Τι φωτογραφική μηχανή χρησιμοποιείτε;

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Ετοιμάζομαι για αγορά του φακού Canon EF 100mm f2.8 USM Macro, τον έχει κανένας σας να μου πει εντυπώσεις?
 

Alexis K

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
Γειά σας κι από μένα...

Οπαδός της Nikon. Τις παλιές καλές εποχές με FM2, F801s, F80 και στη σύγχρονη εποχή μας, με κύριο σώμα D90 και δεύτερο D70. Μια καλή συλλογή έξι γρήγορων φακών, (f:2.8) Nikon & Tokina από τα 17mm μέχρι τα 200mm, φλάς SB 900, τρίποδο, φίλτρα, τσάντες, σακκίδιο κλπ.
Ταλαιπωρία στο κουβάλημα αλλά η αποζημίωση μεγάλη!!!
Η αναμνήσεις μου αποθηκευμένες σε χιλιάδες διαφάνειες και ψηφιακές φωτογραφίες...
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
οχι αλλα γιατι θελεις τον συγκεκριμενο φακο?
Μ' αρέσει η μάκρο φωτογράφηση και το "παιχνίδι" στην φωτογραφία... Τα καθε λογής ζουζουνάκια, τα λουλούδια, οι σταγόνες... Με τους φακούς που έχω δεν μπορώ να πετύχω το αποτέλεσμα που θέλω...
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Ετοιμάζομαι για αγορά του φακού Canon EF 100mm f2.8 USM Macro, τον έχει κανένας σας να μου πει εντυπώσεις?
Τον έχω και είναι εξαιρετικός. Απο τους καλύτερους φακούς που έχουν βγει για macro. Πολλοί τον χρησιμοποιούν και για λήψη πορτραίτου και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Όμως να έχεις υπόψη πως είναι κάπως ογκώδης.

Αν θέλεις να διαβάσεις αναλυτικά, ρίξε μια ματιά στο Canon EF 100mm f/2.8 USM macro Test Report / Review
Είναι ενα αξιόπιστο site για τεστ φακών.

:)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Exω κακη εμπειρια απο ογκωδεις φακους. Ο αγαπημενος μου 70-200 f 2.8 is παροτι πολυ καλος εμενε λογω βαρους μονιμα στο σπιτι μεχρι που πουληθηκε προσφατα.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Κοίτα, αν σκεφτείς ότι έχω σχεδόν μόνιμα πάνω στη μηχανή τον Sigma 18-200 OS, ο οποίος είναι εξίσου ογκώδης, έχω συνηθίσει το βάρος.
Manos έχεις μήπως κάποια δείγματα του φακού να μας δείξεις?:p
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Καθόλου άσχημα τα δείγματα!:D
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Εχω μια NIKON D40 και ειναι η αχωριστη μου σε ολα τα ταξιδια. Βεβαια ειναι βαρος η μεταφορα της μαζι με φλας φακο ζουμ, αλλα το αποτελεσμα σε αποζημιωνει.
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Κι εμείς οπαδοί της nikon.

NIkon D300 & D200,
φακοί Nikkor 17-55 2.8, Nikkor 24-70 2.8, 50 1.8,
φλας SB-900 & SB-800

Και για να μην κουβαλάμε πάντα τα μπαζούκας μαζί (και να θέλεις να τα κρύψεις δεν μπορείς) έχουμε και μία τσέπης...
nikon coolpix s200
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.366
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom