Ταξιδιωτική Έρευνα Travelstories 2013 - Αποτελέσματα!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.088
Μα γιατι το λες αυτο..μια χαρα καταιγισμο ταξιδιωτικων ερωτησεων εχουμε οπως παντα και σε ολες τις ενοτητες :D
Το σχολιο μου αφορα περισσοτερο την πρεμουρα του αλλου να ρωτησει και να μην χασει το νησι απο το Φεβρουαριο-Μαρτιο..ξερεις οτι παντα μου την εδινε αυτο.
Κι όμως, οι τιμές στο booking για τους μήνες με μεγάλη ζήτηση τέτοια εποχή είναι σαφώς χαμηλότερες. Αν κάποιος ξέρει πότε έχει άδεια, καλά κάνει και κλείνει. Το ίδιο έχουν κάνει οι ξένοι που έρχονται στην Ελλάδα και έτσι πληρώνουν τα ίδια καταλύματα φθηνότερα από τους Έλληνες της τελευταίας στιγμής.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Aπό τον συγκριτικό πίνακα εκ πρώτης όψεως δεν προκύπτουν σημαντικές διαφοροποιήσεις , σε οτι αφορά τη συχνότητα ταξιδιών την τελευταια τριετία.
Ψιλοπαράδοξο καταρχήν, αλλά σηκώνει κουβέντα...

  • Μιας και οι άνθρωποι του δειγματος ειναι σίγουρα ταξιδιάρηδες, "αρνούνται" να αποχωριστουν την συνήθεια - οξυγόνο ( είμαι σ αυτη την κατηγορία) και με τη μειωση του εισοδήματος "κοβουν" απ αλλού.
  • Επίσης πολύ πιθανή ειναι η ποιοτική διαφοροποίηση. Αντί για μακρινά πολυήμερα, στροφή σε ευρωπαικά και ολιγοήμερα ( και σε αυτη την κατηγορία μέσα είμαι. Άλλο πράγμα οι εικοσι τόσες μέρες στην Ινδοκίνα το 2009 κι άλλο η σκάρτη βδομαδούλα στη Βαρκελώνη το 2012)
  • Οι loco (ευτυχώς) υπάρχουν ακόμη. Κόσμος και κοσμάκης της Μακεδονίας, εχει γνωρίσει την Ευρώπη απ την Ράιαν
  • Ερασμίτες φοιτητές, προ και μεταπτυχιακοί, φίλοι ,φίλες τους συνεχίζουν να φιλοξενούν και να φιλοξενούνται κατά κόρον
Τέλος πάντων τα ζόρια πέρασαν και ξαναρχίζουμε τα μακρινά ταξίδια
Σας θυμίζω το πρόγραμμά μου για φέτος
Καβουροζούμι
a3.bp.blogspot.com__UxMVqfZtDJo_USAn1SN27oI_AAAAAAAACiY_lYOvM67da283df682d212632499adc2de36836.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έγινε και η κλήρωση για τα 3 μπλουζάκια Travelstories! Οι νικητές είναι:

1. dimit*****.gr
2. duke2****.gr
3. chasa****.com

Οι νικητές θα ειδοποιηθούν μέσω email για την παραλαβή των δώρων τους! :clap:
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Πολυ καλο. Συγχαροτηρια!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.782
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Πολυ καλη δουλεια...αντε καλα ταξιδια σε ολους .....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.990
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom