Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί

D

Delmem2549

Guest
Νομίζω 3 μέρες Siem Reap και 3 Kuala Lumpur είναι αρκετές. 12 στο Μπαλί, χωρίς να έχω πάει ακόμη, μου φαίνονται way too much. Δεν κόβεις μερικές να πας και μια Yogyakarta (αν και μετά το overdose από το Angkor, μάλλον δε θα θες να ξαναδείς ναό...)
Ναι εχεις δικιο εγω εκανα λαθος γιατι με το bali περιεγραφα και μια σταση gili και lombok , χωρις να ξερω ακομα πως θα τα μοιρασω ισως 2-3 gili και 3-4 lombok, δεν ενοουσα και τις 12 μερες στο ιδιο ξενοδοχειο στο ιδιο σημειο στο bali... τωρα ακομα δεν ξερω ουτε σε ποιο gili απο τα 3 :haha: ισως μονο gili air.. αλλα ακομα με τις τιμες που βλεπω σε καποια καταλυματα μαλλον πρωτα θελω gilli diet...:shock:
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Τελικά μείναμε στα Sanyas Suites. Και στα δύο κάναμε παζάρεμα και ήμασταν βασιλιάδες, τεράστιες βίλες με προσωπική πισίνα. Αλλά ήταν μήνας του μέλιτος, αν θα ξανά πηγαίναμε θα μένανε κάπου πιο φθηνά.
Πως και κανατε παζαρι? Δεν τα κλεισατε απο πριν? Πολυ ακριβο το ξενοδοχειο σας στο Ουμπουντ.
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Aρα για τα Γκίλι Islands μου λέτε να πάω βαρκάδα να τα δω χωρίς να μείνω? Είναι και λίγο μακριά να πας και να γυρίσεις.
Μα οχι.. λεω πως μενοντας σε ενα απο αυτα μπορεις να δεις και τα αλλα δυο με μια εκδρομη. Εγω θα προτιμουσα και παλι το Air αλλα δεν ξερω και τα γουστα σας. Ας πουμε το Seminyak θα το απεφευγα τελειως και τις επιπλεον μερες διαμονης θα τις εβαζα στο Lombok.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
FOXYS said:
Πως και κανατε παζαρι? Δεν τα κλεισατε απο πριν? Πολυ ακριβο το ξενοδοχειο σας στο Ουμπουντ.
Όπου και να πάω ανταλλάζω τουλάχιστο 15 email! Στο komaneka εκτός από καλύτερη τιμή, είχαμε δωρεάν μασάζ και δωρεάν φαγητό με κεριά στην πισίνα...
Και μην ξεχάσεις να τους πεις ότι είσαι για μήνα του μέλιτος! :)
Σοκολάτες, λουλούδια, μπισκότα κτλ κτλ
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Ο μίσθος τους είναι 2 δολάρια εκεί και έτσι κάθε μικρό τιπ που δίνεις, το εκτιμάνε αφάνταστα.

Το θέμα δεν είναι το κόστος. Το θέμα είναι να μπεις στο δωμάτιο και να δεις ένα κρεβάτι γεμάτο λουλούδια, ένα σοκολατένιο κέικ δίπλα με ευχές, μπισκότα και σοκολάτες, και η μπανιέρα γεμάτη νερό με λουλούδια από πάνω.
Αν θέλεις όταν πας ταξίδι να πας στο σουπερμάρκετ και να τα κανείς αυτά μόνος σου, μπράβο σου πάντως! :)
Πήγαμε σε 4 ξενοδοχεία στο honeymoon και τα τέσσερα ήταν έτσι και πάντα μας έδινε μια αίσθηση ευχαρίστησης...
 

ιρις

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια,περου,κινα,μαροκο
καλησπερα.εγω που πηγα στο μπαλι πριν δυο χρονια εμεινα στο nusa dua στο ξενοδοχειο aydoya.εμεινα πολυ ευχαριστημενη.ειναι μια περιοχη αποκλειστικα για τουριστες καθως εκει υπαρχουν μονο καλα και πολυτελη ξενοδοχεια και εστιατορια.στο μπαλι ετυχε να γνωρισουμε ενα ζευγαρι ελληνων με το οποιο και καναμε παρεα ,το οποιο ειχε κλεισει το καταλυμα τους σε αλλη περιοχη στο σεμινιακ.συμπαθητικη περιοχη,τουριστικο χωριο θα το ελεγα.τα παιδια το εκλεισαν αυτο το καταλυμα μεσω μιας ελληνιδας που ζει εκει ,της μαριλενας βλατακη η οποια ειχε τουριστικο γραφειο.τους ειχε κλεισει κατι σαν βιλιτσα στο πουθενα.οταν μας καλεσανε για φαγητο και ειδα την πορτα απεξω νυχτιατικα νομισα οτι ηταν μια τεραστια αποθηκη.οταν μπηκα μεσα επαθα πλακα.ειχε τρια υπνοδωματια,υπαιθρια κουζινα που κατεληγε σε πρασινο κηπο με πισινουλα.δεν ξερω την τιμη αλλα τα παιδια μας ειχαν πει οτι τους εκανε πολυ καλη τιμη και συμπεριλαμβανε και μαγειρα και αυτοκινητο και οδηγο για ολη την ημερα με τον οποιο καναμε και μεις τις εκδρομες μας.εγω προσωπικα πριν παω διακοπες στο μπαλι,ψαχνοντας για πληροφοριες για το ταξιδι, ειχα βρει το ονομα της μαριλενας να φιγουραρει σε πολλα site.ετσι ειχα βρει το mail της και ειχα επικοινωνησει μαζι της.δυστυχως το εχω χασει το mail.σου προτεινω να το ψαξεις στο google και να επικοινωνησεις μαζι της γιατι πιστευω μπορει να σε καλυψει σε αυτο που ζητας.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλησπερα.εγω που πηγα στο μπαλι πριν δυο χρονια εμεινα στο nusa dua στο ξενοδοχειο aydoya.εμεινα πολυ ευχαριστημενη.ειναι μια περιοχη αποκλειστικα για τουριστες καθως εκει υπαρχουν μονο καλα και πολυτελη ξενοδοχεια και εστιατορια.στο μπαλι ετυχε να γνωρισουμε ενα ζευγαρι ελληνων με το οποιο και καναμε παρεα ,το οποιο ειχε κλεισει το καταλυμα τους σε αλλη περιοχη στο σεμινιακ.συμπαθητικη περιοχη,τουριστικο χωριο θα το ελεγα.τα παιδια το εκλεισαν αυτο το καταλυμα μεσω μιας ελληνιδας που ζει εκει ,της μαριλενας βλατακη η οποια ειχε τουριστικο γραφειο.τους ειχε κλεισει κατι σαν βιλιτσα στο πουθενα.οταν μας καλεσανε για φαγητο και ειδα την πορτα απεξω νυχτιατικα νομισα οτι ηταν μια τεραστια αποθηκη.οταν μπηκα μεσα επαθα πλακα.ειχε τρια υπνοδωματια,υπαιθρια κουζινα που κατεληγε σε πρασινο κηπο με πισινουλα.δεν ξερω την τιμη αλλα τα παιδια μας ειχαν πει οτι τους εκανε πολυ καλη τιμη και συμπεριλαμβανε και μαγειρα και αυτοκινητο και οδηγο για ολη την ημερα με τον οποιο καναμε και μεις τις εκδρομες μας.εγω προσωπικα πριν παω διακοπες στο μπαλι,ψαχνοντας για πληροφοριες για το ταξιδι, ειχα βρει το ονομα της μαριλενας να φιγουραρει σε πολλα site.ετσι ειχα βρει το mail της και ειχα επικοινωνησει μαζι της.δυστυχως το εχω χασει το mail.σου προτεινω να το ψαξεις στο google και να επικοινωνησεις μαζι της γιατι πιστευω μπορει να σε καλυψει σε αυτο που ζητας.
Η Μαριλένα μπορεί να βοηθήσει, ναι, σε κάποιες περιπτώσεις. Προς Θεού, όμως, μην τυχόν και πάρετε οδηγό από αυτήν. Θα το μετανοιώσετε (όλο για μίζες θα σας πάει και όλο λεφτά θα σας ζητάει). Τώρα, για τα καταλύματα που προσφέρει... περί ορέξεως...
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Καλησπέρα σας φίλοι μου,

Θέλω την βοήθεια σας. Μου έχουν μείνει 3 μέρες επιπλέον στο Μπαλι και είμαι μεταξυ Lembongan Islands, Gili Islands και Lombok. Εσείς που έχετε ξαναπάει που μου συστείνετε να πάμε;

Ευχαριστώ
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Δεν εχω ιδεα! Και γω σκεφτομουν στην αρχη για ενα απο τα νησια, αλλα τελικα καταληξα στο Langkawi Malaysia....
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Δεν εχω ιδεα! Και γω σκεφτομουν στην αρχη για ενα απο τα νησια, αλλα τελικα καταληξα στο Langkawi Malaysia....
Μα απο το Μπαλι καταλήξατε Μαλαισία; Δέν είναι μακριά ; Σας άρεσε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom