Τι σημαίνει και πως αποφασίσατε το username σας?

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
joys= χαρα/χαρες
σαν ουσιαστικό η συγκίνηση της μεγάλης απόλαυσης ή της ευτυχίας που προκαλείται από κάτι εξαιρετικά καλό ή που ικανοποιεί έντονη ευχαρίστηση σαν ρημα: για να αισθανθεί τη χαρά να είστε ευτυχής
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγω εχω εμπνευστει ή μαλλον κλεψει το nickname μου απο τo Harry Potter!!Εκει πρωτη φορα διαβασα το ονομα σε θυληκο γενος και αμεσως το λατρεψα!!!Οσοι το εχουν διαβασει πιστευω οτι θα ηταν πολυ ευκολο να το καταλαβουν!!!!!!!
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Άπό τις πιο αγαπημένες μου ταινίες το "Kill Bill" με τη θεά Uma Thurman η οποία στην εν λόγω ταινία ήταν πρώην επαγγελματίας δολοφόνος με το ψευδώνυμο "Βlack Mamba".
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
το δικο μου νικ προερχεται απο τα 4 γραμματα του ονοματος μου που ειναι διονυσης και το 7 ειναι το τυχερο μου νουμερο και προς θεου δ ε ν παραπεμπτει σε γνωστο ποδοσφαιρικο συλλογο.
 

Summer Hunter

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
χμμ...ακόμη το σκέφτομαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη, Καραϊβικη
summer hunter: απλά γιατί λατρεύω το καλοκαίρι και τα τροπικά με πολυυυυ ήλιο μερη!
 

man79

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Εμμμ Μμμμ Εεεε ????????
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία,Νέα Ζηλανδία κ.α
man79: To man βγαίνει απο το όνομά μου Μάνθος-Manthos και το 79 από την χρονολογία γέννησής μου 1979!!!!!Πάει μεγάλωσα..............:(:(:(:(
 

man79

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Εμμμ Μμμμ Εεεε ????????
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία,Νέα Ζηλανδία κ.α
Kλαινε οι χήρες,κλαίνε και οι παντρεμενες.....!!!!!!!

Δεν έχεις άδικο!!!!!Ίσως στα γεννεθλιά μου,οπότε και τα έρθω αντιμέτωπος:haha::haha::haha::haha: με τα πρώτα "-αντα",να νιώσω λίγο κάτι αλλά θα είνα για μερικά δευτερόλεπτα!!:haha::haha::haha::haha:Μέτα χαλαρά πάλι!!!:D:D:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Νομιζω οτι οι περισσοτεροι ειχαν ωs εμπνευση το ονομα τουs.
Το δικο μου username ειναι η απαντηση στο τι θα ηθελα να κανω:)
πάντως το δικό σου username με το σχεδιάκι :haha:,πολύ πετυχημένο!μου φτιάχνει τη διάθεση καθε φορά που σε βλέπω:clap:
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
username muya

Να πω κι εγω;
Το muya ειναι μια λεξη που μου αρεσει πολυ οπως ακουγεται (μουγια) και ουσιαστικα την εχουμε εφευρει μαζι με τον αντρα μου, που ειναι Ισπανος. Σημαινει δικια μου.
Στα ισπανικα οι αντωνυμιες δικο μου, δικο σου, δικο του
λεγονται αντιστοιχα (αρσενικο/θυληκο)
mio/mia, tuyo/tuya, suyo/suya

Εγω λοιπον που εμαθα ισπανικα αφου ηρθα στην Ισπανια (σε σχολειο για μεταναστες!!!)
δεν καταλαβαινα γιατι δεν διαλεξανε και για το πρωτο αντι για mio/mia
muyo/muya που ταιριαζει ακριβως και με τα υπολοιπα. Ετσι απο τοτε (σε προσωπικες συζητησεις) το λεμε ετσι και καταλαβαινομαστε...
Καποια στιγμη θα το καταχωρησω σαν προταση για καινουργια ισπανικη λεξη!!! :lol:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
muya!μουγια στα κυπριακα ειναι η μυγα!!!!! το εμαθα προσφατα και μάρεσε πολυ....!

γενικα μάρεσουν τα ζωακια και το δικο μου username προερχεται απο μεταφραση του επιθετος μου στα αγγλικα...και επειδη κολυμπω σα ψαρι!!!η θα θελα να μαι ψαρι...και επειδη τρελαινομαι να τρωω ψαρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom