Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ωχ μας πιασανε!! :cool::cool:
Οχι καλη μου Μαρια, εγω για σενα ποτε........
μα εσυ μιλας?? εε ποτε!! την φωνουλα σου δεν την εχουμε ακουσει καλα, καλα!! :bleh::bleh:

Υ.Γ. " παιδια μετα το αεροπλανο η κοπελα συνεχιζει να μιλαει και στο μετρο!!! Καλυτερα στην φαλαγγα να με βαζανε!!!""
όλα αυτά είναι συκοφαντίες!! απλά δεν μπορώ να κοιμηθώ στο αεροπλάνο!! (και δεν έκατσα καν μαζί της...απλά ήμουν μπροστά της...τέτοιο μένος πια?)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
όλα αυτά είναι συκοφαντίες!! απλά δεν μπορώ να κοιμηθώ στο αεροπλάνο!! (και δεν έκατσα καν μαζί της...απλά ήμουν μπροστά της...τέτοιο μένος πια?)

Μαρία αστην να λέει ειναι εμπαθης .....αυριο βραδυ θα την βαλεις να κάτσει σε αλλο τραπέζι μακρυά απο μας :haha::haha::haha:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
σε συνταξιδιώτη ένα πραγμα θυμάμαι να με έχει χαλάσει αφάνταστα
να έχει αυτός τα κλειδιά του αυτοκινήτου
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Όχι μόνο στο αεροπλάνο..και στο κτελ...Να θες καμμια φορα να χαλαρωσεις στο ταξιδι σου,να σκεφτεις,να κοιμηθεις και να εχεις τον πολυλογα διπλα σου να σου διηγειται τη ζωη του σε ρυθμον υπαγορεύσεως (οπως ελεγε κι ο Ζηκος :p ) και να λες αμαν μεχρι να φτασεις...:p
ν


:haha:ναι ναι πόσο δίκιο έχεις!!
Εγώ αναφέρθηκα πριν στην γκρίνια που θεωρώ το χειρότερο και με χαλάει πιο πολύ απ όλα από συνταξιδιώτες αλλά τώρα που το λές κι αυτό ναι μπελάς!!μούχει τύχει κάποιες φορές ε βιβλίο άνοιγμα και δήθεν διάβασμα η γυαλί ηλίου και γέρνεις κεφάλι...κοιμάσαι..,πρέπει να επινοούμε διάφορα για να σωθούμε:haha:γιατί να λές αμάν μέχρι να φτάσεις,να πεί αυτή αμάν που δεν μπόρεσε να μιλήσει..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εγώ αναφέρθηκα πριν στην γκρίνια που θεωρώ το χειρότερο και με χαλάει πιο πολύ απ όλα από συνταξιδιώτες αλλά τώρα που το λές κι αυτό ναι μπελάς!!μούχει τύχει κάποιες φορές ε βιβλίο άνοιγμα και δήθεν διάβασμα η γυαλί ηλίου και γέρνεις κεφάλι...κοιμάσαι..,πρέπει να επινοούμε διάφορα για να σωθούμε:haha:γιατί να λές αμάν μέχρι να φτάσεις,να πεί αυτή αμάν που δεν μπόρεσε να μιλήσει..
Μπα, μην το λες... :roll: Ταξίδευα από Πάτρα προς Αθήνα πριν 3-4 μήνες με το λεωφορείο του ΚΤΕΛ. Ε, είπα να κλείσω τα μάτια μου και να κοιμηθώ λιγάκι... Αμ δε... δεν περνάνε δέκα λεπτά και η διπλανή μου (μια κυρία γύρω στα 50-55) με σκουντάει και μου λέει: "Θα μου δείξετε τη γέφυρα;" Τα' χασα προς στιγμήν, μόλις με είχε πάρει και ο ύπνος (είχα την ελπίδα η δύστυχη ότι τρεις ώρες θα κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου) και τη ρωτάω "ποια γέφυρα;". Μου λέει "τη γέφυρα του Ρίου, δεν την έχω ξαναδεί :shock:". Εντωμεταξύ, η γέφυρα ήταν μπροστά μας... Τέλος πάντων, λέω, δε βαριέσαι, ας συνεχίσω τον ύπνο μου. Ύστερα από λίγα λεπτά κι ενώ είχα ήδη ξεκινήσει να βλέπω το πρώτο μου όνειρο :lol: με ξανασκουντάει: "Κοιμάστε;" μου λέει. Ε, τώρα τι να της πεις... Και αρχίζει την ανάκριση: "Από που είστε, γιατί πήγατε στην Πάτρα, τι δουλειά κάνετε κλπ, κλπ". Κάποια στιγμή αρχίζει τα τηλεφωνήματα σε φίλους και συγγενείς, κι εκεί που λέω ευτυχώς τη γλύτωσα για λίγο, να'σου και με ξανασκουντάει... "αργούμε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα; Θα έρθουν να με πάρουν οι δικοί μου, πού να τους πω να με περιμένουν; Έχουμε πολύ ακόμα;..." Ε, αυτό συνεχίστηκε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα...:mad:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μπα, μην το λες... :roll: Ταξίδευα από Πάτρα προς Αθήνα πριν 3-4 μήνες με το λεωφορείο του ΚΤΕΛ. Ε, είπα να κλείσω τα μάτια μου και να κοιμηθώ λιγάκι... Αμ δε... δεν περνάνε δέκα λεπτά και η διπλανή μου (μια κυρία γύρω στα 50-55) με σκουντάει και μου λέει: "Θα μου δείξετε τη γέφυρα;" Τα' χασα προς στιγμήν, μόλις με είχε πάρει και ο ύπνος (είχα την ελπίδα η δύστυχη ότι τρεις ώρες θα κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου) και τη ρωτάω "ποια γέφυρα;". Μου λέει "τη γέφυρα του Ρίου, δεν την έχω ξαναδεί :shock:". Εντωμεταξύ, η γέφυρα ήταν μπροστά μας... Τέλος πάντων, λέω, δε βαριέσαι, ας συνεχίσω τον ύπνο μου. Ύστερα από λίγα λεπτά κι ενώ είχα ήδη ξεκινήσει να βλέπω το πρώτο μου όνειρο :lol: με ξανασκουντάει: "Κοιμάστε;" μου λέει. Ε, τώρα τι να της πεις... Και αρχίζει την ανάκριση: "Από που είστε, γιατί πήγατε στην Πάτρα, τι δουλειά κάνετε κλπ, κλπ". Κάποια στιγμή αρχίζει τα τηλεφωνήματα σε φίλους και συγγενείς, κι εκεί που λέω ευτυχώς τη γλύτωσα για λίγο, να'σου και με ξανασκουντάει... "αργούμε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα; Θα έρθουν να με πάρουν οι δικοί μου, πού να τους πω να με περιμένουν; Έχουμε πολύ ακόμα;..." Ε, αυτό συνεχίστηκε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα...:mad:
κι ύστερα λένε εμένα γαιδούρι...:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
εσυ δεν εισαι ενα απλά γαιδούρι λευτέρη ....εσυ εισαι γαιδούρι με ειδικότητα τα πλωτα μεσα ...
ενω η Κα που λέει η Bahari ηταν γαιδόυρα 4ΤΡΌΧΟΙ :haha:
:haha::haha:καλά ξεκινάει η μέρα μου με τα"γαιδούρια",
αλήθεια Χρήστο εσύ τι θάκανες στη θέση της Bahari;;
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Με ενοχλεί αφάνταστα η γκρίνια και η τσιγκουνιά.΄Δεν έχω αποφασίσει ακόμη πιο από τα δύο με ενοχλεί περισσότερο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
:haha::haha:καλά ξεκινάει η μέρα μου με τα"γαιδούρια",
αλήθεια Χρήστο εσύ τι θάκανες στη θέση της Bahari;;

αν πω πραγματικά τι θα έκανα στην Κα γαιδουρίνα ναι εισαι σίγουρη οτι θα είμαι το επόμενο banned απο το forum....:cool:

λογικά αν δεν μπορόύσα να αλλάξω θέση θα κατεβαινα και θα ερχόμουν στην Αθήνα με ότοστοπ :haha:
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Με ενοχλεί αφάνταστα η γκρίνια και η τσιγκουνιά.΄Δεν έχω αποφασίσει ακόμη πιο από τα δύο με ενοχλεί περισσότερο.
Συμφωνώ και επαυξάνω...:clap:να προσθέσω και την "ξερολίαση"?Ο τύπος "τα ξέρω όλα" με κουράζει αφάνταστα...
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Μπα, μην το λες... :roll: Ταξίδευα από Πάτρα προς Αθήνα πριν 3-4 μήνες με το λεωφορείο του ΚΤΕΛ. Ε, είπα να κλείσω τα μάτια μου και να κοιμηθώ λιγάκι... Αμ δε... δεν περνάνε δέκα λεπτά και η διπλανή μου (μια κυρία γύρω στα 50-55) με σκουντάει και μου λέει: "Θα μου δείξετε τη γέφυρα;" Τα' χασα προς στιγμήν, μόλις με είχε πάρει και ο ύπνος (είχα την ελπίδα η δύστυχη ότι τρεις ώρες θα κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου) και τη ρωτάω "ποια γέφυρα;". Μου λέει "τη γέφυρα του Ρίου, δεν την έχω ξαναδεί :shock:". Εντωμεταξύ, η γέφυρα ήταν μπροστά μας... Τέλος πάντων, λέω, δε βαριέσαι, ας συνεχίσω τον ύπνο μου. Ύστερα από λίγα λεπτά κι ενώ είχα ήδη ξεκινήσει να βλέπω το πρώτο μου όνειρο :lol: με ξανασκουντάει: "Κοιμάστε;" μου λέει. Ε, τώρα τι να της πεις... Και αρχίζει την ανάκριση: "Από που είστε, γιατί πήγατε στην Πάτρα, τι δουλειά κάνετε κλπ, κλπ". Κάποια στιγμή αρχίζει τα τηλεφωνήματα σε φίλους και συγγενείς, κι εκεί που λέω ευτυχώς τη γλύτωσα για λίγο, να'σου και με ξανασκουντάει... "αργούμε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα; Θα έρθουν να με πάρουν οι δικοί μου, πού να τους πω να με περιμένουν; Έχουμε πολύ ακόμα;..." Ε, αυτό συνεχίστηκε μέχρι να φτάσουμε στην Αθήνα...:mad:

Ωραίο ταξίδι έκανες...Μπράβο...Έλα,τουλάχιστον δε βαρέθηκες,δε μπορείς να πεις :bleh: Δεν ήξερες από την αρχή,να το παίξεις τουρίστρια και να την αρχίσεις στις ξένες γλώσσες να δούμε αν θα σου έκανε ανάκριση :)
Κι εμένα σε διαδρομή Πάτρα-Αθήνα μου είχε τύχει μία πολυλογού κ καποια στιγμή με είχε πιάσει ναυτία από την ακατάσχετη πολυλογία κι έκανα ότι κοιμάμαι..Ε,μετά από 5 λεπτά την ένιωσα να μου ρίχνει αγκωνιές. "Τί έγινε?" της λέω - δήθεν κοιμισμένη- και μου απαντά: "νόμιζα ότι χτυπούσε το κινητό σας..." Η αθεόφοβη, άκου τί σκέφτηκε!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom