Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία με όχι ελληνικό διαβατήριο

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Ναι αλλά αν δεν βγει η βίζα πώς να κάνω κράτηση τα εισιτήρια θα μου πάνε χαμένα πρέπει οπωσδήποτε
Ναι έχεις δίκιο εγώ τα ειχα βγάλει γιατί δεν γνώριζα πως χρειάζομαι βίζα.
 

Ramos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χρειάζετα visa . Δοκίμασε στην δνση www.visa4uk.fco.gov.uk
Συμπληρώνεις την αίτηση και στο τέλος αυτής έχει έναν πίνακα με ημερομηνίες.Κάνεις κλικ από πάνω και κλείνει από κει το ραντεβού.Εάν πατάς σε κάποια και δεν σου βγαίνει , δοκίμασε σε κάποια άλλη καθώς αυτή θα ναι κλεισμένη!Μετά θα σου στείλουν e-mail επιβεβαίωσης και θα πρέπει να εκτυπώσεις και την αίτηση και το επιβεβαιωμένο ραντεβού για την ημέρα συνάντησης.Φρόντισε απλά τα στοιχεία που θα συμπληρώσεις να ισχύουν επειδή σε αντίθετη περίπτωση δεν θα σε δεχτούν.Καλή επιτυχία και καλό ταξίδι!
Δοκίμασε μήπως μπορούν να σε εξυπηρετήσουν μέσω του διοργανωτή του ταξιδιού. Αν πρόκειται για εκπαιδευτικούς λόγους ενδεχομένως να χρειάζεται άλλου τύπου διαδικασία
Καλησπέρα νατασα εγώ εκανα τιν ετισι και μου εβγαλε ενα ραντεβού . Πρέπει να εχο κανενα χαρτί μαζι μου γνοριζις τιποτα .... κανις αλος
 

ntonalnt

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Η σχολη που πηγαινω διωργανωνει μια εκδρομη στην Αγγλια τον Απριλιο και εμενα θα προσεχει μια ελληνιδα μαμα ενος φιλου μου επίσης εχω αλβανικο διαβατήριο και αδεια διαμονης χρειαζομαι κατι αλλο για να παω η δεν μπορω
 

pankano

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα θέλω να ταξιδεύω στην μεγάλη Βρετανία έχω Αλβανική ειπικοτητα έχω την άδεια παραμονή που γράφει OF A FAMILY MEMBER OF A UNION CITIZEN κια ο γιος μου έχει Ελληνικη ιθαγένεια μπορώ να ταξιδεύω μαζί του ευχαριστώ πολύ ...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα σε ολους/ες τι κάνετε? Θα ηθελα μια βοήθεια. Η κοπελα(ελληνιδα)μου φευγει για Αγγλία, πηγαίνει για δουλεια σε λίγους μήνες. Δυστηχως εγω ειμαι ομογενής εχω κανει αίτηση για ελληνικά χαρτιά αυτόν τον καιρο αλλα θελει πολυ ακομα. Αν κάνουμε σύμφωνο γάμου? Η πολιτικό γάμο? Γίνετε να με πάρει μαζι της με καποιο τροπο μεχρι να πάρω τα χαρτιά μου? Μπορω να βγάλω καποια βίζα ? Για να μείνω λιγο καιρο και να εργαστώ ακομα. Άκουσα κατι για βίζα εργασίας. Θα ηθελα μια βοήθεια παιδια αν μπορείτε , ειμαι εντελώς άσχετος σε αυτά. Απλα θα ήθελα να βρω μια λύση με την κοπελα μου για να μην χάσει και την δουλεια της.
 

Victoria11stv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας .
Ειμαι απο ουκρανια και εχω ουκρανικο διαβατηριο . Δεν μπορω να ταξιδεψω στην αγγλια μονο με αυτο ετσι? Γενικα χρειαζομαι καποιο χαρτι? Ξερει κανεις που μπορω να ρωτησω ? ( θελω να κατσω ενα μηνα το πολυ)
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
470
Likes
1.545
Η σχολη που πηγαινω διωργανωνει μια εκδρομη στην Αγγλια τον Απριλιο και εμενα θα προσεχει μια ελληνιδα μαμα ενος φιλου μου επίσης εχω αλβανικο διαβατήριο και αδεια διαμονης χρειαζομαι κατι αλλο για να παω η δεν μπορω
Καλησπέρα θέλω να ταξιδεύω στην μεγάλη Βρετανία έχω Αλβανική ειπικοτητα έχω την άδεια παραμονή που γράφει OF A FAMILY MEMBER OF A UNION CITIZEN κια ο γιος μου έχει Ελληνικη ιθαγένεια μπορώ να ταξιδεύω μαζί του ευχαριστώ πολύ ...
Καλησπερα σε ολους/ες τι κάνετε? Θα ηθελα μια βοήθεια. Η κοπελα(ελληνιδα)μου φευγει για Αγγλία, πηγαίνει για δουλεια σε λίγους μήνες. Δυστηχως εγω ειμαι ομογενής εχω κανει αίτηση για ελληνικά χαρτιά αυτόν τον καιρο αλλα θελει πολυ ακομα. Αν κάνουμε σύμφωνο γάμου? Η πολιτικό γάμο? Γίνετε να με πάρει μαζι της με καποιο τροπο μεχρι να πάρω τα χαρτιά μου? Μπορω να βγάλω καποια βίζα ? Για να μείνω λιγο καιρο και να εργαστώ ακομα. Άκουσα κατι για βίζα εργασίας. Θα ηθελα μια βοήθεια παιδια αν μπορείτε , ειμαι εντελώς άσχετος σε αυτά. Απλα θα ήθελα να βρω μια λύση με την κοπελα μου για να μην χάσει και την δουλεια της.
Γεια σας .
Ειμαι απο ουκρανια και εχω ουκρανικο διαβατηριο . Δεν μπορω να ταξιδεψω στην αγγλια μονο με αυτο ετσι? Γενικα χρειαζομαι καποιο χαρτι? Ξερει κανεις που μπορω να ρωτησω ? ( θελω να κατσω ενα μηνα το πολυ)
Παιδιά πρέπει να απευθυνθείτε σε πιο εξειδικευμένους ανθρώπους για απαντήσεις σε τόσο σημαντικά θέματα. Χρειάζεστε μεταναστευτικό δικηγόρο ή επικοινωνία με την βρετανική πρεσβεία. Μην περιμένετε απαντήσεις από ένα φόρουμ. Καλή τύχη.
 

Victoria11stv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά πρέπει να απευθυνθείτε σε πιο εξειδικευμένους ανθρώπους για απαντήσεις σε τόσο σημαντικά θέματα. Χρειάζεστε μεταναστευτικό δικηγόρο ή επικοινωνία με την βρετανική πρεσβεία. Μην περιμένετε απαντήσεις από ένα φόρουμ. Καλή τύχη.

Εχετε δικιο προφανως και θα απευθυνθουμε σε καποιον πιο εξειδικευμένο. Αλλα εδω ευελπιστουμε να βρουμε καποιον που να εχει την ιδια εμπειρια ή παρομοια μπας και μας βοηθησει. Εξαλλου το φορουμ για αυτο δεν φτιαχτηκε?
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
ναι φτιαχτηκε γιαυτο, αλλα στο θεμα σου θελεις δικηγορο! να σε συμβουλεψει τι να κανεις τι χαρτια χρειαζετι. ολα τα αλλα οτι θελεις εδω!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εχετε δικιο προφανως και θα απευθυνθουμε σε καποιον πιο εξειδικευμένο. Αλλα εδω ευελπιστουμε να βρουμε καποιον που να εχει την ιδια εμπειρια ή παρομοια μπας και μας βοηθησει. Εξαλλου το φορουμ για αυτο δεν φτιαχτηκε?
Χρειάζεται να βγάλεις βίζα πριν πας. Πάρε τηλέφωνο το προξενείο της Ουκρανίας και θα σε βοηθήσουν λογικά περισσότερο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ναι φτιαχτηκε γιαυτο, αλλα στο θεμα σου θελεις δικηγορο! να σε συμβουλεψει τι να κανεις τι χαρτια χρειαζετι. ολα τα αλλα οτι θελεις εδω!
Ελεος ρε σεις, δε χρειάζεται μεταναστευτικός δικηγόρος για μια απλή τουριστική βίζα. Διαδικαστικό είναι κυρίως το θέμα (και κοστοβόρο...).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom