Τι τρώμε στην Ιαπωνία

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αφού λοιπόν, μελετήσαμε καλά και το σούσι, πάμε να δούμε, πώς θα συμπεριφερθούμε σ΄ένα σούσι μπαρ...;) Εδώ σας θέλω...:haha:

 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Απίθανα γλυκάκια :icecream: Το βίντεο μας δείχνει και τις φυσικές ομορφιές της Ιαπωνίας από τις οποίες εμπνεύστηκαν οι ζαχαροπλάστες:

 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αφού λοιπόν, μελετήσαμε καλά και το σούσι, πάμε να δούμε, πώς θα συμπεριφερθούμε σ΄ένα σούσι μπαρ...;) Εδώ σας θέλω...:haha:

Μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα;;; :rolleyes: Την ώρα που κάποιος μας γεμίζει το ποτήρι με μπύρα του λέμε toh, toh, toh, toh κι εκείνος maa, maa, maa, maa :haha::haha::haha:
Και το άλλο πού το πάτε, ο σεφ σκούπισε τον πάγκο με ένα πανί, μετά με το ίδιο πανί το πρόσωπό του και μετά το χασαπομάχαιρο το οποίο χρησιμοποιούσε για να φτιάξει σούσι.
Και για να ζητήσουμε το λογαριασμό κάνουμε Χ με τους δείκτες των χεριών μας; Α, έχει να πέσει πολύ γέλιο στην Ιαπωνία :bleh:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα;;; :rolleyes: Την ώρα που κάποιος μας γεμίζει το ποτήρι με μπύρα του λέμε toh, toh, toh, toh κι εκείνος maa, maa, maa, maa :haha::haha::haha:
Και το άλλο πού το πάτε, ο σεφ σκούπισε τον πάγκο με ένα πανί, μετά με το ίδιο πανί το πρόσωπό του και μετά το χασαπομάχαιρο το οποίο χρησιμοποιούσε για να φτιάξει σούσι.
Και για να ζητήσουμε το λογαριασμό κάνουμε Χ με τους δείκτες των χεριών μας; Α, έχει να πέσει πολύ γέλιο στην Ιαπωνία :bleh:
:haha::haha::haha: τώρα το πήρες χαμπάρι, ε ? :haha: έτσι απλά νόμισες ότι είναι τα πράγματα, με δέκα κουβεντούλες και θα ξεμπερδεύαμε :bleh:

(το βιντεάκι σαρώνει στο ιντερνετ, είναι χιουμοριστικό :bleh:, αλλά στην αρχή, την παθαίνεις την πλάκα...:shock::haha:)
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Εντάξει, ομολογώ ότι τα περίμενα πολύ πιο τραγικά τα πράγματα όσον αφορά το φαγητό. Τελικά κάτι θα φάμε στην χώρα του ανατέλλοντος ηλίου. Pandora, τώρα πια δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Πρέπει να πάμε.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα;;; :rolleyes: Την ώρα που κάποιος μας γεμίζει το ποτήρι με μπύρα του λέμε toh, toh, toh, toh κι εκείνος maa, maa, maa, maa :haha::haha::haha:
Και το άλλο πού το πάτε, ο σεφ σκούπισε τον πάγκο με ένα πανί, μετά με το ίδιο πανί το πρόσωπό του και μετά το χασαπομάχαιρο το οποίο χρησιμοποιούσε για να φτιάξει σούσι.
Και για να ζητήσουμε το λογαριασμό κάνουμε Χ με τους δείκτες των χεριών μας; Α, έχει να πέσει πολύ γέλιο στην Ιαπωνία :bleh:
Και που το πας κι ολας οτι θα πρεπει εμεις να σερβιρουμε τους αφεντες! Ε! Οχι και να μου τονε χαλασει η Ιαπωνια εκει που τον εχω στρωσει! Αποκλειεται να τον παρω μαζι μου! C' est fini!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μήπως καμμία από τις κυρίες γνωρίζει να μας πει πώς το λέν' στα γιαπωνέζικα: "Γκαρσόν, φέρε μία απ' όλα"? και... "δυό καθαρά κι ένα μαστραπά απ' το βαρέλι"?

Να ξέρουμε πώς θα παραγγέλνουμε δηλαδή, γιατί αλλιώς... στην πείνα και στη δίψα! :haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:haha:
Μήπως καμμία από τις κυρίες γνωρίζει να μας πει πώς το λέν' στα γιαπωνέζικα: "Γκαρσόν, φέρε μία απ' όλα"? και... "δυό καθαρά κι ένα μαστραπά απ' το βαρέλι"?

Να ξέρουμε πώς θα παραγγέλνουμε δηλαδή, γιατί αλλιώς... στην πείνα και στη δίψα! :haha:
:haha::haha:...θα πάω να ψάξω στα λεξικά...για το μαστραπά, είναι σίγουρο πως θα βρω αμέσως τη μετάφραση...:bleh::haha:

Υ.Γ. Τελικά, για να σας πείσω για την Ιαπωνία...πρέπει να λειώσω στο διάβασμα...:D, προκειμένου να σας έχω όλους στα ώπα-ώπα, μη και μου κακοπεράσετε και μείνετε νηστικοί ε ? :haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μήπως καμμία από τις κυρίες γνωρίζει να μας πει πώς το λέν' στα γιαπωνέζικα: "Γκαρσόν, φέρε μία απ' όλα"? και... "δυό καθαρά κι ένα μαστραπά απ' το βαρέλι"?

Να ξέρουμε πώς θα παραγγέλνουμε δηλαδή, γιατί αλλιώς... στην πείνα και στη δίψα! :haha:
Το ξέρω ότι γίνομαι κακιά φίλε baba (αυτή είναι άλλωστε και η πρόθεση μου:cool:) αλλά μήπως έκτος από το Ιαπωνικό φαγοπότι θα έπρεπε να ασχοληθείς και με την συνέχεια της ιστορίας σου, κοντεύει μήνας. Άντε καμάρι μου γράψε κανένα επεισόδιο ακόμα και μετά εγώ θα σε σερβίρω ότι θες και μπύρες και σούσι.:bleh:
 
Last edited by a moderator:

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
:haha:

:haha::haha:...θα πάω να ψάξω στα λεξικά...για το μαστραπά, είναι σίγουρο πως θα βρω αμέσως τη μετάφραση...:bleh::haha:

Υ.Γ. Τελικά, για να σας πείσω για την Ιαπωνία...πρέπει να λειώσω στο διάβασμα...:D, προκειμένου να σας έχω όλους στα ώπα-ώπα, μη και μου κακοπεράσετε και μείνετε νηστικοί ε ? :haha:
Αν δεν φάω καλά στην Ιαπωνία εσύ θα φταις :bleh: που δεν θα μου τα μάθεις καλά! Έλα έλα μην τεμπελιάζεις, τι θα φάμε σήμερα;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν δεν φάω καλά στην Ιαπωνία εσύ θα φταις :bleh: που δεν θα μου τα μάθεις καλά! Έλα έλα μην τεμπελιάζεις, τι θα φάμε σήμερα;
Έφερε συνταγή η Ρενάτα...σούπερ :clap: τη σοκολατίνα δεν βλέπω...:bleh::haha:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Πού είσαι ρενάτα να μας δώσεις τη συνταγή;

Ρενάτα ακούει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.276
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom