Ισπανία Ταξίδι στη Βαρκελώνη?

koynoypi

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Καλημέρα σε όλους,:clap:

Φέτος το καλοκαίρι (μετα βασάνων και κόπων) κατάφερα να επιλέξω τον καλοκαιρινό μου προορισμό. Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Βαρκελώνη. Πριν όμως απο οποιαδήποτε κίνηση, μου ήταν αδιανόητο να μην ρωτήσω την γνώμη όλων σας. Διάβασα τα σχετικά θέματα που έχουν δημοσιευτεί και ομολογώ ότι πήρα πολλές και σηματικές πληροφορίες.
Παρόλα αυτά έχω μερικά ακόμα ερωτηματικά:
- Αποτελεί η Βαρκελώνη την καλύτερη επιλογή για τους καλοκαιρινούς μήνες?
-Το ταξίδι μου θα διαρκέσει 5-6 ημέρες είναι αρκετές?
-Πως μπορώ να επισκεφτώ την Μαγίορκα? (πραγματοποιούνται δρομολογια και πόση ώρα ταξίδι είναι?)
-Υπάρχει κάτι κατα την γνώμη σας που θα έπρεπε να αποφύγω?
- Διάβασα στα σχετικά τοπικ ότι οι πτήσεις για βαρκελώνη είναι πολύ οικονομικές, σε μια επίσκεψη στισ ιστιοσελίδες διαπίστωσα ότι το εισητήριο με επιστροφή κοστίζει 283Ε(το άτομο). Υπάρχει περίπτωση μέσο γραφείου να βρώ φτηνότερο? ή κα΄ποιο άλλο τρόπο. Εχετε κάποια πρόταση?
- Η Ανδόρα είναι ένα μικρό κρατήδιο κάπου στα σύνολα με την Γαλλία, υπάρχει κάποιος που το έχει επισκεφτεί? Αξίζει να πάω?

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων:clap:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Καλημέρα σε όλους,:clap:

Φέτος το καλοκαίρι (μετα βασάνων και κόπων) κατάφερα να επιλέξω τον καλοκαιρινό μου προορισμό. Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Βαρκελώνη. Πριν όμως απο οποιαδήποτε κίνηση, μου ήταν αδιανόητο να μην ρωτήσω την γνώμη όλων σας. Διάβασα τα σχετικά θέματα που έχουν δημοσιευτεί και ομολογώ ότι πήρα πολλές και σηματικές πληροφορίες.
Παρόλα αυτά έχω μερικά ακόμα ερωτηματικά:
- Αποτελεί η Βαρκελώνη την καλύτερη επιλογή για τους καλοκαιρινούς μήνες?
-Το ταξίδι μου θα διαρκέσει 5-6 ημέρες είναι αρκετές?
-Πως μπορώ να επισκεφτώ την Μαγίορκα? (πραγματοποιούνται δρομολογια και πόση ώρα ταξίδι είναι?)
-Υπάρχει κάτι κατα την γνώμη σας που θα έπρεπε να αποφύγω?
- Διάβασα στα σχετικά τοπικ ότι οι πτήσεις για βαρκελώνη είναι πολύ οικονομικές, σε μια επίσκεψη στισ ιστιοσελίδες διαπίστωσα ότι το εισητήριο με επιστροφή κοστίζει 283Ε(το άτομο). Υπάρχει περίπτωση μέσο γραφείου να βρώ φτηνότερο? ή κα΄ποιο άλλο τρόπο. Εχετε κάποια πρόταση?
- Η Ανδόρα είναι ένα μικρό κρατήδιο κάπου στα σύνολα με την Γαλλία, υπάρχει κάποιος που το έχει επισκεφτεί? Αξίζει να πάω?

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων:clap:
αυτον τον καιρο οι θερμοκρασιες εδω ειναι γυρω στους 35
για φτηνοτερο εισητηριο αυτον τον καιρο δυσκολα αλλα ψαξτο
Ναι ειναι ενα μικρο κρατος στα πυρηναια ,ναι το εχω επισκευτει και
αξιζει να πας μονο αν εχεις να ψωνισεις αφορολογητα και εχεις
επιπλεον χρονο και δεν ξερεις τι να κανεις
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
- Αποτελεί η Βαρκελώνη την καλύτερη επιλογή για τους καλοκαιρινούς μήνες?
-Το ταξίδι μου θα διαρκέσει 5-6 ημέρες είναι αρκετές?
-Πως μπορώ να επισκεφτώ την Μαγίορκα? (πραγματοποιούνται δρομολογια και πόση ώρα ταξίδι είναι?)
-Υπάρχει κάτι κατα την γνώμη σας που θα έπρεπε να αποφύγω?
- Διάβασα στα σχετικά τοπικ ότι οι πτήσεις για βαρκελώνη είναι πολύ οικονομικές, σε μια επίσκεψη στισ ιστιοσελίδες διαπίστωσα ότι το εισητήριο με επιστροφή κοστίζει 283Ε(το άτομο). Υπάρχει περίπτωση μέσο γραφείου να βρώ φτηνότερο? ή κα΄ποιο άλλο τρόπο. Εχετε κάποια πρόταση?
- Η Ανδόρα είναι ένα μικρό κρατήδιο κάπου στα σύνολα με την Γαλλία, υπάρχει κάποιος που το έχει επισκεφτεί? Αξίζει να πάω?
1. Σίγουρα δεν είναι η καλύτερη εποχή αλλά δεν είναι και η χειρότερη...
2. Ναι είναι αρκετές...
3. Με το παπόρο φυσικά αλλά και με το αεροπλάνο... με το βραδέως είναι γύρω στις 7 ώρες με το γρήγορο γύρω στις 4... με το αερόπλανο 45 λεπτά...
4. Να πας στη Μαγιόρκα...
5. Ότι βρεις κάτω από 250? το καλοκαίρι θεωρείτε ευκαιρία... οχι δεν μπορείς να βρεις φτηνότερα μέσω γραφείου... τα 280? μου φαίνονται νορμάλ...
6. Αν μείνεις το σύνολο 4 μέρες όχι δεν αξίζει... αν μείνεις παραπάνω νοίκιασε ένα αμάξι και πήγαινε μια βόλτα... δεν θα τρελλαθείς πάντως...
 

koynoypi

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Τι προτείνετε ως τον καλύτερο ευρωπαικο καλοκαιρινό προορισμό?
 

koynoypi

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ναι ειναι ενα μικρο κρατος στα πυρηναια ,ναι το εχω επισκευτει και
αξιζει να πας μονο αν εχεις να ψωνισεις αφορολογητα και εχεις
επιπλεον χρονο και δεν ξερεις τι να κανεις

Γνωρίζεις πωσ μπορώ νατο επισκεφτώ? Υπάρχουν λεωφορία? πόση ώρα ταξίδι είναι?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ναι ειναι ενα μικρο κρατος στα πυρηναια ,ναι το εχω επισκευτει και
αξιζει να πας μονο αν εχεις να ψωνισεις αφορολογητα και εχεις
επιπλεον χρονο και δεν ξερεις τι να κανεις

Γνωρίζεις πωσ μπορώ νατο επισκεφτώ? Υπάρχουν λεωφορία? πόση ώρα ταξίδι είναι?
κεγω θα ελεγα να την αφησεις..δεν πιστευω οτι εχει νοημα αφου πας μονο για 5-6 μερες..
αν παλι επιμενεις, πανε και λεωφορεια και τρενα και η διαδρομη νομιζω οτι ειναι καπου 2μιση ωρες..
για μαγιορκα ουτε καν να το διανοηθεις..
οι μερες που εχεις ειναι μια χαρα για να κατσεις μονο βαρκελωνη..
αντε να πας μεχρι το figueres το πολυ πολυ, αν εισαι φαν του dali!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom