Ταξιδιάρα φοιτήτρια

nefelh55

Member
Μηνύματα
33
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Sofia
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Γεια σας, είμαι φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη και αντί να διαβάζω για τις εξετάσεις χαζεύω στο διαδίκτυο για φόρουμ και ταξιδια! Είναι πειρασμός. Αγαπάω πολύ τα ταξίδια αλλά δεν έτυχε να κάνω πολλά γιατί πρωτον οικονομικοί λόγοι και δευτερον μεχρι πριν απο μερικά χρόνια ήμουν υπο την υπερπροστατευτική ασπίδα της υστερικής μάνας. Πρόσφατα πήγα Εράσμους στο Μόναχο και πήγα σε αρκετές πόλεις της Βαυαρίας και στο Σαλτσμπουργκ της Αυστρίας. Πιο μακριά όχι λόγω χρημάτων. Δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε η Βαυαρία, ήταν ολίγον μουντή, και αυτή και οι άνθρωποι. Το μόναχο χαριτωμένο αλλά όχι για πάνω απο 3 μήνες. Για νυχτερινή ζωή ούτε λόγος. Ε δεν είναι και Βερολίνο. Καλώς σας βρήκα λοιπον!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλωσηρθες!
εμ ναι..αν πήγες και χειμώνα, κλάφτα Χαράλαμπε! οσο και να λατρεύω τη Β. Ευρώπη, κάποιοι μηνες το χειμώνα είναι πίκρα...
θα περιμενουμε να μοιραστεις μαζι μας καμια ενδιαφερουσα ιστορια αν εχεις!
και γενικά τις εμπειρίες σου!
 

nefelh55

Member
Μηνύματα
33
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Sofia
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Ναι ήταν και βαρύς χειμώνας βρε παιδί μου. Δεν με ενοχλεί όμως αυτό, κανείς δεν έβγαινε και απο το σπίτι!! Έκανα κάποιους φοιτητές φίλους και με το ζόρι τους τραβούσα από δω και από κει. Γερμανοί φοιτητές=μούχλα. :bleh:
Από την άλλη οι Ερασμίτες πολύ επιφανειακοί. Δύσκολο να βρεις το μέσο. Φιλιά
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αχ, έτσι όπως τα λες, ακριβώς, για τους φοιτητές. Δύσκολο να βρεις τη μέση λύση. Μόνο με κάτι Μεσογειακούς και Λατίνους να ταιριάξεις είναι εύκολο. Και διαβασμα, και εξοδοι ώστε η μαυρίλα του χειμώνα να μην κατσικωθεί και στην ψυχολογία μας....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
:welcome: girl!
ειμαστε πολλοι οι φοιτητες στο φορουμ, οποτε σε καταλαβαινουμε απολυτα!!
καλη επιτυχια στην εξεταστικη σου και ευχομαι απο εδω και περα να κανεις πολλα πολλα ταξιδια!!:clap:
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
:welcome2:
Ναι,μάλλον φταίει και η περίοδος που πήγες..εγώ πήγα erasmus στο Μπρνο της Τσεχίας μέσα Φλεβάρη-1 Ιουλίου..οπότε μπορεί να προσγειωθήκαμε στα χιόνια αλλά όταν άνοιγε ο καιρός και βλέπαμε ήλιο άνοιγε και η διάθεση των ντόπιων!!! :lol:
Δίκιο έχει Τίτα..κι εμείς με Ισπανούς, Πορτογάλους και Ιταλούς ταιριάξαμε περισσότερο....ήταν σαν εμάς ένα πράγμα! Υπήρχαν και εξαιρέσεις βέβαια από Τσεχία, Ρωσία και Σκανδιναβικές χώρες..αλλά λίγες :p
Όπως και να έχει σαν εμπειρία για μένα ήταν "εμπειρία ζωής"..!!
...καλώς όρισες και πάλι! :clap::clap:

Γεια σας, είμαι φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη και αντί να διαβάζω για τις εξετάσεις χαζεύω στο διαδίκτυο για φόρουμ και ταξιδια! Είναι πειρασμός. Αγαπάω πολύ τα ταξίδια αλλά δεν έτυχε να κάνω πολλά γιατί πρωτον οικονομικοί λόγοι και δευτερον μεχρι πριν απο μερικά χρόνια ήμουν υπο την υπερπροστατευτική ασπίδα της υστερικής μάνας. Πρόσφατα πήγα Εράσμους στο Μόναχο και πήγα σε αρκετές πόλεις της Βαυαρίας και στο Σαλτσμπουργκ της Αυστρίας. Πιο μακριά όχι λόγω χρημάτων. Δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε η Βαυαρία, ήταν ολίγον μουντή, και αυτή και οι άνθρωποι. Το μόναχο χαριτωμένο αλλά όχι για πάνω απο 3 μήνες. Για νυχτερινή ζωή ούτε λόγος. Ε δεν είναι και Βερολίνο. Καλώς σας βρήκα λοιπον!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες .Καλες σπουδες σου ευχομαι και πολλα ταξιδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom