Ταξιδιωτικοί Οδηγοί για παιδιά

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
[imga="left"]http://www.deagostini.gr/mickey_explorer/katwAristera.jpg[/imga]Η DeAgostini σε συνεργασία με τη Disney παρουσιάζει μια εξαιρετική σειρά Γεωγραφίας. Ανακάλυψε παρέα με τον Μίκυ χώρες και λαούς. Έλα να γνωρίσεις τον κόσμο!!!

Ένας καινούργιος τρόπος να ανακαλύψεις τον κόσμο! Με τον Μίκυ και την παρέα του ταξίδεψε στα πιο εντυπωσιακά μέρη, μπες στα πιο μεγαλοπρεπή κτίρια που δημιούργησε ο άνθρωπος στο πέρασμα των αιώνων και γνώρισε τα ήθη και τα έθιμα ακόμη και των πιο μακρινών πολιτισμών.

Οι εικονογραφημένοι γεωγραφικοί χάρτες σε βοηθούν να προσανατολίζεσαι και συνθέτουν έναν πρωτότυπο και πλήρη άτλαντα, με πλούσιες πληροφορίες, χρήσιμες στις εξερευνήσεις σου. Επιτέλους, μια γεωγραφία εύκολη και διασκεδαστική!


Η συλλογή Μίκυ ο Εξερευνητής σε προσκαλεί σε μια συναρπαστική περιήγηση στην παγκόσμια γεωγραφία με:
  • 30 εβδομαδιαία βιβλία που αναφέρονται σε περιοχές όλης της Γης: ΗΠΑ, Ευρώπη, Άπω Ανατολή, Κίνα, Βραζιλία, Νότια Αμερική και πολλές άλλες.
  • Πάνω από 1.700 πλούσια εικονογραφημένες σελίδες.
  • Περισσότερες από 500 εντυπωσιακές φωτογραφίες από όλο τον κόσμο.
  • 120 υπέροχα αυτοκόλλητα-σημαίες κρατών από όλο τον κόσμο. Θα τις βρίσκεις δωρεάν στα βιβλία της σειράς.
  • Ένα μεγάλο παγκόσμιο πολιτικό χάρτη, για να κολλήσεις τις σημαίες κρατών από όλο τον κόσμο.
Σε κάθε βιβλίο περιγράφονται διάφορες περιοχές ή χώρες του κόσμου μέσα από 5 διαφορετικές ενότητες:

ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ
για να πλουτίσεις τις γνώσεις σου με πληροφορίες και χρήσιμα στοιχεία κάθε περιοχής ή χώρας!

ΠΕΙΡΑΜΑ

κάνε και εσύ πειράματα και μάθε τα μυστικά της Γης μας.

ΤΩΡΑ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ!
γνώρισε ακόμη περισσότερα για κάθε πολιτισμό και δοκίμασε να κάνεις αυτές τις γνώσεις πράξη.

ΟΙΚΟ-ΑΤΛΑΣ
μάθε για τα ζώα και τα φυτά των διάφορων περιοχών ή χωρών του κόσμου.

[imga="left"]http://www.deagostini.gr/mickey_explorer/logo.gif[/imga]ΓΕΩ-ΠΑΙΧΝΙΔΙ
παίζοντας γνώρισε καλύτερα τη γεωγραφία ή ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό κάθε περιοχής ή χώρας.

ΓΕΩ-ΤΕΣΤ
ένα τεστ πάνω στις πληροφορίες που σου δίνονται σε κάθε βιβλίο. Τα θυμάσαι όλα ή ήρθε η ώρα για ένα νέο ταξίδι με το Μίκυ τον Εξερευνητή;
Έπεσε στα χέρια μου το πρώτο βιβλίο και μου φάνηκε εξαιρετικό! Πολύ καλή ποιότητα, και καλό περιεχόμενο! ΌΣοι έχετε παιδιά (ή μαθητές Δήμο :) ) σπεύσατε!
 

FOYFOY

Member
Μηνύματα
71
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ευρώπης (οδικός)
πολυ καλη και εξυπνη κινηση κατα την γνωμη μου, με αυτο το τροπο θα μαθουν απο μικρα εκτος απο γεωγραφια και να αγαπανε τα ταξιδια....

ευχαριστω πολυ για την πληροφορια defkalion....:p
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Και μένα κάτι τέτοια μου έπαιρναν μικρή και μου κόλλησε το μικρόβιο!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κυκλοφορεί τώρα το πρώτο βιβλίο, και εν αναμονή για τα υπόλοιπα, ή συνδρομή εδώ: www.deagostini.gr :)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Κι εγώ την ίδια ( εξαιρετική) άποψη σχημάτισα ξεφυλλίζοντας τον πρωτο τομο ( κάνει και για μεγαλύτερα παιδάκια)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
( κάνει και για μεγαλύτερα παιδάκια)

Σσσσσουτ ρε θα μας πάρουν χαμπάρι!! Μια χαρά το κάλυψα εγώ με τους μαθητές κλπ. Μη λες ότι τάχουμε πάρει αγκαλιά και τα διαβάζουμε εμείς. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.365
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom