Τα κουφά της αφηρημάδας...και γκάφας.....

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Το κουφότερο που μου έχει συμβεί ως "αφηρημάδα" :

Σε γεύμα (ευτυχώς στο σπίτι μου), αντί να μπει το αναψυκτικό στο ποτήρι, μπήκε στο πιάτο της φασολάδας που ετοιμαζόμουν να φάω....Ξίνιζε λίγο, αλλά την έφαγα ... :haha:
(εδώ τα παιδάκια στην Αφρική δεν έχουν να φάνε και γω θα την πετάξω ???...):shock:

Συμπεράσματα :
- H πολλή σκέψη τρώει τον αφέντη :shock:
- Ανερχόμενο αλτσχάιμερ ??.... :D
- Aποφεύγετε τα αναψυκτικά !!:haha:

Αποτυπώστε λοιπόν, το δικό σας κουφό λόγω αφηρημάδας....:lol:

Υ.Γ.
dim_kyr, θέλω το καλυτερότερο σου ..:haha: :clap:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
To κορυφαιο που μου εχει συμβει ειναι να ξυπνησω το πρωι και μαλιστα οχι καθυστερημενη, να πιω τον καφε μου στο μπαλκονι και ντυθω και να ετοιμαστω με την ησυχια μου, να μπω στο αυτοκινητο και μολις φτασω στην δουλεια να καταλαβω οτι ακομα ειμαι με τις παντοφλες. Δεν ειχα φορεσει παπουτσια και το καταλαβα οταν πηγα να κατεβω απο το αυτοκινητο. Μπορειτε να φανταστειτε τα γελια των συναδελφων μολις τους εξηγησα γιατι αργησα να φτασω.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
-φτιάχνω καφέ στο μπρίκι και αντί να τον ρίξω στην κούπα μου τον αδειάζω στον νεροχύτη:shock:

-κρατάω το βιτέξ στο χέρι μου και καθαρίζω το τραπέζι, ανοίγω την κατάψυξη, το βάζω μέσα και το αφήνω εκεί για μέρες..

-σηκώνομαι για την δουλειά, ντύνομαι, ανοίγω την τσάντα μου, βγάζω τα κλειδιά του μαγαζιού, τα αφήνω ωραία ωραία στο γραφείο και φεύγω.. το αντιλαμβάνομαι μόλις φτάνω στην είσοδο του μαγαζιού και πρέπει να ξεκλειδώσω!

-ξαναφτιάχνω καφέ, παίρνω το μπρίκι στο δεξί μου χέρι, ανοίγω το ψυγείο με το αριστερό για να βγάλω κάτι από μέσα, αφήνω το μπρίκι στο ψυγείο.....

το ξέρω, δεν υπάρχω..:D
κ.α που δεν τα θυμάμαι τώρα!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ενα ενα μου ερχονται.
Παλι στην δουλεια, ολοι τρεχουν και δεν φτανουν ερχεται ο καθηγητης μας με ενα φακελο εξετασεις να τις δω και να του πω την γνωμη μου. Κανω διαγνωση. Μπραβο κουκλα μου, αστερι εισαι, πως το σκεφτηκες; Ποιο; Απανταω εγω. Μεσα σε τρια δευτερολεπτα εχω ξεχασει τι διαγνωση εκανα.

Ανοιγω το google και καθομαι μπροστα στην ασπρη σελιδα και προσπαθω να θυμιθω τι θελω να ψαξω.

Παιρνω το αζαξ να καθαρισω τα τζαμια, και αντι για το παραθυρο ψεκαζω τον τοιχο.
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία, Μπαλί
Να ψάχνω επί πόση ώρα τα γυαλιά της μυωπίας μου,να έχω κάνει άνω-κάτω όλο το σπίτι κ στο τέλος να βλέπω στον καθρέφτη ότι τα φοράω..όπως επίσης να έχω τα γυαλιά ηλίου στο κεφάλι μου κ πάλι να τα ψάχνω κ πάει λέγοντας..πόσο ηλίθια!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παλι καλα γιατι εγω φανταστηκα οτι αφηρημενος ευχηθηκε στον δεσποτη "καλα στεφανα"
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Και την επομενη χρονια ματαξαναπαντρευτηκαν; :bleh:
Κοιτα, δεν λεγομαι Μητσοτακης.
Ευτυχως με το θορυβο της εκκλησιας δεν ακουστηκα ή δεν με ακουσαν γιατι μου ειπαν ευχαριστω με ενα υπεροχο χαμογελο.:D:D:D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Κοιτα, δεν λεγομαι Μητσοτακης.
Ευτυχως με το θορυβο της εκκλησιας δεν ακουστηκα ή δεν με ακουσαν γιατι μου ειπαν ευχαριστω με ενα υπεροχο χαμογελο.:D:D:D
Μάλλον γιατί ήταν αφηρημένοι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.699
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom