Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
αγγλικα πολυ καλα...Γαλλικα μετρια αλλα καταλαβαινα και μπορουσα να απαντησω φετος στους Γαλλους.Λιγα Ιταλικα η καλυτερο λιγο παραπανω απο λιγο αφου καταλαβαινα τι μου ελεγαν οι ιταλοι και τους απαντουσα και αρχισα φετος Ισπανικα και βεβαια οπως λεει η Ρενατα κρητικα
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
απταιστα αγγλικα(θελω να πιστευω ) και ικανοποιητικα ιταλικα(λογω δουλειας) τα οποια πρεπει να τελειοποιησω
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Πολύ καλά αγγλικά, σε όλα τα επιπεδα, γραφή ανάγνωση και κυρίως ομιλία. Γαλλικα΄αρκετά καλά αλλά στην ομιλία έχω ένα προβληματάκι γιατί δεν τα χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ παρά μόνο όταν βρεθώ στη γαλλία (μία στα 5 χρόνια). Κάποτε έμαθα και ιταλικά αλλά πλέον νομίζω οτι θέλω πολύ ώρα για να συντάξω έστω και μία πρόταση και πάλι δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Παντα μου αρεσαν οι ξενες γλωσσες και ετσι φροντισα να μαθω αρκετες απο μικρη, αν και μαθαινω ακομη. Ποτε δε θα σταματησω μου φαινεται. Θεωρω οτι μου προσφερει πολλα αυτη η γνωση. Μιλαω Αγγλικα οπως μιλαω και τη μητρικη μου τα Ελληνικα, εχω μαθει καλα Ισπανικα και Ιταλικα και τωρα μαθαινω ταυτοχρονα Σουηδικα και Γερμανικα.
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Το λαθος στο θεμα(αι αντι ε)εγινε εκ παραδρομης.Ζηταω ταπεινα συγνωμη απο ολους τους αναγνωστες και δη απο Hunting a shadow(εχεις δικιο,το σκοτωσα-εκτελεσα)
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
μιλάω πολύ καλά αγγλικά και ιταλικά, μιας κ ο φίλος μου είναι ιταλός έτσι με βοηθά να μην τα ξεχάσω:bleh: γαλλικά ήξερα κάποτε, καταλαβαίνω΄τώρα, αλλά να μιλήσω αποκλείεται! εν τω μεταξύ είναι η αγαπημένη μου γλώσσα κ θέλω πολύ να μιλάω καλά. και άρχισα πέρσι ισπανικά!
 

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
αγγλικα επιπεδο proficiency με συνεχη χρηση.
ιταλικα παρα πολυ καλα (τελειωσα ιατρικη στην ιταλια)
ρωσικα μετρια (συζηγος ρωσιδα)
σουηδικα πολυ καλα (δουλευω στη σουηδια εδω και 2 μηνες).

πολυ λιγο(οτι θυμαμαι) ουγγρικα/σλοβενικα απο καποιες παλιες αλλα μακροχρονιες σχεσεις...
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Στα αγγλικα συνεννοουμε ανετα. Στα τουρκικα, παρολο που εχω πτυχιο, μπορω να γραψω και να διαβασω αλλα στα προφορικα τα βρισκω δυσκολα. Οταν δεν εξασκεις μια γλωσσα σε παραταει...
 

alia

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Αγγλικα και Ισπανικα άριστα. Γαλλικα πολυ καλα και καλα αραβικα. Τωρα σκεφτομαι να μαθω Τουρκικα.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Φυσικό κι αναμενόμενο..

  • Οι ταξιδευτές του κόσμου ειναι και κοσμοπολίτες γλωσσικά.
  • Οι νεότεροι της παρέας ειναι όλο προσόντα

Τα δικά μου Αγγλικά ειναι λιγο παραπάνω από Αγγλικούλια και τα Ιταλικά μου σχεδόν Ιταλικούλια ( καταλαβαινω τα μισα οταν τα μιλάνε μη Ιταλοι :D)
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Aγγλικα αρκετα καλα και βουλγαρικα επισης.θα ηθελα πολυ να μαθω ισπανικα αλλα φοβαμαι οτι και να τα μαθω θα τα ξεχασω γιατι δεν θα τα εξασκω.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
μιλάω και διδάσκω αγγλικά γαλλικά και σουηδικά , και βασικά γερμανικά & ισπανικά
επίσης καταλαβαινω λιγα νορβηγικά και δανέζικα ( λόγω σουηδικών)
θέλω να μάθω ρώσικα και αραβικά και καλύτερα ισπανικά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.319
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom