Το πιο ομορφο μπλε το ειδα...

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Δεν είμαι σίγουρος για το χρώμα αν είναι το καλύτερο στις δικές μας παραλίες αλλά σίγουρα τα νερά είναι πιο κρυστάλλινα από όσα μέρη τουλάχιστον έχω επισκεφθεί. Θα συμφωνήσω για την Χρυσή, τον Μπάλο για το χρώμα τους και θυμήθηκα μια απορία ενός Ολλανδού που γνώρισα σε ένα καφέ στην Μαλεκόν της Αβάνας πρόπερσι όταν ρωτώντας με απο πιο μέρος της Ελλάδας είμαι του ανέφερα Κρήτη:
"... είσαι από την Κρήτη; και τι κάνεις εδώ;" !!!
Πιστεύω ότι δεν εκτιμάμαι τις ομορφιές της χώρας μας το ίδιο όπως οι ξένοι και κακώς ίσως ψάχνουμε τον παράδεισο τόσες χιλιάδες μίλια μακριά όταν ίσως βρίσκεται δίπλα μας και δεν το ξέρουμε.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δεν είμαι σίγουρος για το χρώμα αν είναι το καλύτερο στις δικές μας παραλίες αλλά σίγουρα τα νερά είναι πιο κρυστάλλινα από όσα μέρη τουλάχιστον έχω επισκεφθεί. Θα συμφωνήσω για την Χρυσή, τον Μπάλο για το χρώμα τους και θυμήθηκα μια απορία ενός Ολλανδού που γνώρισα σε ένα καφέ στην Μαλεκόν της Αβάνας πρόπερσι όταν ρωτώντας με απο πιο μέρος της Ελλάδας είμαι του ανέφερα Κρήτη:
"... είσαι από την Κρήτη; και τι κάνεις εδώ;" !!!
Πιστεύω ότι δεν εκτιμάμαι τις ομορφιές της χώρας μας το ίδιο όπως οι ξένοι και κακώς ίσως ψάχνουμε τον παράδεισο τόσες χιλιάδες μίλια μακριά όταν ίσως βρίσκεται δίπλα μας και δεν το ξέρουμε.
Πολλες φορες σκεφτομαι και εγω το ιδιο...αλλα οταν παω εξω και βλεπω και αλλες ομορφιες αλλαζω γνωμη.....ασε που οικονομικα σου ερχεται λιγοτερα στο εξωτερικο....εξακολουθω να πιστευω οτι η Κρητη ειναι απο τους πιο οικονομικους προορισμους...περισσοτερο η νοτια πλευρα του νησιου....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
http://www.greekhotel.com/crete/heraklion/keratokambos/beach/04-gr.htm

Για δειτε και αυτη τη παραλια νοτια του Νομου Ηρακλειου οι περισσοτερρες δεν εχουν αξιοποιηθει αλλα ειναι πεντακαθαρες με κρυσταλινα νερα .....

Ωωωωωχ. είναι στο πρόγραμμα μου, να περιγράψω ένα διήμερο που πέρασα περασμένο καλοκαίρι.
εύχομαι να μη σε απογοητεύσω Ευή. υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Θα Βάλω μαζί και τον Τσούτσουρα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ωωωωωχ. είναι στο πρόγραμμα μου, να περιγράψω ένα διήμερο που πέρασα περασμένο καλοκαίρι.
εύχομαι να μη σε απογοητεύσω Ευή. υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Θα Βάλω μαζί και τον Τσούτσουρα.
Γιατι να με απογοητευσεις Αντωνη ???? Περιμενω τη περιγραφη σου....σιγουρα θα ειναι καταπληκτικη οπως ολες οι αλλες !!!!:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom