Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εγω ειμαι αστερι στις γλωσσες, μιλαω τα αγγλικα με αθλια προφορα , τα γαλλικα τα προσπαθω χωρις θετικο αποτελεσμα παρα το γεγονος οτι μαθαινα για 5 χρονια , καταλαβαινω καλα τα κυπριακα(λιγο τα παφιτικα με δυσκολευουν) και ξερω ολες τις ισπανικες βρισιες καθως και ορολογια αλκοολ...

ξερω επισης παντομιμα που με εχει σωσει σε πολλες περιπτωσεις ...

λεω να ξεκινησω αραβικα, με προσελκυει πολυ η γραφη τους....
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Μάθαινα Αραβικά και τα σταμάτησα.
Είναι όντως πολύ ελκυστική η γραφή τους mfish. Και η ηχητική τους.
Ίσως τα ξαναξεκινήσω.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αντίστοιχη ερώτηση με παραπάνω: Πόσα χρόνια χρειάζονται τα αραβικά? (για ένα μέσο επίπεδο πάντα)
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Εγώ πάλι ξέρω αγγλικά Ελληνικά και την γλώσσα των Χιμπατζίδων κάπως πρέπει να επικοινωνήσω και με τον αδερφό μου..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάλι ξέρω αγγλικά Ελληνικά και την γλώσσα των Χιμπατζίδων κάπως πρέπει να επικοινωνήσω και με τον αδερφό μου..
Μου θύμησες την αδερφή μου, όταν βλέπαμε ένα ντοκιμαντέρ μαζί με κάτι περίεργα ζώα σα βόδια και της λέω : τί ζώα είναι αυτά. Λαμβάνω απάντηση : "μα καλα, δεν αναγνωρίζεις τα αδέρφια σου " :haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Ακόμα της το χτυπάω
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Μου θύμησες την αδερφή μου, όταν βλέπαμε ένα ντοκιμαντέρ μαζί με κάτι περίεργα ζώα σα βόδια και της λέω : τί ζώα είναι αυτά. Λαμβάνω απάντηση : "μα καλα, δεν αναγνωρίζεις τα αδέρφια σου " :haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Ακόμα της το χτυπάω
οι αδερφες μας πρεπει να γνωριστουν.....Την ιδια γλωσσα μιλανε

και για να συνεχισω on topik

Hyada αθηνα εκανες μαθηματα αραβικων? και γενικα εκανε καποιος αραβικα στην αθηνα να δωσει τα φωτα του...απο ιντερνετ βρηκα 2-3 σχολες αλλα γενικα λιγα πραγματα
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
και γενικα εκανε καποιος αραβικα στην αθηνα να δωσει τα φωτα του...
Αν το αποτέλεσμα είναι σαν τα Γαλλικά σου...τσάμπα λεφτά θα δώσεις.Σε αυτή την περίπτωση βρες κανένα λαθρομετανάστη...οικονομική κρίση γαρ :bleh:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Φένια μου τελικά είμαστε πολλοί εκεί έξω αυτό με προβληματίζει.. Η αδερφική αγάπη και ο αδερφικός σεβασμός είναι το κάτι άλλο. χεχεχεχεχε!!!
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Mfish, έκανα μαθήματα στο σπίτι.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Αγγλικα κ γερμανικά άριστα, τουλαχιστον ετσι λενε οι πιστοποιησεις που πηρα πριν μερικα χρονια:bleh:
Γαλλικα μέτρια με άθλια (λιγον τι γερμανικη) προφορα...
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Αγγλικά σε επίπεδο proficiency στην ομιλία και elementary στην γραφή...χαχαχαχαχα:shock::shock::bleh::bleh::D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.945
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom