Γενικά Ταξιδι-Εκπληξη Απριλιο

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Πίστεψέ με, στην Κωνσταντινούπολη το 3ήμερο είναι πολύ λίγο επίσης (αυτό το ξέρω καλά...;))
Με καλο προγραμματισμο σε 4 μερες βλεπεις ενα σημαντικο κομματι της πολης και εξω απ τα τετριμενα.Εγω το καταφερα και χωρις να τρεχω.
Οι παραπανω μερες σου δινουν την δυνατοτητα να δεις την παραλιακη μερια του Βοσπορου,Ευρωπαικη και Ασιατικη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Με καλο προγραμματισμο σε 4 μερες βλεπεις ενα σημαντικο κομματι της πολης και εξω απ τα τετριμενα.Εγω το καταφερα και χωρις να τρεχω.
Οι παραπανω μερες σου δινουν την δυνατοτητα να δεις την παραλιακη μερια του Βοσπορου,Ευρωπαικη και Ασιατικη.
Εμένα με τσάκισε το ξενύχτι και τα προφιτερόλ.:D Σε 3 μέρες δεν είδα όλα όσα θα ήθελα. Τι να κάνουμε, θα ξαναπάω...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εμένα με τσάκισε το ξενύχτι και τα προφιτερόλ.:D Σε 3 μέρες δεν είδα όλα όσα θα ήθελα. Τι να κάνουμε, θα ξαναπάω...
Απο γλυκα και φαγητα κατσε καλα:) κι εμεις εξασκησαμε το σπορ στην πολη!Αλλα σοβαρα τωρα αν εισαι προετοιμασμενος στο τι θα δεις και δεν κολλησεις με τις ωρες στα βασικα μουσεια και αξιοθεατα βλεπεις πολλα πραγματα και εκτος κεντρου.

Παντως γεωργιτσα εφοσον τον βλεπεις θετικο για Κων/πολη εστιασου εκει.Γιατι θα μπερδευτεις και θα πελαγωσεις.Υπαρχουν πολλες επιλογες στην Ευρωπη για ενα 3ημερο-4ημερο και το ξερεις.Βαλε στοχο την Κων/πολη και βουρ!Αλλωστε εκτος απ το αεροπορικο ειναι μια σχετικα φθηνη και εξαιρετικη επιλογη η πολη.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Με καλο προγραμματισμο σε 4 μερες βλεπεις ενα σημαντικο κομματι της πολης και εξω απ τα τετριμενα.Εγω το καταφερα και χωρις να τρεχω.
Οι παραπανω μερες σου δινουν την δυνατοτητα να δεις την παραλιακη μερια του Βοσπορου,Ευρωπαικη και Ασιατικη.
Αρα θα δεί οτι βλέπουν όσοι πάνε πρώτη φορά στην Πόλη !!
Τι άλλο που είναι έξω απο τα τετριμμένα θα δεί κάποιος που πάει για πρώτη φορά στην Πόλη Γιάννη ???

Εδώ δεν θα προλάβει να δεί τα πιό βασικά θά αρχίσει να βλέπει τα πιο ψαγμένα !!







anyway αγαπητή Γεωργίτσα εφόσον αποφασίσετε να πάτε στην Πόλη
για Απρίλιο μήνα σου προτείνω 2 ξενοδοχεία που έχω ήδη μείνει .

Και τα δύο είναι στην πλευρά του sultanahamet .
το πρώτο και καλύτερο το Maywood είναι πίσω απο το σταθμό του Sirkeci
όπου είσαι ουσιαστικά ανάμεσα στην πλατεία του sultanahmet και την γέφυρα του Γαλατά

MayWood / Anasayfa

Επίσης σου προτείνω και το SultanHouse που έμεινα πρόσφατα ,30μ απο το Μπλέ Τζαμί και ουσιαστικά μία γωνία μέσα απο την πλατεία Ιπποδρόμου

SultanHouse - Sultanahmet, Istanbul

( πρόσεξε να δείς τιμές και διαθεσιμότητα στο κτήριο που δείχνει στην κεντρική σελίδα και όχι στο annex )


Διάβασε και τις 2 ιστορίες μου απο την Πόλη να πάρεις εικόνες και ιδέες

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5%E8%E5%F1%FC-%F3%F4%DE%ED-%F0%FC%EB%E7.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...B%E7-%EC%EF%F5-%F3%F4%E7%ED-%F0%FC%EB%E7.html
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμένα με τσάκισε το ξενύχτι και τα προφιτερόλ.:D Σε 3 μέρες δεν είδα όλα όσα θα ήθελα. Τι να κάνουμε, θα ξαναπάω...
Ε, ναι στο προφιτερολ πρεπει να αφιερωσεις τουλαχιστον μια μερα...
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
206
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια σας ευχαριστω πολυ...να στε καλα για τις συμβουλες και τις πληροφοριες...πιστευω πως 4 μερες θα ειναι καλα!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Αρα θα δεί οτι βλέπουν όσοι πάνε πρώτη φορά στην Πόλη !!
Τι άλλο που είναι έξω απο τα τετριμμένα θα δεί κάποιος που πάει για πρώτη φορά στην Πόλη Γιάννη ???

Εδώ δεν θα προλάβει να δεί τα πιό βασικά θά αρχίσει να βλέπει τα πιο ψαγμένα !!
Κοιτα θελω να πω πως αν δεν καθησει με τις ωρες σε καποια αξιοθεατα και εχει διαθεση για περπατημα και να χρησιμοποιησει μμμ τοτε μπορει να δει και καποια εκτος κεντρου.

Εγω ας πουμε την Αγια Σοφια την ειδα 20 λεπτα.Δεν βρηκα λογο να καθησω περισσοτερη ωρα.Πηγα στο Ortakoy που πολλοι την πρωτη φορα δεν πηγαινουν η καποιοι δεν ξερουν καν αυτη την περιοχη (οχι οτι ειναι ιδιαιτερα μακρια),πηγα στον λοφο pierre loti,εφτασα μεχρι τους ουρανοξυστες του Levent...
Νομιζω πως αυτα δεν ειναι και τα στανταρ που βλεπουν ολοι οσοι πανε πρωτη φορα στην πολη.
Απο κει και περα ειδα φυσικα τα βασικα αξιοθεατα που περιλαμβανουν οι περισσοτεροι στο προγραμμα τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.328
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom