Ταξίδι του μέλιτος

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
:haha::haha::haha::haha: xristo με ξέρανες ...κοίτα,πρόσεχε πως μιλάς, γιατί την πρωτιά την πήρα εγώ τώρα και δεν θα σε αφήσω να μου την πάρεις!!! ξέρεις για τί πράγμα μιλάω ..
άντε μην φάμε τα μουστάκια μας..:D

α....μην μου κολλάς και πολύ γιατί θα σε στείλω στις γιατρέσσες του forum για γενικό check up :haha::haha::haha:

εχασα τα πρωτεία ( ξέρεις πια ) και προσπαθώ να ανακτήσω το χαμένο έδαφος :bleh::bleh:

γιατι με κράζετε :shock::shock: μια χαρα προορισμός είναι το dubai και αν το συνδιάσει και με κάτι άλλο γίνετε super γαμήλιο :clap::clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πάσο συνά:Dδελφε!! θα επανεξετάσω το ντουμπάι στο υπόσχομαι..το είδα νύχτα με την τουρκάλα ταξιτζού,αλλα θα παω και μέρα:shock:

σου προτείνω στενή συνεργασία για το "άλλο" έτσι να μην κλαίω μόνη μου τα βράδια:D
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ!Ο γάμος είναι τέλη Μαίου, οπότε μάλλον για Ιούνιο ή Ιουλιο μας βλέπω να πηγαίνουμε.Θα ήθελα να συνδυάσω και αξιοθέατα αλλά και ανέσεις(5* ξενοδοχείο σίγουρα, μασάζ κ.λ.π).Επίσης οι χώρες με άλλη κουλτούρα,πέραν της ευρωπαϊκής με εξιτάρουν!Οι Μαλδίβες που έιναι ο πλέον συνηθισμένος τόπος για γαμήλιο ταξίδι, νομίζω ότι έχει να σου προσφέρει μόνο χαλάρωση και απίστευτες παραλίες,έτσι δεν είναι;Πολύ θα μου άρεσε να πήγαινα Ιαπωνία-Τόκυο και θα το εκτιμούσα αν έχετε να μου παραθέσετε απόψεις και εμπειρίες.Οι μέρες που θα διαθέσουμε για το ταξίδι θα είναι 12-15.Τώρα για τα χρήματα δεν έχω ιδέα πόσο βαθιά θα πρέπει να βάλουμε το χέρι στην τσέπη..
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Καταρχήν να ζήσετε!!!
Κατά δεύτερον, πες μας πιο συγκεκριμένα τι ενδιαφέροντα έχετε (ξάπλα όλη μέρα ή περιπέτεια), τι budget, τι εποχή θέλετε να πάτε...
Και τα δύο μπορώ να τα έχω;Για καλοκαίρι λέμε.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
;Πολύ θα μου άρεσε να πήγαινα Ιαπωνία-Τόκυο και θα το εκτιμούσα αν έχετε να μου παραθέσετε απόψεις και εμπειρίες.

Tόκυο έχω πάει τρεις φορές. Δεν θα περιοριστείς μόνο στο Τόκυο.
Ο καλύτερος οδηγός για Ιαπωνία είναι το ταξιδεύοντας του Καζαντζάκη "Ιαπωνία"
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Θες εξελιγμενο πολιτισμος πας Τοκυο, Σιγκαπουρη κτλ
Θες πρωτογονο πολιτισμο πας Περου, Λατινικη Αμερικη γενικα,
Θες χαλαρωση και διαφορετικη κουλτουρα πας Μπανκονγκ, Ασια γενικα
Θες σαφαρι πας Αφρικη
Θες θες θες... Προσδιορισε να δουμε τι θα πουμε!
 

akantifa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σε όλους.:cool:
Γράφω πρώτη φορά στο foroum, επειδή όπως και η κοπέλα που άνοιξε το συγκεκριμένο θέμα, ψάχνω για προορισμό για ταξίδι του μέλιτος.
Θέλουμε: Χαλάρωση, ανέσεις με ωραία ξενοδοχεία, spa κτλ κτλ. Να μην είναι πολύ μακριά και χάσουμε 2 ημέρες στα αεροπλάνα. Περίοδος τέλος Ιουλίου, αρχές Αυγούστου.
Σύμφωνα με τα παραπάνω σκέφτομαι και ψάχνω για Ευρώπη.
Είναι όμως πολύ ακριβότερα από τις τιμές που μπορείς να βρεις για παράδειγμα στο Μπαλί με 5στερο ξενοδοχείο και 100 ευρώ την ημέρα.
Οπότε η ερώτησή μου: Τι προορισμό μπορείτε να μου προτείνετε, ώστε να συνδιάζει όλα τα παραπάνω? Δεν λέω να μην τα στάξουμε βέβαια, αλλά πχ ένα ξενοδοχείο στο baden baden που είδα, το οποίο κοστίζει 250Ε/ημέρα, μου φαίνεται πολύ ακριβό για να μείνεις 7 ή 8 ημέρες...:roll:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πολύ θα μου άρεσε να πήγαινα Ιαπωνία-Τόκυο και θα το εκτιμούσα αν έχετε να μου παραθέσετε απόψεις και εμπειρίες.
Η Ιαπωνία είναι μέχρι τέλη Ιουνίου... από εκεί και μετά ξέχνα το... απίστευτη ζέστη... για 12-15 μέρες Ιαπωνία υπολόγιζε τουλάχιστον 3.000-3.200 το άτομο...

Καλημέρα σε όλους.:cool:
Γράφω πρώτη φορά στο foroum, επειδή όπως και η κοπέλα που άνοιξε το συγκεκριμένο θέμα, ψάχνω για προορισμό για ταξίδι του μέλιτος.
Θέλουμε: Χαλάρωση, ανέσεις με ωραία ξενοδοχεία, spa κτλ κτλ. Να μην είναι πολύ μακριά και χάσουμε 2 ημέρες στα αεροπλάνα. Περίοδος τέλος Ιουλίου, αρχές Αυγούστου.
Σύμφωνα με τα παραπάνω σκέφτομαι και ψάχνω για Ευρώπη.
Είναι όμως πολύ ακριβότερα από τις τιμές που μπορείς να βρεις για παράδειγμα στο Μπαλί με 5στερο ξενοδοχείο και 100 ευρώ την ημέρα.
Οπότε η ερώτησή μου: Τι προορισμό μπορείτε να μου προτείνετε, ώστε να συνδιάζει όλα τα παραπάνω? Δεν λέω να μην τα στάξουμε βέβαια, αλλά πχ ένα ξενοδοχείο στο baden baden που είδα, το οποίο κοστίζει 250Ε/ημέρα, μου φαίνεται πολύ ακριβό για να μείνεις 7 ή 8 ημέρες...:roll:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.....
Αγαπητέ μου ότι πληρώσεις παίρνεις... το Μπαλί είναι φτηνό γιατί είναι το Μπαλί και η Ευρώπη είναι ακριβή γιατί είναι η Ευρώπη...

Εδώ όμως μιλάμε για special περίπτωση και πιστεύω πως αξίζει η υπέρβαση... στο Μπαλί πας όποτε θες στo Amalfi όμως πας για μήνα του μέλητος... η σύγκριση και μόνο αποτελεί ύβρη... βέβαια εδώ θα ακούσεις ύμνους για το Μπαλί και την ζωή εκεί... σάχλες... μήνα του μέλητος κάνεις κάπου κλασάτα όχι στο Μπαλί... έχεις ιδέα πόσο χάλια είναι εκει που βρίσκεις τα 100? στο πεντάστερο?

Η πρόταση λοιπόν λέει Ιταλία και φυσικά Νάπολη, Κάπρι, Κοστιέρα... τα μέρη αυτά δεν υπάρχουν... μην ψάχνεις παραπέρα... σπρώξτα και θα περάσεις ονειρικά... αλλιώς πήγαινε φασόν μαζί με δεκάδες άλλους κατσαπλιάδες νεόνυμφους στο Μπαλί να κάνεις spa... εσύ θα χάσεις...
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Θες εξελιγμενο πολιτισμος πας Τοκυο, Σιγκαπουρη κτλ
Θες πρωτογονο πολιτισμο πας Περου, Λατινικη Αμερικη γενικα,
Θες χαλαρωση και διαφορετικη κουλτουρα πας Μπανκονγκ, Ασια γενικα
Θες σαφαρι πας Αφρικη
Θες θες θες... Προσδιορισε να δουμε τι θα πουμε!
Μάλλον προς τον εξελιγμένο πολιτισμό προσανατολιζόμαστε.
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Η Ιαπωνία είναι μέχρι τέλη Ιουνίου... από εκεί και μετά ξέχνα το... απίστευτη ζέστη... για 12-15 μέρες Ιαπωνία υπολόγιζε τουλάχιστον 3.000-3.200 το άτομο...

!



Αγαπητέ μου ότι πληρώσεις παίρνεις... το Μπαλί είναι φτηνό γιατί είναι το Μπαλί και η Ευρώπη είναι ακριβή γιατί είναι η Ευρώπη...

Εδώ όμως μιλάμε για special περίπτωση και πιστεύω πως αξίζει η υπέρβαση... στο Μπαλί πας όποτε θες στo Amalfi όμως πας για μήνα του μέλητος... η σύγκριση και μόνο αποτελεί ύβρη... βέβαια εδώ θα ακούσεις ύμνους για το Μπαλί και την ζωή εκεί... σάχλες... μήνα του μέλητος κάνεις κάπου κλασάτα όχι στο Μπαλί... έχεις ιδέα πόσο χάλια είναι εκει που βρίσκεις τα 100? στο πεντάστερο?

Η πρόταση λοιπόν λέει Ιταλία και φυσικά Νάπολη, Κάπρι, Κοστιέρα... τα μέρη αυτά δεν υπάρχουν... μην ψάχνεις παραπέρα... σπρώξτα και θα περάσεις ονειρικά... αλλιώς πήγαινε φασόν μαζί με δεκάδες άλλους κατσαπλιάδες νεόνυμφους στο Μπαλί να κάνεις spa... εσύ θα χάσεις...
Μάλλον τα ποσά που γράφεις ξεπερνάνε το budget που διαθέτουμε.Κρίμα και θα ήθελα τόσο πολύ να πάω.Η Ιταλία μου αρέσει και μένα πάρα πολύ.Έχω επισκεφτεί το Μιλάνο,τη Ρώμη και τη Φλωρεντία, αλλά δεν έχω πάει στη Βενετία.Μήπως είναι κι αυτή προτεινόμενος γαμήλιος προορισμός;Αν ναι, ναρχίσω να το σκέφτομαι σοβαρά!
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω και κάτι ακομά.Πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερα να έκλεινα το ταξίδι μέσω κάποιου πρακτορείου ή να τα ψάξω όλα από internet(αεροπορικά, ξενοδοχείο κ.λ.π);Να διευκρινήσω ότι μένω στη Θεσσαλονίκη και αν είναι εύκολο θα μου ήταν χρήσιμο να μάθω ποιά πρακτορεία είναι αξιόπιστα και ποιά θα ήταν καλό να αποφύγω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.657
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom