Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μην το φανταστεις σαν κατι τρομερο, εγω δεν θα ξοδευα χρονο.

γειά σας.Θα ήθελα να μου προτείνετε τόπους-περιοχές που αξίζει να επισκεφθώ περισσότερο από κάποιες άλλες στην Βενετία. Τι αξίζει να δω, που αξίζει να πάω..
Υποκειμενικο. Εμενα μου αρεσουν τα μουσεια, εσενα μπορει τα μαγαζια, σε καποιον αλλο τα παγωτατζηδικα. Διαβασε εναν τουριστικο οδηγο, εστίασε σε αυτα που σου αρεσουν και μετα ρωτας
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
γειά σας.Θα ήθελα να μου προτείνετε τόπους-περιοχές που αξίζει να επισκεφθώ περισσότερο από κάποιες άλλες στην Βενετία. Τι αξίζει να δω, που αξίζει να πάω..
Συμφωνώ με τον @Sokratis. Πριν από μέρες ρώτησες το ίδιο και σου είχα δώσει λινκς από του φόρουμ με ιστορίες και πληροφορίες. Θα σε βοηθήσει πολύ αν τα διαβάσεις και τα ψάξεις λίγο, με τη βοήθεια ενός χάρτη βέβαια.
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Συμφωνώ με τον @Sokratis. Πριν από μέρες ρώτησες το ίδιο και σου είχα δώσει λινκς από του φόρουμ με ιστορίες και πληροφορίες. Θα σε βοηθήσει πολύ αν τα διαβάσεις και τα ψάξεις λίγο, με τη βοήθεια ενός χάρτη βέβαια.
Έχω δύο οδηγούς έναν για Ρώμη και έναν για Φλωρεντία .. Ναι οκκκ πάνω κάτω τα έχω βάλει κάτω και ψιλοαποφασίσαμε τι θα δούμε και έχουμε ήδη πάει μία φορά στην Ρώμη οπότε προτίμησα να εμπιστευτώ τις δικές σας γνώμες !! Πήρα μια ιδέα πάντως από όσα πρόλαβα να διαβάσω στο φόρουμ που μου έδωσες γιατί εργάζομαι πολλές ώρες.. Ευχαριστώ πολύ !!
 

@irinoulas@

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Γειά σας.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια ιστοσελίδα για να αγοράσω εισητήρια για μουσεία απο το διαδίχτυο, γιατί απ' ότι έχω ενημερωθεί μου είπαν ότι αν περιμένω να αγοράσω εισητήριο απ' εκεί εκείνη την ώρα θα έχει μεγάλη σειρά και θα χάσω πολλη χρόνο.Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω το ίδιο και για την γόνδολα αν έχει κάποια ιστοσελίδα για να την κλείσω από τώρα και αν έτσι μου έρθει πιό φθηνά.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Οι γόνδολες έχουν φιξ τιμή αν και καμιά φορά μπορεί να σου κάνουν κάτι καλύτερο.Δεν ξέρω κιόλας αν γίνεται να κάνεις κράτηση αλλά δεν αξίζει κιόλας.Υπάρχουν παντού οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.Προτίμησε τα μικρά και ήσυχα κανάλια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γειά σας.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια ιστοσελίδα για να αγοράσω εισητήρια για μουσεία απο το διαδίχτυο, γιατί απ' ότι έχω ενημερωθεί μου είπαν ότι αν περιμένω να αγοράσω εισητήριο απ' εκεί εκείνη την ώρα θα έχει μεγάλη σειρά και θα χάσω πολλη χρόνο.Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω το ίδιο και για την γόνδολα αν έχει κάποια ιστοσελίδα για να την κλείσω από τώρα και αν έτσι μου έρθει πιό φθηνά.
Για τα μουσεία:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μουσεία-βενετίας.46900/#post-503701
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Κλείσε μόνο για το παλάτι ρων δόγηδων.Υπάρχει μια ξενάγηση που λέγεται Secret itineraries tour που σε πάει σε μέρη που δε θα δεις μόνος σου ενώ μετά το τέλος της μπορείς να ξεναγηθείς στους υπόλοιπους χώρους.Για την Ακαδημία δεν συναντήσαμε κάποια ουρά Ιούλιο αν σ'ενδιαφέρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom