Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

clooby_doo

Member
Μηνύματα
22
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον πάλι Λισσαβώνα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει!
Εγώ μιλάω αγγλικά.Τα εξάσκησα αρκετά τώρα που βρισκόμουνα ένα χρόνο στην Λισσαβώνα για εράσμους,οπότε μπορώ να πω ότι είμαι σε καλό επίπεδο.Έχω το lower των γαλλικών αλλά δεν θυμάμαι τπτ...Τζάμπα 7 χρόνια διάβασμα.Βεβαίως άμα διαβάσω θα τα θυμηθώ αλλά δεν έχω και πολύ όρεξη.Θέλω να βελτιώσω τα πορτογαλικά μου τώρα.Ένα χρόνο τώρα στην πορτογαλική πρωτεύουσα έμαθα πορτογαλικά.Μιλάω και καταλαβαίνω κουτσα στραβά.Το ίδιο έγινε και με τα ισπανικά μιλάω κουτσα στραβα και καταλαβαίνω αλλά όχι τόσα πολλά και μπορώ να καταλάβω και ιταλικά αλλά δεν μιλάω καθόλου.Επόμενος στόχος είναι αυτό το κουτσά στραβά να γίνει πολύ καλά,οπότε θα ξεκινήσω πορτογαλικάαα!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Θανάση, χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας επίτρεψέ μου να σου πω ότι τα ελληνικά σου κάθε άλλο παρά καλά είναι. Τους έχεις αλλάξει τα φώτα...Ιδίως με την ορθογραφία πρέπει να είστε ορκισμένοι εχθροί.
Ελπίζω τα πολωνικά και τα αγγλικά σου να είναι καλύτερα.
Θα πρεπε το λιγότερο να ντρέπεσαι με αυτά που γράφεις.
Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Θα πρεπε το λιγότερο να ντρέπεσαι με αυτά που γράφεις.
Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας.
Γιατί έγραψες κάτι ψευδές; Κοίτα το μήνυμα πάνω από το δικό σου.Ούτε νόημα δεν βγάζει. Έτσι είναι τα πολύ καλά ελληνικά;Μήπως έτσι είναι και τα δικά σου; Δεν πας να κάνεις κανα μπάνιο καλοκαιριάτικα να ηρεμήσεις, που θα μου πεις οτι πρέπει να ντρέπομαι;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιατί έγραψες κάτι ψευδές; Κοίτα το μήνυμα πάνω από το δικό σου.Ούτε νόημα δεν βγάζει. Έτσι είναι τα πολύ καλά ελληνικά;Μήπως έτσι είναι και τα δικά σου; Δεν πας να κάνεις κανα μπάνιο καλοκαιριάτικα να ηρεμήσεις, που θα μου πεις οτι πρέπει να ντρέπομαι;
Kι εσύ ποιος είσαι που θα κρίνεις τα ελληνικά μας ;
Μια χαρά είμαι έκανα και το μπάνιο & τη γιόγκα μου στις 7 το πρωί στην παραλία.
Να μάθεις να μιλάς καλύτερα και να σέβεσαι ανθρώπους με γνώσεις και επίπεδο όπως ο Θανάσης.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γιατί έγραψες κάτι ψευδές; Κοίτα το μήνυμα πάνω από το δικό σου.Ούτε νόημα δεν βγάζει.
Μεταξυ μας τωρα, καπου αλλου ειναι το προβλημα γιατι εγω μια χαρα τα καταλαβαινω τα μηνυματα του Θαναση... Ασε που εσυ σαν αριστος χειριστης της ελληνικης δεν θα επρεπε να δυσκολευεσαι να καταλαβεις τον οποιοδηποτε... Σκεψου δηλαδη εναν καθηγητη ελληνικων να αδυνατει να κατανοησει τους αλλοδαπους μαθητες του... Ποιος εχει το προβλημα;
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Τριπάκια, ασχολήσου με τα σαγανάκια, τα μύδια και τις γυαλιστερές και μετά ασχολήσου με τα ελληνικά μου.Αυτόκλητους συνηγόρους δεν χρειάζεται ο Θανάσης.
Επίσης το καταλάβαμε οτι είσαι κουλτουριάρης και προοδευτικός , αλλά αν το θυμάσαι πού και πού τόνιζε καμιά λέξη, δεν θα σε χαρακτηρίσει κανείς ως συντηρητικό και παλαιομοδίτη.
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Επίσης το καταλάβαμε οτι είσαι κουλτουριάρης και προοδευτικός , αλλά αν το θυμάσαι πού και πού τόνιζε καμιά λέξη, δεν θα σε χαρακτηρίσει κανείς ως συντηρητικό και παλαιομοδίτη.
Γιατι εσυ βαζεις τονους; Δεν καταργηθηκαν;;; Καντε ρε παιδια τη ζωη σας πιο ευκολη, ξεκολληστε απο τις νορμες!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τριπάκια, ασχολήσου με τα σαγανάκια, τα μύδια και τις γυαλιστερές και μετά ασχολήσου με τα ελληνικά μου.Αυτόκλητους συνηγόρους δεν χρειάζεται ο Θανάσης.
Επίσης το καταλάβαμε οτι είσαι κουλτουριάρης και προοδευτικός , αλλά αν το θυμάσαι πού και πού τόνιζε καμιά λέξη, δεν θα σε χαρακτηρίσει κανείς ως συντηρητικό και παλαιομοδίτη.
Δεν πανε οι τονοι με τα μυδια και τις γυαλιστερες ρε... κανα ξιφια αμα θες βαζω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορούμε τώρα να επανέλθουμε στα του τοπικ...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.142
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως μόνο με τα Αγγλικά δεν επιβιώνει κανείς όταν ταξιδεύει, τα μιλάνε μόνο στη Μεγάλη Βρετανία και Ιρλανδία
Πάνω από 50% του πληθυσμού μιλάει ως πρώτη γλώσσα τα Αγγλικά στις παρακάτω χώρες:

United States of America, United Kingdom, Canada, Australia, Ireland, New Zealand, Jamaica, Bahamas, Barbados, Trinidad and Tobago, St. Kitts and Nevis, Belize, Antigua and Barbuda, St. Vincent and the Grenadines, Grenada, Guyana, Suriname
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.914
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom