ΗΠΑ Ταξιδιωτική ασφάλιση ΗΠΑ

Hayate

Member
Μηνύματα
862
Likes
5.285
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
πως δουλεύει η εν λόγω ασφάλεια αν χρειαστεί να νοσηλευτείς;
πας στο νοσοκομείο και καλύπτεσαι πως; παίρνεις τηλέφωνο σε αυτούς και κάνουν κάτι;
πληρώνεις και στα δίνουν;
δεν την έχω ξανακούσει. αν είναι καλή μόνο και μόνο που έχει εφαρμογή είναι στα συν.
θα χρειαστώ μια καλή ασφάλεια σύντομα.
εγώ για Αμερική αγοράζω μόνο από insubuy.
αν συμβεί κάτι πας στα συμβεβλημένα νοσοκομεία με τον αριθμό σου και είσαι ΟΚ. δεν πληρώνεις απολύτως τίποτε εκτός και αν έχεις επιλέξει να μην έχει 100% απαλλαγή. βέβαια δεν την χρειάστηκα ποτέ... ευτυχώς. δεν είναι ταξιδιωτική ασφάλεια. είναι μόνο για έκτακτα συμβάντα.
Ναι εισαι σε συνεχη επικοινωνία 24 ωρες και μεσω chat, whats up, τηλεφωνο.. Στην ουσια σου λένε που να πας, μιλάνε αυτοί με το νοσοκομειο, κλινικη και τα κανονιζουν οπότε δεν πληρώνεις τπτ.. Γνωστη πλεον ασφάλεια, καλες κριτικές... ΒΕΒΑΙΑ,,,οπως ανεφερα δεν χρειαστηκε να την χρησιμοποιησω τις 3 τελευταίες φορές που την προτίμησα οποτε δε θα βαλω το χερι μου στη φωτια για το αν ειναι πραγματικα καλη η οχι.. Σιγουρα το app ειναι καλο αυτο το ξερω..
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αρχική - Addvalue Financial Services
Επίσης πολύ καλή ταξιδιωτική ασφάλιση για Αμερική,γιατί ΔΕΝ χρειάζεται ούτε σ αυτήν να πληρώσεις τίποτε,μόνο να επικοινωνήσεις κατ ευθείαν μαζί τους για να σε κατευθύνουν που θα πας
αλλά και σε περίπτωση που "πέσεις αναίσθητος"καπου και σε πάει το ασθενοφόρο όπου κρίνει εκεινο πάλι και σ αυτήν την περίπτωση είσαι καλυμμένος
αρκεί όοοταν ενημερωθούν συγγενείς η το πιό κοντινό σου άτομο τέλος πάντων η ανακτήσεις τις αισθήσεις σου πάλι ενημερώνουν αυτοί στο τηλ νούμερο της ασφαλιστικής στην ελλάδα που λειτουργεί επί 24ωρου βάσης και πάλι αναλαμβάνουν αυτοί...
Οπότε καλό είναι για την χειροτερη περίπτωση..όταν κάποιος κυκλοφορεί μόνος στην αμερική να έχει πάντα μαζί του ένα αντίγραφο στ αγγλικά φυσικά του συμβολαίου ή έστω το τηλέφωνο αυτό οπότε ακόμα και το νοσηλευτικό ίδρυμα θα μπορέσει να επικοινωνήσει μαζί τους....

απαλλαγή (δηλ πληρώνεις)αν θυμαμαι καλά 150 δολλάρια...δηλ αν το κόστος μιάς υπηρεσίας είναι τόσο τότε το πληρώνεισ εσύ
 
D

Delmem38110

Guest
Ναι εισαι σε συνεχη επικοινωνία 24 ωρες και μεσω chat, whats up, τηλεφωνο.. Στην ουσια σου λένε που να πας, μιλάνε αυτοί με το νοσοκομειο, κλινικη και τα κανονιζουν οπότε δεν πληρώνεις τπτ.. Γνωστη πλεον ασφάλεια, καλες κριτικές... ΒΕΒΑΙΑ,,,οπως ανεφερα δεν χρειαστηκε να την χρησιμοποιησω τις 3 τελευταίες φορές που την προτίμησα οποτε δε θα βαλω το χερι μου στη φωτια για το αν ειναι πραγματικα καλη η οχι.. Σιγουρα το app ειναι καλο αυτο το ξερω..
εννοείται. προτείνουμε και ο καθένας διαλέγει σύμφωνα με αυτό που κρίνει καλύτερα γι αυτόν. θα την επιλέξω για το επόμενο ταξίδι. αχρείαστη να είναι.
πάντως για Αμερική αυτή που ανέφερα δεν χρειαζεε να κάνεις τίποτε, απλά ελέγχεις από πιο νωρίς με πιο δίκτυο εινα συμβεβλημένο το πακέτο της ασφάλειας που αγοράζεις και πας με αυτό χωρίς κάτι άλλο. το έχεις τυπωμένο πάντα μαζι σου.
 
Last edited by a moderator:

oasisAthens

Member
Μηνύματα
304
Likes
208
εννοείται. προτείνουμε και ο καθένας διαλέγει σύμφωνα με αυτό που κρίνει καλύτερα γι αυτόν. θα την επιλέξω για το επόμενο ταξίδι. αχρείαστη να είναι.
πάντως για Αμερική αυτή που ανέφερα δεν χρειαζεε να κάνεις τίποτε, απλά ελέγχεις από πιο νωρίς με πιο δίκτυο εινα συμβεβλημένο το πακέτο της ασφάλειας που αγοράζεις και πας με αυτό χωρίς κάτι άλλο. το έχεις τυπωμένο πάντα μαζι σου.
Στην insubuy δλδ απλώς πας και παρουσιάζεις την κάρτα σου ή τον αριθμό συμβολαίου στα συμβεβλημμενα νοσοκομεία?
 
D

Delmem38110

Guest
Στην insubuy δλδ απλώς πας και παρουσιάζεις την κάρτα σου ή τον αριθμό συμβολαίου στα συμβεβλημμενα νοσοκομεία?
η insbury είναι κάτι σαν μηχανή αναζήτησης.
θα επιλέξεις μια ασφάλεια που θα προτείνουν σύμφωνα με τις ανάγκες σου. θα διαβάσεις τους όρους θα δεις ποια ιδρύματα είναι συμβεβλημένα θα πληρώσεις και αν χρειαστεί πας εκεί με το καρτελάκι που θα τυπώσεις και το νούμερο που θα σου δώσουν. απλά τα πράγματα. μπες στον κόπο αν θες να διαβάσεις πως λειτουργεί.
είναι σαν να έχεις αμκα για περιορισμένο αριθμό ημερών στην Αμερική αλλά μόνο για επείγοντα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
η insbury είναι κάτι σαν μηχανή αναζήτησης.
θα επιλέξεις μια ασφάλεια που θα προτείνουν σύμφωνα με τις ανάγκες σου. θα διαβάσεις τους όρους θα δεις ποια ιδρύματα είναι συμβεβλημένα θα πληρώσεις και αν χρειαστεί πας εκεί με το καρτελάκι που θα τυπώσεις και το νούμερο που θα σου δώσουν. απλά τα πράγματα. μπες στον κόπο αν θες να διαβάσεις πως λειτουργεί.
είναι σαν να έχεις αμκα για περιορισμένο αριθμό ημερών στην Αμερική αλλά μόνο για επείγοντα.
Κ αν θεός φυλάξοι ταξιδεύεις μόνος κ πέσεις ξερός κ δεν είσαι τέλος πάντων σε θέση να πας ή να πεις να σε πάνε σε συμβεβλημένο τι γίνεται; υπάρχει πρόβλεψη;

Πάντως γενικότερα καλό θα ήταν να μαθαίναμε από κάποιον που όντως τη χρειάστηκε γιατί τις ασφαλιστικές τις φοβάμαι λίγο με την έννοια ότι μπορεί να βρούν δικαιολογία να μη σε καλύψουν
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Κ αν θεός φυλάξοι ταξιδεύεις μόνος κ πέσεις ξερός κ δεν είσαι τέλος πάντων σε θέση να πας ή να πεις να σε πάνε σε συμβεβλημένο τι γίνεται; υπάρχει πρόβλεψη;

Πάντως γενικότερα καλό θα ήταν να μαθαίναμε από κάποιον που όντως τη χρειάστηκε γιατί τις ασφαλιστικές τις φοβάμαι λίγο με την έννοια ότι μπορεί να βρούν δικαιολογία να μη σε καλύψουν
πιστεύω σε αυτή την περίπτωση να σε καλύπτουν. αλλά αχρείαστες να είναι.
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Υπάρχουν διαφοροποιήσεις από ασφαλιστική σε ασφαλιστική και καλό θάταν πριν αποφασίσει ο καθένας να μιλήσει ΚΑΙ τηλεφωνικά με κάποιον υπεύθυνο της εκάστοτε ασφαλ..,και νάχετε σημειωμένες από πριν όοολες σας τις απορίες γιατί ενώ στην αρχή λένε α μα βέβαια καλύπτουμε τα πάντα μπλα μπλα όταν τους ζορίσεις σου λένε άλλα...
εγώ είχα μιλήσει με αρκετές,...οι περισσότερες πχ Generali που θυμάμαι μου λέγανε ότι ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ και έχεις να λαμβάνεις μετά...τρέχα γυρευε δηλαδή....

για την Interamerican που αναφέρθηκε πράγματι ενώ ΔΕΝ χρειάζεται να πληρώσεις τίποτε,(και σκεφτόμουν να γραφτώ εκεί)
δεν ήταν πολύ ξεκάθαροι(μιά υπάλληλος μου είπε κάποια πράγματα μετά όμως με παρέπεμψε σε κάποιον άλλο που δεν ήταν και απόλυτα κατατοπιστικός )στο θέμα του τι γίνεται όταν πέσεις τέζα..
αλλά σίγουρα έχουν λίστα συμβεβλημένων και πάς σε ένα απ αυτά και φυσικά ενημερώνεις τηλεφωνικά

ενώ αυτή που σας προανέφερα (με έναν μίλησα και δεν χρειάστηκε καν να μιλήσω με άλλον φαινόταν απόλυτα σαφής και κάθετος..)μου ξεκαθάρισαν ότι ναι μεν κι αυτοί έχουν τα συμβεβλημένα ΑΛΛΑ προηγείται τηλ (δεν έχω δηλαδή εγω τη λίστα)κι αυτοί θα σου πουν τι και πως και άμα πέσεις τεζα...ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα ...θα σε πάνε οι αμερικάνοι όπου σε πάνε και αργότερα θα διευθετηθεί το ζήτημα αλλά να ειδοποιηθούν όσο το δυνατόν πιό συντομα

τώρα θα μου πείτε στην πράξη θα φανεί τι ισχύει και τι όχι....ο καθένας ας κρίνει όπως νομίζει
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
ενώ αυτή που σας προανέφερα (με έναν μίλησα και δεν χρειάστηκε καν να μιλήσω με άλλον φαινόταν απόλυτα σαφής και κάθετος..)μου ξεκαθάρισαν ότι ναι μεν κι αυτοί έχουν τα συμβεβλημένα ΑΛΛΑ προηγείται τηλ (δεν έχω δηλαδή εγω τη λίστα)κι αυτοί θα σου πουν τι και πως και άμα πέσεις τεζα...ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα ...

τώρα θα μου πείτε στην πράξη θα φανεί τι ισχύει και τι όχι....ο καθένας ας κρίνει όπως νομίζει
δεν υφίσταται να πάει κάποιος Αμερική και να κρέμεται από ένα τηλέφωνο. χωρίς να ξέρει τι πως και που. θα μπορέσεις να καλέσεις την ώρα που θα χρειαστεί;
λυπάμαι αλλά αυτά δεν είναι σοβαρά.
θα σε καθοδηγήσουν ναι, αλλα πρέπει να πουν που θα πας, να έχεις μια ιδέα.
τα ίδια μου είχε πει μια άλλη ελληνική εταιρεία για λατινική Αμερική. ότι δεν μπορούν να μου αποκαλύψουν με ποιους είναι συμβεβλημένοι αλλά όταν έρθει η ώρα θα τους πάρω τηλέφωνο και αυτοί θα με καθοδηγήσουν... εγώ του πληρώνω και αυτοί κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό που πρέπει να πάω σε περίπτωση που κάτι μου συμβεί.
όχι ευχαριστώ δε θα πάρω.
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δεν υφίσταται να πάει κάποιος Αμερική και να κρέμεται από ένα τηλέφωνο. χωρίς να ξέρει τι πως και που. θα μπορέσεις να καλέσεις την ώρα που θα χρειαστεί;
λυπάμαι αλλά αυτά δεν είναι σοβαρά.
θα σε καθοδηγήσουν ναι, αλλα πρέπει να πουν που θα πας, να έχεις μια ιδέα.
τα ίδια μου είχε πει μια άλλη ελληνική εταιρεία για λατινική Αμερική. ότι δεν μπορούν να μου αποκαλύψουν με ποιους είναι συμβεβλημένοι αλλά όταν έρθει η ώρα θα τους πάρω τηλέφωνο και αυτοί θα με καθοδηγήσουν... εγώ του πληρώνω και αυτοί κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό που πρέπει να πάω σε περίπτωση που κάτι μου συμβεί.
όχι ευχαριστώ δε θα πάρω.
δεν καταλαβαίνω τι εννοείς
τι θα πει επτασφράγιστο μυστικό.. εσυ το βλέπεις αρνητικά εγω το βλέπω θετικά
πχ στη Ν,Υόρκη τι να το κάνω να ξέρω τα συμβεβλημένα αφου δεν έχω ιδέα κατα που πέφτει το καθένα...η να ψάχνομαι μόνη μου από τον κατάλογο να σπάω το κεφάλι μου που είναι το πλησιέστερο και κατάλληλο!για την περίσταση
τηλεφωνώ τους λέω που ΕΙΜΑΙ που βρίσκομαι και τι έπαθα και εκείνοι με κατευθύνουν στο πλησιέστερο από το να μπω σενα ταξί και να ψάχνομαι...αυτό σε περίπτωση που στραμπουλίξω πχ πόδι αλλά μπορώ να πάρω τηλεφωνο..ΓΙΑ ΚΑΛΟ το κάνουν μου το εξήγησαν στο τηλεφωνο...(γι αυτό και είπα μιλήστε και μετά αποφασίστε)
και το ΞΑΝΑΛΕΩ για πολλοστή φορά αν ΔΕΝ ειμα σε θέση να μιλήσω πάω όποου κρίνω η κρίνουν οι αμερικάνοι ΚΑΙ ΠΑΛΙ το θέμα θα το αναλαβουν

ΚΑΙ φυσικά στο πακέτο συμπεριλαμβάνονται και άλλες καλύψεις πχ αλλαγή εισιτηρίου ,ναύλος για "ειδική"θέση σε περίπτωση πχ που σε γυψάρουν καναπόδι και πρέπει να κλείσεις ειδική θέση για επιστροφή...δεν είναι μόνο το θέμα του αρρώστησα ...μου μπήκε κατι στο μάτι και πάω και με θεραπευουν..για αμερική μιλάμε οπότε καλό είναι να σκεφτουμε και στην περίπτωση που χρειασθεί να αγοράσουμε άαααλλο εισιτήριο κλπ κλπ
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.384
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom