Τα ταξίδια είναι η ζωή μου

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Γειά σας και από μένα!
Μόλις χθες ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό site!
Ανήκω στους ανθρώπους που ζουν για να ταξιδεύουν.
Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς ταξίδια.
Είμαι 29 χρονών και μέχρι σήμερα έχω επισκεφτεί την Αγγλία, την Ισπανία, την Ιταλία,την Ελβετία,
την Κύπρο, την Τυνησία, τις ΗΠΑ, την Κούβα.
Τέλος Μαρτίου σχεδιάζω να επισκεφτώ το Άμστερνταμ και τέλος Απιλίου την Αγία Πετρούπολη.
Το μακρινό μου ταξίδι φέτος θα είναι Μεξικό ή Περού τον Ιούλιο. Πιο πιθανό είναι να πάω φέτος Μεξικό και του χρόνου Περού.Το σκεφτόμαστε ακόμα. Λατρεύω τη Λατινική Αμερική. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου όλο ταξίδια στη Λατινική Αμερική ονειρεύομαι.Ιδιαίτερη αγάπη τρέφω για την Αργεντινή.Το καθυστερώ λίγο το ταξίδι αυτό, γιατί πιστεύω αν πάω δεν πρόκειται να επιστρέψω ξανά στην Ελλάδα.
Βέβαια δε σκοπεύω να περιοριστώ μόνο σε ταξίδια στη Νότια Αμερική.
Θέλω να γνωρίσω όλο τον κόσμο!
'Οσο θα αναπνεύω...θα ταξιδεύω...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Βασιλικη και :welcome2:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λατρεύω τη Λατινική Αμερική. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου όλο ταξίδια στη Λατινική Αμερική ονειρεύομαι....
Κι εγω , κι εγω!!!! Η Λατινικη Αμερικη ειναι η αγαπημενη μου:clap::clap:
Οταν πηγαμε στο Μεξικο , Mr.go2dbeach μου ειπε οτι ηρθε μαζι για να ειναι σιγουροs οτι θα μπω στο αεροπλανο για να γυρισω πισω :lol::lol:

Πεs μαs 2 λογακια για την Κουβα , ποτε πηγεs?Με γραφειο?Ποια μερη επισκεφτηκεs?

:welcome:
 

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Γειά σας ξανά!
Σας ευχαριστώ για το εγκάρδιο καλοσώρισμα!
Κούβα πήγα τον Ιούλιο του 2007 για δύο βδομάδες με μια φίλη μου.
Επισκεφτήκαμε Αβάνα,Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara, Cárdenas, Varadero, Cayo Blanco,
την επαρχία Pinar del Río και την Peníncula de Ancón.
Θέλαμε να επισκεφτούμε και το Santiago αλλά μέσα σε 2 μόνο βδομάδες ήταν δύσκολο να πάμε οδικώς.
Θα έπρεπε αναγκαστικά να πάμε αεροπορικώς και ενώ αρχικά ήταν στα σχεδιά μας ύστερα από έρευνα στο internet δεν το τολμήσαμε.Βλέπετε τα σχόλια για την ασφάλεια των κουβανέζικων αεροπορικών εταιρειών δεν ήταν τα καλύτερα.
Προτιμήσαμε λοιπόν να εξερευνήσουμε όσο καλύτερα μπορούσαμε τη δυτική πλευρά του νησιού και να πάμε στην ανατολική πλευρά σε κάποιο από τα μελλοντικά μας ταξίδια, συνδυάζοντας επίσκεψη και σε κάποιο κοντινό προορισμό (Άγιο Δομίνικο ή Αϊτή).
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
:welcome2:

Κούβα; Θέλω πολύ να πάω. Αν έχεις χρόνο, δε μας γράφεις μια ταξιδιωτική ιστορία;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι ψηφιζω κι εγω υπερ τηs ταξιδιωτικηs ιστοριαs :clap:. Αγιο Δομηνικο να παs οπωσδηποτε ειναι υπεροχοs!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Το Περού να το επισκεφθείς οπωσδήποτε

Όνειρο ζωής για μένα που ευτυχώς το πραγματοποίησα.Αξίζει να το δεις το συντομότερο γιατί το φοβερό Μάτσου Πίτσου απο του χρόνου κλείνει για το κοινό,εξαιτίας των κατολισθήσεων.
Οι επισκέπτες θα πηγαίνουν απέναντι.Μην το καθυστερείς .
Το να βρεθείς σε αυτό το μέρος και ν ατενίζεις τις Άνδεις είναι φοβερή εμπειρία.Τα υπόλοιπα εξίσου καταπληπτικά μέρη ευτυχώς όποτε και να πας θα τα βρεις στη θέση τους.:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Όνειρο ζωής για μένα που ευτυχώς το πραγματοποίησα.Αξίζει να το δεις το συντομότερο γιατί το φοβερό Μάτσου Πίτσου απο του χρόνου κλείνει για το κοινό,εξαιτίας των κατολισθήσεων.
Οι επισκέπτες θα πηγαίνουν απέναντι.Μην το καθυστερείς .
Το να βρεθείς σε αυτό το μέρος και ν ατενίζεις τις Άνδεις είναι φοβερή εμπειρία.Τα υπόλοιπα εξίσου καταπληπτικά μέρη ευτυχώς όποτε και να πας θα τα βρεις στη θέση τους.:D
Ωστε κλεινει για το κοινο...ευχαριστουμε για την πληροφορια Ντινα.Οποτε μπορεσειs πεs μαs για την καταπληκτικη εμπειρια που εζησεs στο Περου. Δεν ειναι απο τιs χωρεs που θα επισκεφτω αμεσα , αλλα με ενδιαφερει οπωσδηποτε :)
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Welocome και από εμένα!!!!Ωραία ταξιδάκια έχεις κάνει και πιο ωραία αυτά που επρόκειτο να κάνεις, ειδικά για το μεξικό και την Αγία Πετρούπολη. Καλή πληροφορία αυτή με το Μάτσου Πίτσου...
 

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσυβηρικός
Γειά σας και από μένα!
Μόλις χθες ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό site!
Ανήκω στους ανθρώπους που ζουν για να ταξιδεύουν.
Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς ταξίδια.
Είμαι 29 χρονών και μέχρι σήμερα έχω επισκεφτεί την Αγγλία, την Ισπανία, την Ιταλία,την Ελβετία,
την Κύπρο, την Τυνησία, τις ΗΠΑ, την Κούβα.
Τέλος Μαρτίου σχεδιάζω να επισκεφτώ το Άμστερνταμ και τέλος Απιλίου την Αγία Πετρούπολη.
Το μακρινό μου ταξίδι φέτος θα είναι Μεξικό ή Περού τον Ιούλιο. Πιο πιθανό είναι να πάω φέτος Μεξικό και του χρόνου Περού.Το σκεφτόμαστε ακόμα. Λατρεύω τη Λατινική Αμερική. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου όλο ταξίδια στη Λατινική Αμερική ονειρεύομαι.Ιδιαίτερη αγάπη τρέφω για την Αργεντινή.Το καθυστερώ λίγο το ταξίδι αυτό, γιατί πιστεύω αν πάω δεν πρόκειται να επιστρέψω ξανά στην Ελλάδα.
Βέβαια δε σκοπεύω να περιοριστώ μόνο σε ταξίδια στη Νότια Αμερική.
Θέλω να γνωρίσω όλο τον κόσμο!
'Οσο θα αναπνεύω...θα ταξιδεύω...
Πόσο καιρό σκέφτεσαι να πας στο Μεξικό? Οργανωμένα ή όχι?

Στην Κούβα μείνατε σε ξενοδοχείο ή σε καμιά οικογένεια?

Αν δεν τον παρακολουθείς ήδη, τότε πρέπει να διαβάσεις οπωσδήποτε τις άκρως ενδιαφέρουσες ιστορίες του Δημήτρη που εδώ και δύο χρόνια περιπλανιέται στη Λατινική Αμερική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.475
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom