Τα καλά τα στραβά και τα ανάποδα που συμβαίνουν σ΄αυτή τη χώρα.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@North αν εισαι φυση και θεση υποτακτικος δεν προκειται να καταλαβεις ποτε το αναρχικο κινημα, ο,τι και να σου πω εγω κι ο οποισδηποτε. Ο καθενας διαλεγει αυτο που τον ηδονιζει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
:shock: Έχει το φόρουμ, ρε παιδιά, καραβανάδες; Γιατί δεν το ήξερα τόσο καιρό;
Έχει κανόνες και όρους τους οποίους υπακούς για να συνεχίζεις να γράφεις. Τώρα γιατί κάποιος να δέχεται να υπακούει κανόνες για να γράφει εδώ αλλά έξω απ' το πληκτρολόγιο να το παίζει 'αναρχικός' είναι κάτι που χρειάζεται περαιτέρω μελέτη. Μάλλον έχουμε να κάνουμε με τους λεγόμενους επαναστάτες του πληκτρολογίου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.077
Και εδώ και έξω υπακούμε σε κανόνες. Όχι σε "ανώτερους", πάντως- γιατί αν είναι γελοίος ο "ανώτερος" τον χαιρετάμε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το 'υπακούει' κανόνες που έγραψα για το φόρουμ ήταν φυσικά ειρωνικό (για όποιον κατάλαβε). Οι επαναστάτες του πληκτρολογίου υπακούν στους κανόνες του ίντερνετ και των φόρουμ για να έχουν τη δυνατότητα να προωθούν τις ιδέες τους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.077
Τους κανόνες δεν τους υπακούς, τους σέβεσαι.

(όπως μαθαίνει ο καθένας βέβαια).
Προσωπικά δεν μου πέφτει η μύτη αν υπακούσω σε κανόνες που μου φαίνονται λογικοί και αποτελεσματικοί.
Αλλά δεν σέβομαι κιόλας με το στανιό κανόνες παράλογους και αναποτελεσματικούς.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Φυσικά, το να ρίχνεις αυγά και ψιλές σε γκόμενες δείχνει αναρχικό κοινονικό σεβασμό...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Το 'υπακούει' κανόνες που έγραψα για το φόρουμ ήταν φυσικά ειρωνικό (για όποιον κατάλαβε). Οι επαναστάτες του πληκτρολογίου υπακούν στους κανόνες του ίντερνετ και των φόρουμ για να έχουν τη δυνατότητα να προωθούν τις ιδέες τους.
Σ'έχω χάσει!!!Δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω,Τι θες να πεις;Γιατί δεν το λες στα ίσια;
Ποιούς εννοείς επαναστάτες;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχει κανόνες και όρους τους οποίους υπακούς για να συνεχίζεις να γράφεις. Τώρα γιατί κάποιος να δέχεται να υπακούει κανόνες για να γράφει εδώ αλλά έξω απ' το πληκτρολόγιο να το παίζει 'αναρχικός' είναι κάτι που χρειάζεται περαιτέρω μελέτη. Μάλλον έχουμε να κάνουμε με τους λεγόμενους επαναστάτες του πληκτρολογίου.
Δεν εχεις συνειδητοποιησει μου φαινεται πως το φορουμ ειναι ιδιωτικη περιουσια καποιου ανθρωπου. Επισης το να εισαι αναρχικος δεν σημαινει πως εισαι υπερ της βιας και της καταστροφης της περιουσιας του αλλου. Αντιθετα ο αναρχισμος οραματιζεται αταξικες κοινωνιες οπου θα στηριζονται στη συνεργασια και την αλληλεγγυη των ανθρωπων (πραγμα που συμβαινει στο φορουμ). Και για να γινει αυτο δεν χρειαζεται βια και τρομοκρατια.
Ετσι λοιπον οπως υπακουω εδω και σεβομαι τους κανονες, ετσι υπακουω και εξω και σεβομαι τους κανονες και τους νομους του κρατους. Αλλο αν υποστηριζω και προσπαθω για την καταργηση του.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Το 'υπακούει' κανόνες που έγραψα για το φόρουμ ήταν φυσικά ειρωνικό (για όποιον κατάλαβε). Οι επαναστάτες του πληκτρολογίου υπακούν στους κανόνες του ίντερνετ και των φόρουμ για να έχουν τη δυνατότητα να προωθούν τις ιδέες τους.
Σε ποιους αναφέρεσαι ακριβώς;
Και τι σημαίνει "υπακούω" και "ανώτερος";;
Αν ένα φόρουμ σε κάνει να αισθάνεσαι κατώτερος, μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα, όχι το φόρουμ.


Φυσικά, το να ρίχνεις αυγά και ψιλές σε γκόμενες δείχνει αναρχικό κοινονικό σεβασμό...

(κοινωνικό).

Την Μαρφίν ξέχασες, πες και για την Μαρφίν, στα μπλογκ ψωμοτύρι την έχουν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το 'υπακούει' κανόνες που έγραψα για το φόρουμ ήταν φυσικά ειρωνικό (για όποιον κατάλαβε). Οι επαναστάτες του πληκτρολογίου υπακούν στους κανόνες του ίντερνετ και των φόρουμ για να έχουν τη δυνατότητα να προωθούν τις ιδέες τους.
Μακαρι ολοι οι ανθρωποι να ηταν επαναστατες του ιντερνετ. Τουλαχιστον θα ξεραμε πως αυτος ο κοσμος βαδιζει σε λογικη πορεια. Η παρουσια της πληθωρας των αδιαφορων και του στρατου των υποτακτικων ειναι αυτη που μου χαλαει τα ονειρα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom