Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Aγγλικά Cambridge Proficiency, γερμανικά Goethe Grundstufe, γαλλικά 6 χρόνια στο σχολείο..Αλλά μόνο αγγλικά μιλάω καλά, στις άλλες δύο γλώσσες μόνο τα πολύ βασικά θυμάμαι..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.756
Likes
15.264
Υπαρχει καποιος που να εχει κανει μαθηματα αραβικων στην Αθηνα, και να γνωριζει σχετικα κεντρα εκμαθησης? Εχω βρει το αιγυπτιακο κεντρο Αθηνων της πρεσβειας Αιγυπτου. Εχει καποιος καποια σχετικη πληροφορια???
Shukran (ευχαριστω)

Ναι το διδασκαλείο του πανεπιστημίου Αθηνών(κυρίως πάνε φοιτητές,αλλά όχι μόνο).Βέβαια πάνω από τους μισούς είχαν σταματήσει στο πρώτο δίμηνο.Εν τω μεταξύ από τα 38 περίπου άτομα που ήταν στο τμήμα μας πάνω από 10 ήξεραν ήδη αραβικά ή είχαν ζήσει σε αραβικές χώρες:shock:,αλλά ξεκινούσαν κανονικά σαν αρχάριοι από την αλφάβητο,γιατί έλεγαν ότι είναι τόσο δύσκολα που τα έχουν ξεχάσει(η μια είχε ζήσει στην Αίγυπτο πολλά χρόνια:shock:)
Ήταν η μόνη γλώσσα που πήγα μόνο για ένα χρόνο.Όποιος προσπαθήσει να τα μάθει,εύχομαι καλό κουράγιοα.:)
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Ναι το διδασκαλείο του πανεπιστημίου Αθηνών
Σημερα πηρα καποιες πλη/ες για το διδασκαλειο του πανεπιστημιου και απο οτι φαινεται αν δεν συμπληρωθουν 17 ατομα ανα τμημα μαθημα δεν γίνεται!! και προσωπικα θεωρω 17 ειναι παρα πολλα. και εκτος αυτου τα μαθηματα γινονται στην πανεπιστημιουπολη.
Τελικα εγω θα ξεκινησω στο αιγυπτιακο μορφωτικο κεντρο που συνεργαζεται με τη πρεσβεια της Αιγυπτου , στην πανεπιστημιου, και ειναι απο οτι ειπαν ο μονος τροπος για να δωσεις εξετασεις και να παρεις πιστοποιηση. Για οποιον ενδιαφερεται εντατικα μαθηματα γινονται Δευτερα - Τεταρτη 5-7 μεχρι να "κλεισει" γκρουπ των 10 ατομων. τρια 4μηνα για επιπεδο lower
πληρ.: 210 36 32 824
 

alma

Member
Μηνύματα
3.756
Likes
15.264
Σημερα πηρα καποιες πλη/ες για το διδασκαλειο του πανεπιστημιου και απο οτι φαινεται αν δεν συμπληρωθουν 17 ατομα ανα τμημα μαθημα δεν γίνεται!! και προσωπικα θεωρω 17 ειναι παρα πολλα. και εκτος αυτου τα μαθηματα γινονται στην πανεπιστημιουπολη.
Τελικα εγω θα ξεκινησω στο αιγυπτιακο μορφωτικο κεντρο που συνεργαζεται με τη πρεσβεια της Αιγυπτου , στην πανεπιστημιου, και ειναι απο οτι ειπαν ο μονος τροπος για να δωσεις εξετασεις και να παρεις πιστοποιηση. Για οποιον ενδιαφερεται εντατικα μαθηματα γινονται Δευτερα - Τεταρτη 5-7 μεχρι να "κλεισει" γκρουπ των 10 ατομων. τρια 4μηνα για επιπεδο lower
πληρ.: 210 36 32 824

Τα μαθήματα τουλάχιστον μέχρι πριν 2-3 χρόνια γίνονταν σε κτίρια στο κέντρο της Αθήνας,από Σύνταγμα μέχρι Εξάρχεια .Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τώρα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα μια καλή προσφορά από γνωστό κέντρο ξένων γλωσσών του κέντρου και σκέφτομαι σοβαρά να ξαναρχίσω (για 3η φορά) αραβικά! Η απόφαση πρέπει να παρθεί σχετικά άμεσα και έχω πελαγώσει. :roll:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Mην το σκεφτεσαι και ξεκινα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Εγώ ξεκινώ σήμερα.....θα βελτιώσω τα αγλικά? μου....με παιδιά στο εξωτερικό και επειδή δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει το μέλλον...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ ξεκινώ σήμερα.....θα βελτιώσω τα αγλικά? μου....με παιδιά στο εξωτερικό και επειδή δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει το μέλλον...
Καλή αρχή! Εφόσον έχετε βάση δε θα δυσκολευτείτε ιδιαίτερα.
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Αγγλικά και Γιαπωνέζικα.

Τα Γιαπωνέζικα μου είναι work in progress αλλά πρόοδος σίγουρα υπάρχει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.380
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom