Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη? Όχι! όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω!

Takis-Gwgw

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ψαχνομαστε...
Απολαυστικη περιγραφη!Εχω λιωσει στο γελιο!Go on!!
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Είμαι και εγώ φανατικός υποστηρικτής του άντρα σου...Ηρωας...!!!χαχαχαχ
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
αχ τι καλά! Η Dim Kyr κι ο Γκιούλιβερ σε νέα επεισόδια!!
γιούπιιιιιι:clap::clap::clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Επειδή παρατηρούνται ανησυχητικά κρούσματα συμπάθειας προς το πρόσωπο του Γκιούλιβερ, -κυρώς από άρρενες-, σας παρακαλώ για συμμαζευτείτε λίγο! Ημουν και εγώ εκεί και υπέφερα το ίδιο!!! Σοβαρευτείτε λοιπόν και κατανοήστε ότι εγώ είμαι το θύμα!!!:bleh:
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Επειδή παρατηρούνται ανησυχητικά κρούσματα συμπάθειας προς το πρόσωπο του Γκιούλιβερ, -κυρώς από άρρενες-, σας παρακαλώ για συμμαζευτείτε λίγο! Ημουν και εγώ εκεί και υπέφερα το ίδιο!!! Σοβαρευτείτε λοιπόν και κατανοήστε ότι εγώ είμαι το θύμα!!!:bleh:
Ναι αλλα στην απάντηση της ερωτησής σου "γινεται ένα ξενοδοχείο των 100 να βγαλει προσφορά 30 και ολα να είναι καλα??" η απάντηση ήταν σαφέστατη.. ΟΧΙ..!! Άρα βεβαίως σε συμπονάμε και εσένα,αλλά ο Γκιούλιβερ είναι ο αθώος της παρέας...:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ναι αλλα στην απάντηση της ερωτησής σου "γινεται ένα ξενοδοχείο των 100 να βγαλει προσφορά 30 και ολα να είναι καλα??" η απάντηση ήταν σαφέστατη.. ΟΧΙ..!! Άρα βεβαίως σε συμπονάμε και εσένα,αλλά ο Γκιούλιβερ είναι ο αθώος της παρέας...:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
Τώρα πες μου είναι σοβαρά επιχειρήματα αυτά? Αμ κακομοίρη μου εσύ τους ξεσηκώνεις!!! Αντρες πφ.....:bleh::bleh:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ρε συ τι ταλαιπωρία! Τουλάχιστον έχεις το κουράγιο να τα διηγείσαι τόσο διασκεδαστικά εκ των υστέρων! Περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια! :)
 

thanos79

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σαν φρανσ-λ.α.- βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
σαν φρανσ-λ.α.- βεγκας!!!
αντε πες μας τη συνεχεια!!!:clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Οταν έφθασαν στο ξενοδοχείο-εργοτάξιο πλησιάζουν στην ρεσεψιόν και δίδουν τα ονόματα τους στην κοπέλα. Με την πρώτη εντύπωση μένουν έκθαμβοι με την ομορφιά του. Συγκρότημα παλαιών κατοικιών σε τοπικό στυλ Λάνα, περιτριγυρισμένο με δένδρα, φυτά, λουλούδια, σκίουρους, καταπληκτική αρχιτεκτονική, είσοδο από μπαμπού, με άλλα λόγια όντως το τέλειο ξενοδοχείο. Η κοπέλα τους δίνει χαμογελαστή τα κλειδιά και ένα φάκελλο. Κάτι τους λέει για συγγνώμη και για ενόχληση. Οδηγούνται από έναν υπάλληλο και έναν αχθοφόρο με τις βαλίτσες στο δωμάτιό τους, πραγματικά υπέροχο με επιπλα αντίκες, μπαλκονάκι, παπλώματα από φτερά χήνας, καταπληκτικές ασπρόμαυρες γκραβούρες στους τοίχους, εκλεπτισμένο, αφήνουν τις αποσκευές και διαβάζουν το περιεχόμενο του φακέλλου. Εγραφε ότι λόγω της ανακαίνησης ισως προκληθεί κάποιο εεε... ας το πούμε ηχητικό πρόβλημα , ζητούν εκ των προτέρων συγγνώμη για τυχόν ενόχληση και έχουν δωρεάν δείπνο για δύο υπό το φως των κεριών στο εστιατόριο και δωρεάν αναψυκτικά. Επισυνάπτεται το μενού. Δεν μπορούν να συζητήσουν και να σχολιάσουν το περιεχόμενο γιατί πολύ απλά εκείνη την ώρα αρχίζει μανιασμένα ένας τροχός να σαρώνει τον τόπο. Κοιτάγονται στα μάτια και σωπαίνουν. Ειναι ανώφελο να συζητήσουν.... ο τροχός καλύπτει τα πάντα και η Dim υπόλογη για την ανεύρεση του ήσυχου μικρού παραδείσου θυμάται να κοιτάξει κάτω και να δέσει αδιάφορη τα ανύπαρκτα κορδόνια της σιγοσφυρίζοντας ανέμελα. Ο Γκιούλιβερ από την πλευρά του πράσινος σαν τον Hulk δεν μιλάει. Αλλωστε είναι ανώφελο, και να μιλήσει δεν θα ακουστεί από τον πολύ σαματά. Αφού τακτοποιούνται σιωπηλά, με νοήματα καταφέρνουν να συννενοηθούν και βγαίνουν έξω να πάνε να δουν την πόλη και να κάτσουν κάπου να φάνε. Εχει ήδη βραδυάσει όταν βγαίνουν έξω και αντικρύζουν τον πρώτο ναό. Το Τσιάνγκ Μαι είναι ξακουστό για το υπεράριθμο των ναών του. Ολόχρυσος με αρχιτεκτονική που θα ζήλευε και ο καλύτερος αρχιτέκτονας, επιβλητικός, θεσπέσιος. Αλλά το κακό είναι ότι ήταν περίοδος βροχών και μέσα σε 3 λεπτά ανοίγουν οι ουρανοί. Μπαίνουν βιαστικά σε ένα 7eleven γνωστά μαγαζιά της Ταυλάνδης που ο καθένας μπορεί να αγοράσει τα πάντα. Από μαγιό και αντιλιακό μέχρι τσιγάρα και φαγητό. Αγοράζουν πατατάκια, τσίχλες και ένα αποσμητικό, έτσι απλά για να καθυστερήσουν μέχρι να σταματήσει η βροχή. Οταν βγαίνουν έξω όμως η βροχή επιμένει και εστιατόριο δεν βρίσκεται πουθενά. Συν αυτού η Dim σκοντάφτει σε μία πλάκα, βαζει μια απελπισμένη κραυγή, πέφτει κάτω και σκορπάει. Αλλού αυτή, αλλού το τσαντάκι της, αλλού τα παπούτσια της. Ιπποτικά ο Γκιούλιβερ -ο οποίος δεν έχει βγάλει τσιμουδία από την ώρα που άρχισε να στριγγλίζει ο τροχός-, σπεύδει να την βοηθήσει να σηκωθεί και αυτή αγριεμένη έχοντας χάσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας του αντιγυρίζει "άσε με!! Θα σηκωθώ μόνη μου. Δεν χρειάζομαι και γερανό!! Και ο Γκιούλιβερ αμέσως θυμάται τότε που δούλευε dj σε ένα κλάμπ πριν κάποια χρόνια και την είδε για πρώτη φορά και γνωρίστηκαν. Πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν εκείνη την ημέρα είχε πάρει ρεπό! Πως μετατρέπονται έτσι οι γυναίκες από απλές και γλυκές σε δύστροπες και δυσκολες? Αιώνια ερωτήματα που ταλανίζουν χιλιάδες άντρες και που μάλλον δεν θα απαντηθούν ποτέ. Ετσι πεσμένη η Dim στον δρόμο φαρδιά πλατιά, στάζοντας νερά, κουρασμένη, ξεμαλλιασμένη, απελπισμένη, και ξυπόλητη τον ρωτάει ρουφώντας ταυτόχρονα την μύτη της με παράπονο Γιατί βρε Γκιούλιβερ έχεις θυμώσει? δεν σου αρέσει το ξενοδοχείο? Τι έχει? Λίγος θόρυβος μόνο. Πως κάνεις έτσι? Γιατί δεν μου μιλάς? Εκτός αν μου μιλάς και έχω κουφαθεί από το ροχαλητό του διπλανού μου στο αεροπλάνο και δεν σε ακούω! Ετσι με αυτόν τον απλό και ειλικρινή τρόπο η ανθρώπινη φύση βρίσκει τον δρόμο προς την συμφιλίωση. Γελώντας την βοηθά να σηκωθεί, μαζεύει από τα νερά τα παπούτσια της και το τσαντάκι της και την βεβαιώνει ότι λίγος θόρυβος δεν τον ενοχλέι και άλλωστε θα φροντίσουν να περνάν λίγη ώρα στο ξενοδοχείο να αποφύγουν την απώλεια της ακοής. Μετά την παίρνει αγκαλιά ενώ αυτή σκεφτόταν κυνικά με μακιαβελικό ύφος "ουφ!! φτηνά την γλίτωσα", της λέει ότι ή θα κάτσουν ήσυχα-ήσυχα σε ένα παγκάκι να φαν τα πατατάκια που αγόρασαν κάτω από τουλούμια βροχής -κάτι καθόλου πρακτικό και χωρίς ίχνος ρομαντισμού και πολυτέλειας- ή θα επιστρέψουν στο εργοτάξιο -οι εργάτες τώρα δεν θα δουλεύουν, έχει για τα καλά νυχτώσει- για να απολαύσουν το δείπνο τους στο εστιατόριο. Οπερ και εγγένετο. Συμφιλιωμένοι και κάτω από τόννους βροχής φτάνουν τρέχοντας στο εργοτάξιο και κάθονται στο φοβερό εστιατόριο , το οποίο είναι και άδειο. Ειχαν διαβάσει το μενού , αλλά δεν είχαν καταλάβει και πολλά. Βέβαια με την πείνα που είχαν δεν θα ήταν και εκλεκτικοί. Πρώτο πιάτο είχε μια σούπα με γαρίδες. Δεν τιμήθηκε. Δεύτερο πιάτο πάπια Πεκίνου. Δεν τιμήθηκε.Τρίτο πιάτο κάτι, δεν προσδιορίσθηκε. Δεν τιμήθηκε. Επιπροσθέτως μπύρες. Τιμήθηκαν δεόντως. Η μπάντα έπαιζε συνεχώς Εlvis και Beatles, και η Dim και ο Γκιουλιβερ ήταν οι μοναδικοί ακροατές.Πράγμα εκνευριστικό γιατί από ντροπή έπρεπε κάθε φορά που τελείωνε ένα τραγούδι να χειροκροτούν, χαρίζοντας ψεύτικα χαμόγελα και μπράβο. Μετά από αρκετή ώρα, νηστικοι αλλά με μπόλικη έστω μπύρα να κυλά στις φλέβες τους, σύρθηκαν σαν τις σαύρες στο δωμάτιό τους, κουρασμένοι, και νυσταγμένοι για να κοιμηθούν με την Dim να έχει και μια μελανιά ανάμνηστικό σε ένα ιδιαίτερο σημείο από την πτώση της. Η πρώτη ημέρα είχε φθάσει στο τέλος της, ενώ η βροχή -μεταφορικά και κυριολεκτικά- δεν έλεγε να σταματήσει....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
απ' ολα αυτα εμενα με πληγωνει η παπια πεκινου που δεν τιμηθηκε..:shock:
μα γιατι?γιατι?γιατι?

κατα τα λοιπα, αμα δεν σε θελει.. και θορυβος στο χοτελ και βροχη και πεσιμο????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom