη,καταλαβαινω οτι οι μερες στο λεωφορειο,θα ειναι μοναχικες,"διαλεξε"κατα καποιο τροπο,τον επιβατη του διπλανου καθισματος....ισως μια νεα κοπελλα,η μια συμπαθητικη κυρια...εαν καποια στιγμη πιασετε την κουβεντουλα,να περασει πιο ευχαριστα η ωρα.
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...!!!!θα το κάνω
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Μείνε 2 μέρες άυπνη πριν ξεκινήσεις ώστε να τις αναπληρώσεις στο λεωφορείο.
Εγώ το έχω και πιάνει, περνάει η ώρα και ξυπνάς άλλος άνθρωπος στον προορισμό σου! :) :)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
2μιση μέρες σ ένα λεωφορείο μόνη σου χωρίς δική σου παρέα ωχ τόχεις σκεφθεί καλά;;
έχεις καμιά άλλη ταξιδιωτική εμπειρία;γιατί είσαι και πολύ μικρή,θα το αντέξεις;;
είναι που είναι από μόνο του κουραστικό εξοντωτικό ένα τέτοιο ταξίδι...καθισμένος ατέλειωτες ώρες σφηνωμένος σε μιά θέση και οκ βολιδοσκοπείς οπως ειπώθηκε παραπάνω και κάθεσαι δίπλα από μιά νέα κοπέλα.Θα "ταιριάξεις";μαζί της στην κουβέντα κλπ πχ αν αυτή θέλει να μιλάει πολύ ενώ εσύ όχι;
και αν σου τύχει δίπλα άτομο μεγάλης ηλικίας τι κάνεις δηλαδή;;δε μιλάμε για 5-6 ώρες αλλά για
2μιση μέρες θες δε θες θα γίνετε αυτοκόλλητοι δυό άγνωστοι..
είσαι γενικά κοινωνικός τύπος;σου αρέσει να συναναστρέφεσαι και να γνωρίζεις κόσμο;;
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά ξανασκέψου το
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις, δυστυχώς προέκυψαν κι άλλες δυσκολίες και δε ξέρω ακόμα τι θα κάνω...romantic woman πράγματι έχεις δίκιο σ' αυτό που μου λές- δεν είναι θέμα απογοήτευσης δεν επηρεάζομαι εγώ :cool: ;)
 

diamado

New Member
Μηνύματα
3
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Αφρική, Λατινική Αμ
Καλησπέρα και από μένα
Δυστυχώς αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο θέμα.
Λατρεύω τα ταξίδια....αλλά πραγματικά μέχρι να βρω και να πείσω κάποιον για να με ακολουθήσει κάνω υπεράνθρωπες προσπάθειες!!!!
Αποφάσισα να γραφτώ στο foroum διότι διάβασα ότι πολλοί τελικά είναι στην ίδια θέση με μέναν...οπότε δεν είμαι τελικά μόνο εγώ ο εξωγήινος.....
Το έψαξα και εγώ να πάω μόνη μου με γκρουπ πολλές φορές αλλά η διαφορά του μονόκλινου είναι σχεδόν διπλάσια. Επίσης ως γυναίκα φαντάσου ότι είναι και πιο δύσκολο να ξεσηκωθώ να πάω μόνη μου σε μια άλλη χώρα...αν και το έχω σκεφτεί και μάλλον θα το πράξω στο μέλλον γιατί δεν βλέπω να καλυτερεύουν τα πράγματα με το να βρω παρέα.
Έτσι αποφάσισα να γραφτώ σε αυτό το site διότι κάποια στιγμή που ξέρεις μπορεί να βρω παρέα να μοιραστούμε ένα ταξίδι μαζί!!!!!!!!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλώς ήρθες και από μένα diamado και καλά ταξίδια
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
καλώς ήρθες κι από μένα... μιας και ενδιαφερθήκατε για το πρόβλημά μου παιδιά οφείλω να σας πω οτι πραγματικά ως δια μαγείας και την εξεταστική μου τελείωσα νωρίτερα(!!!) και κάτι άλλα βολεύτηκαν, και δεν μπορούσα παρά να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία!!!φεύγω την κυριακή!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλώς ήρθες κι από μένα... μιας και ενδιαφερθήκατε για το πρόβλημά μου παιδιά οφείλω να σας πω οτι πραγματικά ως δια μαγείας και την εξεταστική μου τελείωσα νωρίτερα(!!!) και κάτι άλλα βολεύτηκαν, και δεν μπορούσα παρά να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία!!!φεύγω την κυριακή!!!
Kαλό ταξίδι και να μας πεις τις εντυπώσεις σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom