Ταξιδιωτικός απολογισμός του 2013

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
και φαντάσου πως η Ελλάδα έχει κρίση, απορώ που θα πηγαίνατε αν δεν είχε!!μάλλον μεγαλοστελέχη είναι τα μέλη εδώ, εγώ πήγα Σερβία, Κωνσταντινούπολη εξωτερικό Κύθηρα το καλοκαίρι και Φωκίδα τώρα Χριστούγεννα( για μας τους κρητικούς είναι θέμα τα ταξίδια εσωτερικού..) και δηλώνω υπερευχαριστημένη!!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
και φαντάσου πως η Ελλάδα έχει κρίση, απορώ που θα πηγαίνατε αν δεν είχε!!μάλλον μεγαλοστελέχη είναι τα μέλη εδώ, εγώ πήγα Σερβία, Κωνσταντινούπολη εξωτερικό Κύθηρα το καλοκαίρι και Φωκίδα τώρα Χριστούγεννα( για μας τους κρητικούς είναι θέμα τα ταξίδια εσωτερικού..) και δηλώνω υπερευχαριστημένη!!
Για τα Ελληνικα δεδομένα του μέσου Ελληνα ( που μπορει να εχει να κανει ταξιδι καποια χρονια) και εσυ δεν εκανες και λιγα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
και φαντάσου πως η Ελλάδα έχει κρίση, απορώ που θα πηγαίνατε αν δεν είχε!!μάλλον μεγαλοστελέχη είναι τα μέλη εδώ, εγώ πήγα Σερβία, Κωνσταντινούπολη εξωτερικό Κύθηρα το καλοκαίρι και Φωκίδα τώρα Χριστούγεννα( για μας τους κρητικούς είναι θέμα τα ταξίδια εσωτερικού..) και δηλώνω υπερευχαριστημένη!!
Εδω ειναι ταξιδιωτικο φορουμ ,οποτε δεν παιζουν αυτα ...τα ταξιδια ειναι πρωτη προτεραιοτητα ..εδω μεσα.
Για παραδειγμα αν ημασταν φορουμ με μπουζουκοφιλους ή 4 επι 4 τζιπατους ..θα εβλεπες να λενε
οτι πηγαν 3 φορες την εβδομαδα μπουζουκια ή οτι διαθετουν ακομα πανακριβα τζιπ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εδω ειναι ταξιδιωτικο φορουμ ,οποτε δεν παιζουν αυτα ...τα ταξιδια ειναι πρωτη προτεραιοτητα ..εδω μεσα.
Ετσι ειναι...δυστυχως,διακρινω σε μερικα μηνυματα μελων,λιγο ζηλεια και απορω...τι περιμεναν να γραφουν εδω μεσα?...συνταγες μαγειρικης?
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
2013... 14 ταξίδια εκτός Ελλάδας, σε 3 ηπείρους και 16 χώρες (οι 6 για πρώτη φορά: Φιλιππίνες, Δημοκρατία της Κίνας, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν και Τυνησία), συν 7 ακόμα ταξίδια εντός Ελλάδας. 58 πτήσεις με 50 διαφορετικά αεροπλάνα 9 διαφορετικών τύπων, 26 διαφορετικά αεροδρόμια, 13 αεροπορικές εταιρίες, 25 διαφορετικά business lounges. Σχεδόν 150 ώρες πτήσης και 90.000 χιλιόμετρα. 16 υπεραστικές μετακινήσεις με τρένα, 6 ferry boats, 2 ενοικιάσεις αυτοκινήτων και 18 οδικές υπεραστικές μετακινήσεις (λεωφορεία, βανάκια ή υπεραστικά ταξί). 63 διανυκτερεύσεις σε 37 διαφορετικά δωμάτια 35 διαφορετικών ξενοδοχείων, σε 30 διαφορετικές πόλεις. Επίσης, 3 διανυκτερεύσεις σε αεροπλάνα/αεροδρόμια και 1 σε υπεραστικό λεωφορείο. Συναλλαγές σε 11 διαφορετικά νομίσματα εκτός από το ευρώ, και 17 διελεύσεις συνόρων εκτός από τα εσωτερικά της Σέγκεν. Ουφ…
Κωνσταντινούπολη για Πασχα και Κρήτη το καλοκαιρι δεν θυμαμαι τιποτα άλλο έπαθα jet lag και ζαλίζομαι.... :confused:
 
Last edited:

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αυτό το θεμα σας με εκαψε!προσπαθω να ροκανισω τη μνημη μου να θυμηθώ που πηγα το 13...πρεπει να ανατρεξω να ψαχτω καθως εδώ κ χρονια επαψα να κρατω ημερολογιο..κ το βασικοτερο;;παρτε από τα χερια μου την καρτα ρε παιδια κλεινω ταξίδια κ δεν τα θυμαμαι!σε αλλα δεν παω καν!:p τα μονα που θυμαμαι είναι η βαλτικη, βερολινο, λονδινο.η αληθεια είναι ότι όταν γυρναω από ένα ταξιδι θελω να το ξεχασω γιατι δεν μπορω να γινω ξανα υλη της ελληνικης γης ..
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ετσι ειναι...δυστυχως,διακρινω σε μερικα μηνυματα μελων,λιγο ζηλεια και απορω...τι περιμεναν να γραφουν εδω μεσα?...συνταγες μαγειρικης?
το ομολογώ...το μόνο πράγμα που ζηλεύω είναι τα ταξίδια!!αν προσβλιθήκατε από το σχόλιο μου, ζητώ συγνώμη :) ήταν απλά χιουμοριστικό
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Από το 13 είμαι πολύ ευχαριστημένη. Το Πάσχα κάναμε road trip στην Βόρεια Ισπανία 2 ζευγάρια για 7 μέρες. Το καλοκαίρι κάναμε διακοπές σε Σκύρο και Χαλκιδική. Τα Χριστούγεννα τα περάσαμε στη Ρώμη οικογενειακώς. Κατα τη διαρκεια της χρονιάς καναμε και κάτι κοντινά μέχρι το Βόλο για 3-4 μέρες. Αυτά. Ωραία περάσαμε!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
2013... 14 ταξίδια εκτός Ελλάδας, σε 3 ηπείρους και 16 χώρες (οι 6 για πρώτη φορά: Φιλιππίνες, Δημοκρατία της Κίνας, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν και Τυνησία), συν 7 ακόμα ταξίδια εντός Ελλάδας. 58 πτήσεις με 50 διαφορετικά αεροπλάνα 9 διαφορετικών τύπων, 26 διαφορετικά αεροδρόμια, 13 αεροπορικές εταιρίες, 25 διαφορετικά business lounges. Σχεδόν 150 ώρες πτήσης και 90.000 χιλιόμετρα. 16 υπεραστικές μετακινήσεις με τρένα, 6 ferry boats, 2 ενοικιάσεις αυτοκινήτων και 18 οδικές υπεραστικές μετακινήσεις (λεωφορεία, βανάκια ή υπεραστικά ταξί). 63 διανυκτερεύσεις σε 37 διαφορετικά δωμάτια 35 διαφορετικών ξενοδοχείων, σε 30 διαφορετικές πόλεις. Επίσης, 3 διανυκτερεύσεις σε αεροπλάνα/αεροδρόμια και 1 σε υπεραστικό λεωφορείο. Συναλλαγές σε 11 διαφορετικά νομίσματα εκτός από το ευρώ, και 17 διελεύσεις συνόρων εκτός από τα εσωτερικά της Σέγκεν. Ουφ…
Γεια σου taver με τα ωραια σου! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.852
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom